منوی دسته بندی

اطلاعاتی درباره سیستم تهویه مطبوع سیستم اسپلیت

سیستم تهویه مطبوع سیستم اسپلیت ممکن است به رسمیت شناخته شود که در ژاپن شروع به کار کرده است و چندی پیش در برخی از کشورهای دیگر در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا راه اندازی شده است.

این نوع محصول خنک کننده هوا عمدتاً توسط مؤسسات آموزشی، مکان های غذاخوری، خانه، ساختمان های اداری، سالن ها و همچنین سالن های کنسرت استفاده می شود. آنها همچنین به عنوان مینی اسپلیت به همراه سیستم های اصلی دارای دو دستگاه شناخته می شوند. یکی از واحدها یونیت هواگیر نام دارد که شامل فن و اواپراتور می شود. دستگاه دیگری مبدل ترکیب شده با کندانسور نامیده می شود.

مبدل و همچنین کندانسور، که تصور می شود یک واحد است، معمولاً دور از بخشی از راه اندازی قرار می گیرند. با این حال، فن و اواپراتور در قسمت نصب قرار می گیرند. هر دو دستگاه، به طور متناوب، معمولاً با استفاده از یک کانال، که شامل تخلیه، لوله و سیم برق است، متصل می شوند.

علاوه بر راه‌اندازی ساده، تجهیزات تهویه مطبوع سیستم اسپلیت یا نوع کوچک مجزا ظرفیت ارائه خدمات تهویه مطبوع منطقه را دارند که ممکن است به حفظ نیرو کمک کند. این را می توان با استفاده از ترموستات آن به دست آورد، که به مدیریت جداگانه مناطق کمک می کند.

مزیت اضافی انواع اسپلیت مینی در واقع این است که سریع تنظیم می شوند. آنها فقط به هیچ نوع کانال کاری روی پارتیشن ها نیاز ندارند. علاوه بر این، در مقایسه با انواع دیگر دستگاه های خنک کننده هوا، صدای بسیار کمتری تولید می کنند. همچنین آنها در سبک های مختلف برای فروش هستند که ممکن است با هر نوع فضای داخلی مطابقت داشته باشد.

با این وجود، تجهیزات تهویه مطبوع سیستم اسپلیت نیز تعدادی اشکال دارد. به عنوان مثال، در مقایسه با سیستم های خنک کننده هوای نوع ویندوز، می تواند هزینه بیشتری داشته باشد. در واقع، آنها ممکن است دو برابر قیمت خرید سیستم های تهویه مطبوع معمولی قیمت داشته باشند. قیمت خرید از 1500 دلار تا 2000 دلار برای هر تن است.

در پایان، هنگام انتخاب سیستم های خنک کننده هوای اسپلیت برای دفتر یا منزل فعلی خود، حتما باید از المان ها به همراه امکانات مناسب اطمینان حاصل کنید تا دستگاه ها عملکرد مناسبی داشته باشند.Source by Harry Tan

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments