منوی دسته بندی

بهره وری انرژی – راه های آسان برای کاهش استفاده از تهویه مطبوع و صرفه جویی در هزینه

آیا می دانید 14 درصد انرژی تولید شده در ایالات متحده برای تهویه مطبوع ساختمان ها و 10 درصد انرژی تولید شده برای تهویه مطبوع خانه ها مصرف می شود؟ هزینه کل مصرف کنندگان چقدر است؟ بیش از 15 میلیارد دلار در سال. برای در نظر گرفتن این موضوع، شورای آمریکایی برای اقتصاد کارآمد انرژی (ACEEE) آن را برابر می‌کند 140 میلیون تن CO2 شگفت انگیز.

بهره وری انرژی به کاهش انرژی مورد استفاده توسط دستگاه ها و سیستم های مصرف نهایی خاص، مانند تهویه مطبوع، معمولاً بدون تأثیر بر کیفیت خدمات ارائه شده اشاره دارد. بهره وری انرژی را می توان از راه های مختلفی به دست آورد. در مورد تهویه مطبوع خود، یک راه ساده برای دستیابی به این کارایی، کاهش نیاز به تهویه مطبوع است.

کاهش نیازهای تهویه مطبوع

بسته به جایی که در آن زندگی می کنید، ممکن است احساس کنید بسیار به کولر گازی خود وابسته هستید. حتی ممکن است به ارتقاء به یک سیستم تهویه مطبوع جدیدتر با SEER (نسبت بهره وری انرژی فصلی) بیشتر فکر کنید، اما قبل از اینکه موارد زیر را در نظر بگیرید – ساده ترین راه برای صرفه جویی در هزینه و انرژی در سرمایش این است که در ابتدا نیاز به تهویه مطبوع خود را کاهش دهید. محل.

در حالی که برخی از راه حل های من ممکن است در ابتدا پرهزینه به نظر برسند – در دراز مدت شما از صرفه جویی ماهانه انرژی لذت خواهید برد، در برخی موارد ممکن است از ارزش خانه خود قدردانی کنید، و شما همیشه احساس خوبی خواهید داشت که بدانید در حال انجام نقش خود در مبارزه با گرمایش جهانی هستید.

راهکارهایی برای کاهش نیازهای تهویه مطبوع

  • روی اشکال جایگزین خنک کننده داخلی مانند پنکه های سقفی یا پنکه های خانگی سرمایه گذاری کنید. مگر اینکه در آب و هوای بسیار مرطوب زندگی می کنید، از پنکه های سقفی که می توانند با ایجاد یک جلوه “سرد باد” در سطح پایین، خنک کننده را فراهم کنند، انتخاب خوب و نسبتاً ارزانی هستند. فن های سقفی نیز توسط Energy Star رتبه بندی شده اند، بنابراین پیدا کردن مدل های کم مصرف آسان است. پنکه های خانه معمولاً پنکه های بزرگی در سقف طبقه بالای شما هستند. آنها با بیرون راندن هوای گرم خنک می شوند و به نوبه خود خلاء ایجاد می کنند که هوای خنک تری را به داخل می مکد. متأسفانه فن های خانه تحت پوشش Energy Star نیستند. در هر صورت پنکه نسبت به سیستم های تهویه مطبوع انرژی کمتری مصرف می کند و می تواند وابستگی شما را به کولر گازی کاهش دهد.
  • پنجره های تک جداره قدیمی را با پنجره های دوجداره جدیدتر و یا حتی سه جداره جدیدتر با مصرف انرژی جایگزین کنید. پنجره های با بهره وری بیشتر انرژی می تواند نیاز شما به تهویه مطبوع را کاهش دهد اما بسته به تعداد پنجره های درگیر ممکن است گران شود. اگر هزینه تبدیل به یک نگرانی شد، همیشه می توانید از پرده ها یا پوشش های پنجره ای استفاده کنید که به طور موثر نور خورشید را مسدود می کند. در حالی که پرده ها و پوشش های پنجره کمک خواهد کرد، برای بهترین نتیجه در صورت توجیه، توصیه می کنم قاب و شیشه را تعویض کنید. در برخی موارد، تعویض پنجره‌ها می‌تواند بازده انرژی آن‌ها را تا 41 درصد در تابستان – زمانی که بیشتر از سیستم تهویه مطبوع شما استفاده می‌شود، افزایش دهد.
  • باغبانی سایه را در نظر بگیرید. اگر تعویض پنجره هایتان گران است اما فضایی برای باغبانی دارید، کاشت درختان سایه دار در سمت آفتابی خانه خود را در نظر بگیرید. هر چه نور مستقیم خورشید کمتر به خانه شما وارد شود، گرمای کمتری دارد. درختان سایه دار همچنین دارای مزایای اضافی کاهش آلودگی CO2 در منطقه هستند. شما می توانید انتظار داشته باشید که یک درخت سایه کامل رشد کرده به تدریج حدود 10 پوند CO2 در سال حذف کند، درختان بومی همیشه انتخاب خوبی هستند زیرا نگهداری از آنها آسان تر است.
  • ترموستات های غیرقابل برنامه ریزی را با نسخه های قابل برنامه ریزی جایگزین کنید. با استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی برای تنظیم خودکار دما در هنگام خواب یا بیرون از خانه، می توانید سالیانه 10 درصد در هزینه های سرمایش خود صرفه جویی کنید. هنگام خرید یک ترموستات قابل برنامه ریزی، حتماً به دنبال نسخه های Energy Star باشید.
  • نصب سقف کم مصرف انرژی استار تعدادی از محصولات سقف انعکاسی مختلف ارائه می دهد که می تواند حداکثر تقاضای تهویه مطبوع شما را تا 10-15٪ کاهش دهد.
  • از سایدینگ ها یا رنگ های روشن یا “خنک” با ارزش بازتاب نور بالا (LRV) استفاده کنید.. اکثر تولید کنندگان اصلی رنگ می توانند LRV هر تراشه رنگی را به شما بگویند. هر چه LRV بالاتر باشد، رنگ به جای جذب، گرما را بیشتر منعکس می کند. خنک نگه داشتن خانه با انعکاس گرما، نیاز شما به تهویه مطبوع را کاهش می دهد.
  • وسایل قدیمی/ناکارآمد خود مانند یخچال قدیمی یا فرعی را جایگزین کنید یا لامپ های رشته ای را با LED جایگزین کنید. هر چه وسایل برقی و روشنایی ناکارآمد گرمای کمتری تولید کنند، تهویه مطبوع کمتری باید جبران کند.
  • وسایل الکترونیکی مصرفی بزرگ را وقتی از آنها استفاده نمی کنید از برق بکشید. بسیاری از وسایل الکترونیکی جدیدتر دارای یک “حالت خواب” هستند که آنها را برای عمل آماده نگه می دارد. این “حالت خواب” از الکتریسیته استفاده می کند و چون دستگاه در سطحی کار می کند، همچنان گرما ایجاد می کند. در صورت عدم استفاده، فراموش نکنید که شارژرهای دستگاه های کوچکتر خود را نیز جدا کنید
  • خانه خود را به درستی عایق بندی کنید. اگر خانه ای دارید که عایق بندی مناسبی ندارد، می توانید با خروج هوای خنک ایجاد شده توسط کولر گازی، برق زیادی را هدر دهید. چرا؟ تهویه مطبوع شما صرف نظر از نشت مداوم هوا، برای حفظ دمای پایدار، سخت تر کار می کند. هر چه کولر گازی شما سخت تر کار کند مصرف برق بیشتر و گران تر می شود. اگر خانه شما دارای اتاق زیر شیروانی است، نشت هوا بین فضای زندگی شما و اتاق زیر شیروانی بسیار رایج است.

یک راه آسان برای صرفه جویی در هزینه های تهویه مطبوع که اغلب نادیده گرفته می شود، کاهش ساده استفاده از آن است. در حالی که از مزایای خنک تهویه مطبوع لذت می برید، به راحتی می توان طبیعت گران آن را نادیده گرفت، به دلیل برق مورد نیاز، باید هزینه های زیست محیطی آن را نیز در نظر گرفت. در حالی که سبز بودن همیشه آسان نیست، در این مورد، سبز بودن باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود – با کاهش مصرف انرژی.Source by Sam Greyhawk

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments