منوی دسته بندی

تعیین گزینه های مناسب تهویه مطبوع

وقتی صحبت از نگاه کردن به واحدها یا گزینه های مختلف کولر گازی می شود، به خودی خود می تواند تا حدودی گیج کننده باشد. به ایده نصب احتمالی که باید انجام شود، اضافه کنید، به پیمانکار نیاز دارید، و این می تواند برخی از افراد را کاملاً تحت تأثیر قرار دهد. با این حال، با تحقیق و تفکر مناسب در آینده، می توانید از مشکلات احتمالی، هزینه های بیش از حد و یافتن مناسب برای نیازهای خود در نهایت جلوگیری کنید.

به طور کلی، اولین بخش از یافتن واحد مناسب مانند واحدهای مرکزی در مقابل پنجره یا موارد دیگر، این است که واقعاً در نظر بگیرید که چقدر از سیستم خنک کننده خود و اندازه خانه خود استفاده می کنید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که بیشتر از چه اتاق هایی استفاده می کنید، یا از آن دسته افرادی هستید که به بخشی از خانه، کاندو یا آپارتمان می چسبید.

همچنین ایده خوبی است که از تفاوت یا مزایای برخی از انواع تهویه مطبوع نسبت به سایرین مطمئن شوید. به عنوان مثال، خنک کننده های باتلاقی ممکن است در مکان های خاصی عملکرد خوبی داشته باشند، اما عموماً در مواردی که رطوبت کم را تحمل می کنند، نیستند. واحدهای پنجره برای کسانی که فضای کوچکی برای خنک کردن دارند ایده آل هستند، اما همچنین می توانند بلند، نامناسب و اغلب گران باشند تا برای مدت طولانی کار کنند.

بسیاری از مردم تمایل دارند که از ایده نصب گرمایش و سرمایش مرکزی در خانه خود ترسانده شوند، اغلب به دلیل هزینه های مربوطه، زمان و ایده ایجاد ناراحتی بیشتر در هنگام نصب. با این حال، نصب واحدهای مرکزی تنها نمی‌تواند به طور بالقوه در هزینه شما صرفه‌جویی کند و کل خانه را راحت‌تر کند، بلکه می‌تواند به خود خانه نیز ارزش بیافزاید.

انواع مختلفی از نصب و راه اندازی گرمایش و سرمایش وجود دارد، اما یکی از رایج ترین آنها پمپ حرارتی است. یک پمپ حرارتی هوای گرم را در طول زمستان می دهد و سپس در فصول گرمتر آن را معکوس می کند و آن را به هوای خنک تر تبدیل می کند. اغلب به اندازه کافی، پمپ های حرارتی برای انجام کار به بیش از یک واحد نیاز دارند.

هنگام در نظر گرفتن یک واحد مرکزی، مهم است که به چیزی بیش از اندازه خانه و مقدار یا نوع واحدهای مورد نیاز فکر کنید. همچنین باید نوع منابعی را که واحد تخلیه می‌کند، اعم از برقی، گازی و غیره در نظر بگیرید تا هزینه‌های آتی راه‌اندازی آن را تعیین کنید.

با توجه به پیچیدگی آن هنگام نصب واحدها، اغلب توصیه می شود از انجام این کار به تنهایی یا از طریق شخصی محلی که اتفاقاً در تعمیر چیزها دستی دارد، خودداری کنید. این به طور کلی به این دلیل است که لوله‌ها، دریچه‌ها و کانال‌های زیادی درگیر هستند که می‌توانند واقعاً کارایی کلی سرمایش و گرمایش شما را تعیین کنند. انجام این کار به تنهایی یا استخدام فردی که تجربه کافی ندارد ممکن است در نهایت هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

اگر مطمئن نیستید که چه نوع واحدها یا گزینه های گرمایش و تهویه مطبوع برای شرایط خاص زندگی شما بهترین هستند، اغلب ایده خوبی است که از یک متخصص توصیه یا مشاوره بگیرید. این زمان بسیار خوبی برای پرسیدن سؤالات دیگری است، از جمله اینکه چقدر واحدهای خاص برای کارکردن به طور منظم یا حتی سالانه هزینه دارند، و همچنین اینکه چه چیزی از نظر انرژی کارآمدترین است.



Source by Adriana Noton

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments