منوی دسته بندی

سیستم های تهویه مطبوع بدون کانال

امروزه انواع مختلفی از کولر گازی در بازار وجود دارد. به عنوان مثال، سیستم تهویه مطبوع بدون کانال، سیستمی است که چندین سال است که وجود داشته است. آنها در خانه های بزرگتر رایج هستند زیرا برای خانه های کوچکتر یا فقط در یک اتاق یک نفره به این نوع سیستم دو بخشی نیاز ندارید.

وقتی تابستان فرا می رسد، افراد زیادی را خواهید دید که دستگاه های تهویه مطبوع کوچک خود را در پنجره ها یا روی طاقچه ها نصب می کنند. تهویه مطبوع یک وسیله خانگی فوق العاده است که بیش از 70 سال است که وجود دارد. این اختراعات باورنکردنی بسیار بیشتر از خنک نگه داشتن خانه در روزهای گرم و پر از بخار ژوئن، جولای و آگوست است. هنگامی که دما بالا می رود، رطوبت (یا میزان رطوبت موجود در هوا) نیز افزایش می یابد. این باعث می شود که گرما مانند یک سونا باشد. بیشتر عرق می کنی برای انجام فعالیت ها مشکل دارید. و افرادی که مشکلات تنفسی دارند به دلیل آن می توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند. یک تهویه مطبوع دما را راحت نگه می دارد، اما رطوبت خانه را نیز کاهش می دهد.

سیستم های تهویه مطبوع بدون کانال جایگزینی عالی برای کولرهای کوچک قابل حمل و حتی سیستم های هوا و گرمایش مرکزی هستند. یک سیستم تهویه مطبوع کمتر از کانال در واقع یک سیستم مینی اسپلیت است که دارای دو قسمت مجزا با لوله های مبرد است. این نوع تهویه مطبوع برای خانه های کوچکتر با متراژ کم بسیار عالی است. یک سیستم بدون کانال نباید با سیستم تهویه مطبوع کوچک قابل حمل نوع پنجره ای اشتباه گرفته شود. به این نوع سیستم تهویه مطبوع مانند آنچه در اتاق هتل یا ساختمان مدرسه می بینید فکر کنید.

سیستم اصلی قسمتی است که خارج از دیوار قرار دارد. این واحد کندانسورها و یخچال را در خود جای می دهد که در آن هوا از طریق پره ها و دمنده خنک می شود. روی زمین در یک منطقه صاف می نشیند. به این قسمت از سیستم بخشی که از طریق کولرهای دیواری به نظر می رسد متصل است. آنها می توانند روی یک پنجره بنشینند، اما از طریق خود دیوار بسیار بهتر قرار می گیرند. پایداری بیشتری دارند و پس از نصب نباید جابجا شوند.

با خنک نگه داشتن خانه و رطوبت در سطحی راحت، سیستم بدون کانال بسیار کارآمدتر از تهویه کننده نوع پنجره است. این نوع سیستم با یک ترموستات کار می کند که می توانید آن را از طریق صفحه کنترل روی صفحه تهویه مطبوع یا از طریق ترموستات دیواری کنترل کنید. تهویه مطبوع بدون کانال برای ایجاد محیطی که سرد نیست، اما سطح خنکی ثابتی دارد عالی هستند. به جای تنها یک اتاق که سردتر از بقیه است، چندین اتاق دارید که همگی در دمای راحت نگهداری می شوند.

با این حال، مزیت اصلی سیستم تهویه مطبوع بدون کانال این است که لازم نیست نگران نگهداری آن در زمستان باشید. شما به سادگی آن را برای ماه های زمستان می پوشانید و آن را از عناصر جدا می کنید. این کار باعث صرفه جویی در تلاش برای بالا بردن یک سیستم در پنجره می شود. هنگامی که به فکر راهی برای خنک نگه داشتن خانه خود در فصل تابستان آینده هستید، به سیستم بدون کانال نگاه کنید.Source by Rupert Smith

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments