منوی دسته بندی

نکته تهویه مطبوع اتاق سرور – سرورهای خنک در شب

تهویه مطبوع را زمانی که ساختمان خالی است اجرا کنید

اکثر مدیران IT توجه زیادی به نحوه عملکرد خنک کننده در شب ندارند. آنها سیستم را در همان دمای روز تنظیم کرده اند، یا شاید حتی کمی بالاتر در تلاش برای کاهش بار قدرت. با این حال مطالعات نشان داده است که تهویه مطبوع اتاق سرور در شب به معنای بار کمتری بر روی سیستم خنک کننده در طول روز است.

ایده این است که اتاق سرور خود را از قبل خنک کنید و دما را بسیار کمتر از تنظیمات معمولی در روز کاهش دهید. همانطور که روز گرم می شود و کارگران شروع به درخواست از سرورها می کنند، دما بالا می رود اما سیستم تهویه مطبوع لازم نیست فوراً وارد عمل شود. نتیجه خالص این است که فشار کمتری بر تهویه مطبوع اتاق سرور در گرمترین بخش روز وجود دارد.

خنک کننده شب باعث صرفه جویی در هزینه می شود

بسیاری از سیستم های شهری، به ویژه در آب و هوای گرم، برای برق مصرفی در طول روز به میزان قابل توجهی شارژ بیشتری دارند. این تلاشی برای یکسان کردن بار است و مشاغل را تشویق می کند تا در ساعات اوج مصرف برق، به ویژه خنک کننده، کاهش دهند.

با اجرای تهویه مطبوع اتاق سرور در شب، کسب و کار شما از نرخ ارزان تر برق شبانه بهره می برد. وقتی اتاق سرور را زیر تنظیمات معمولی ترموستات خنک می‌کنید، آن انرژی ارزان را به شکل هوای خنک‌تر «بانک‌داری» می‌کنید. از آنجایی که ساختمان روز را خنک‌تر شروع می‌کند، انرژی کمتری برای خنک‌سازی در ساعات اوج مصرف گران‌تر مورد نیاز است.

برخی از ساخت و سازها مانند آجر جامد گرمای روز را بسیار حفظ می کند. پیش خنک کردن، گرمای باقیمانده را از دیوارهای ساختمان خارج می کند و هزینه های خنک کننده در روز را حتی بیشتر کاهش می دهد.

تهویه مطبوع قابل حمل به شما کنترل بیشتری می دهد

اگر شرکت شما مالک ساختمان نیست، ممکن است نتوانید تهویه مطبوع را در شب اجرا کنید. مالک ممکن است استفاده از برق را در شب محدود کند یا از مستاجری که وقتی دفاتر خالی است از برق استفاده می کند ناراحت شود. در حالی که توضیح اصل خنک کننده در شب ممکن است کمک کند، راه حل دیگر این است که با تکمیل تهویه مطبوع اتاق سرور با کولرهای نقطه ای کنترل را در دست بگیرید.

سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل به شما این امکان را می دهند که در زمان و مکان نیاز به خنک کننده داشته باشید. از آنجایی که آنها قابل حمل هستند، می‌توان آن‌ها را در شب به منظور خنک کردن ساختمان از قبل باز کرد و سپس در روز آن‌ها را ذخیره کرد تا از مسیر خارج شوند. برخی از کسب و کارها آنها را به عنوان پیشرفت دائمی در سیستم AC مرکزی ساختمان نصب می کنند.

کاهش مصرف انرژی به شرکت شما در صرفه جویی در هزینه کمک می کند، اما استفاده هوشمندانه از انرژی این پس انداز را حتی بیشتر افزایش می دهد. خنک کننده شبانه هزینه های برق شما را کاهش می دهد و با وارد کردن فشار کمتر به سیستم های AC در طول روز، هزینه های نگهداری و تعمیر را نیز کاهش می دهد.Source by Jeremy P Stanfords

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments