منوی دسته بندی

کولر گازی اسپلیت بدون داکت – مزایای استفاده از تهویه مطبوع بدون داکت

کولر گازی اسپلیت بدون داکت سال هاست که در ژاپن تولید و مورد استفاده قرار می گیرد و اخیراً در کشورهای دیگر نیز معرفی شده است. آنها عمدتاً در خانه های چند خانواده، مدارس، ساختمان های اداری، رستوران ها، سینما تئاترها و سالن ها استفاده می شوند.

سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت بدون داکت که معمولاً به عنوان “مینی اسپلیت” نیز شناخته می شوند مانند سیستم های مرکزی دارای دو واحد هستند – یک واحد انتقال هوا که شامل یک فن و یک اواپراتور و یک کمپرسور است.

کمپرسور و کندانسور از یک واحد تشکیل شده و در خارج از خانه قرار می گیرند. فن و واحد اواپراتور در اتاقی قرار می گیرند که باید خنک شود. این هر دو واحد با استفاده از مجرای دارای کابل برق، تخلیه و لوله ترکیب می شوند.

این سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت دارای مزایا و محدودیت های متعددی هستند. از مزایای آن این است که به راحتی قابل نصب است، یعنی نیازی به ایجاد هیچ کانالی روی دیوارها نیست، عملکرد کمپرسور کولر صدای زیادی تولید نمی کند و محیطی آرام را ایجاد می کند.

این سیستم ها تسهیلات خنک کننده منطقه را فراهم می کنند و به صرفه جویی در انرژی با استفاده از ترموستات کمک می کنند که به کنترل مستقل مناطق کمک می کند. نسبت بهره وری انرژی فصلی سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت داکتلس در محدوده 10.0 و 11.5 است.

آنها همچنین طیف گسترده ای از گزینه ها را برای طراحی داخلی ارائه می دهند. آنها همچنین به ایمن سازی ساختمان در برابر دزدان و مزاحمان کمک می کنند.

عیب عمده این سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت بدون کانال، هزینه سیستم است. قیمتی بین 1500 تا 2000 دلار در هر تن دارد که تقریباً دو برابر قیمت سیستم های پنجره ای است.

این سیستم ها را نمی توان در هر مکان تصادفی نصب کرد. ما باید محل مناسبی را برای قرار دادن یونیت هندلینگ انتخاب کنیم. اگر در جای مناسبی قرار نگیرد یا اندازه مناسبی نداشته باشد، احتمال جهش هوا بین دیواره ها وجود دارد که باعث چرخه کوتاهی هوا می شود و اثر خنک کنندگی و انرژی زیادی نخواهیم داشت. در این مورد نیز هدر خواهد رفت.

این سیستم ها همچنین باید دارای امکانات مناسب برای تخلیه میعانات باشند در غیر این صورت منجر به لکه دار شدن دیوارهای ساختمان می شود.Source by Ricky Lim

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments