منوی دسته بندی

تعریف سناریو در خانه هوشمند

ss16 - تعریف سناریو در خانه هوشمند - آرین پادرا صنعت

تما در پروژه های هوشمند سازی کلمه سناریو را شنیدیه اید.

در یک خانه هوشمند به مجموعه فرامینی که بصورت همزمان اجرا میشوند سناریو گفته میشود. فرض کنید در خانه از روی کلید هوشمند یا تاچ پنل دیواری یا حتی از روی موبایل خود سناریوی آرام بخش را فعال کنید. در این زمان برای مثال نور خانه گرفته شده چراغ ها دیم میشوند نور به ۳۰ درصد خواهد رسید نور مخفی ها به رنگ های آرام بخش که شما مایلید تغییر رنگ داده پرده برقی ها بسته شده و یک موزیک لایت از سیستم صوتی خانه پخش می شود. تمام این ها فقط به صورت فشردن یک کلید اتوماتیک انجام خواهد شد. در یک خانه هوشمند با توجه به درخواست صاحب خانه میتوان چندین سناریو نظیر:

  • سناریو ورود به منزل
  • سناریو خروج از منزل
  • سناریو خواب
  • سناریو صبح (بیداری)
  • سناریو آرام بخش
  • سناریو جشن
    و هر سناریویی که خاص شما کاربر عزیز باشد یا هر آنچه که شما دوست دارید اجرا شود.

 

ss17


چند مورد از این رفتارها را در قالب سناریوهای زیر مشاهده مینمایید:

پردههای برقی با طلوع وغروب خورشید، به طور اتوماتیک باز و بسته میشوند. و یا فراتر از آن، برای زمانهای مختلف سال، پرده ها را برنامه ریزی میکنید تا از آفتاب داغ تابستان در امان بوده در حالیکه از گرمای دل انگیز خورشید در زمستان حداکثر استفاده را میبرید.
زمانیکه در حال خروج از منزل هستید با فشردن یک دکمه، سیستم امنیتی فعال، لامپهای مورد نظر خاموش، سیستم تنظیم دما، خاموش و دیگر تجهیزات برق مانند اتو، بخاری برقی، تلویزیون و … خاموش میگردد. بنابراین لازم نیست در زمان خروج از منزل از چک لیست طولانی خود برای اطمینان از قسمت های مختلف استفاده کنید.
زمان ورود شما به اتاق ها، چراغ ها به آرامی روشن و در هنگام خروج با کمی تأخیر خاموش میشوند.
هنگام بیدار شدن به جای استفاده از ساعت های زنگ دار آزار دهنده، با صدای موسیقی مورد علاقه تان و با افزایش تدریجی دمای محیط و نور لامپ ها و نیز بالارفتن تدریجی پرده ها از خواب بیدار می شوید.
یک ریموت زیبا جایگزین ریموتهای متعدد موجود در سینمای خانگی میگردد.
از راه دور همه امکانات و تجهیزات موجود در منزلتان را مدیریت وکنترل خواهید نمود. برای مثال زمانیکه ساکنین خانه هوشمند در تعطیلات هستند، میتوانند به وسیله اینترنت یا تلفن وضعیت امنیتی منزل خود را کنترل نموده، دزدگیر را فعال و یا غیر فعال کنند، تجهیزات برقی راخاموش یا روشن کنند، وضعیت روشنایی منزل را تغییر دهند، سینمای خانگی خود را برنامه ریزی کنند و هزاران امکان و قابلیت دیگر. زمانیکه همه تجهیزات منزل شما را به یک زبان مشترک برسانیم، گام اول برداشته شده است. بعد از آن شما میتوانید سناریوهای متعدد (که اسم آن را رفتار هوشمند میگذاریم)را برای منزل خود طراحی و تعریف کنید. رفتارهایی که شما را شگفت زده خواهند نمود و باور نخواهید کرد از تجهیزاتی که همواره استفاده نموده اید چه قابلیت هایی متصور است.

http://arianps.ir/02/%d8%a8%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c%d8%af-%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%b1%d9%85%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%aa-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af/%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%db%8c/

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments