منوی دسته بندی

مروری بر ترموستات ها و کنترل های پیشرفته سیستم تهویه مطبوع برای AC و پمپ های حرارتی

ترموستات ها: ابزارهایی که عملکرد HVAC را مدیریت می کنند

در تعریف اولیه، ترموستات ها و کنترل های پیشرفته سیستم تهویه مطبوع به عنوان کلیدهای روشن/خاموش ساده عمل می کنند. هر زمان که تغییر در دمای هوای داخل سازه به نقطه تنظیم ترموستات مربوطه نزدیک شود، سوئیچ خاموش می شود. اما عملکرد مدرن HVAC شامل سادگی عملکرد کنترل ترموستات روشن/خاموش است.

نمای کلی زیر قدرت ترموستات ها و کنترل های پیشرفته سیستم A/C را بررسی می کند.

فرآیندهای کنترل پایه ترموستات و سیستم تهویه مطبوع

در سال 1883، وارن اس. جانسون اولین ترموستات الکتریکی اتاق را اختراع کرد. فناوری Johnson Controls از جیوه و الکترودهایی استفاده می کرد که مستقیماً از طریق شیشه وارد می شدند. سیستم ها در یک درجه دما دقیق بودند.

به جلو بپرید. در فناوری مدرن، بیشتر ترموستات های تهویه مطبوع و پمپ حرارتی 2014 بر روی مدارهای کنترل ولتاژ پایین کار می کنند که 24 ولت AC را از یک ترانسفورماتور کنترلی نصب شده در تجهیزات گرمایش یا سرمایش خانه می کشند. فناوری کنترل ولتاژ پایین یک مزیت ایمنی را فراهم می‌کند که ترموستات را قادر می‌سازد تا چندین پیمانکار الکترومکانیکی، رله‌ها و ترتیب‌دهنده‌ها را با ولتاژ ذاتی ایمن کار کند. سیستم‌های مدرن همچنین دارای یک عملکرد یکپارچه «پیش‌بینی» هستند که کنتاکت‌ها را به گونه‌ای فعال می‌کند که از بیش از حد دمای اتاق از تنظیمات دمای مطلوب جلوگیری می‌کند. و همه اینها طیف رو به رشد ویژگی های مرتبط با ترموستات ها و کنترلرهای قابل برنامه ریزی مدرن را حذف می کند.

ترموستات های پیش دیجیتال گرمایش و تهویه مطبوع

در سال 1953، هانیول فناوری ترموستات T-86 “Round” را معرفی کرد. این ترموستات اتاقی با فنر دو فلزی هنوز هم میلیون‌ها سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه را در سراسر جهان کنترل می‌کند.

ترموستات سنتی Honeywell که معمولاً بر روی دیوار مرکزی خانه نصب می‌شود، از یک طراحی ساده کنترل‌کننده گرد از نوع صفحه‌ای استفاده می‌کند که شامل دو مقیاس دما و دو نشانگر دما است. مقیاس بالا و اشاره گر اجزای قابل تنظیم سیستم را فراهم می کند. مقیاس پایین دمای فیزیکی واقعی را در منطقه انتخاب شده از خانه نشان می دهد. چرخاندن نشانگر در مقیاس بالا به سمت راست، نیاز گرمایشی مورد نظر را افزایش می‌دهد. چرخاندن نشانگر در مقیاس بالا به سمت چپ، تنظیم دمای مورد نظر را کاهش می دهد.

در سال‌های اولیه، ترموستات‌هایی که برای کنترل سرمایش و گرمایش طراحی شده بودند، شامل یک کلید تنظیم دستی در پایه دستگاه بودند. این سوئیچ که در واحدهای مستطیلی دوران پیش از دیجیتال نیز دیده می شود، می تواند از حالت گرما به خاموش به خنک یا دوباره برگردد. سنسور دما در واحدها دمای هوای نزدیک ترموستات را با تنظیمات سیستم مقایسه می کند و تجهیزات گرمایشی یا سرمایشی مرتبط را در صورت لزوم روشن یا خاموش می کند. کلید کنترل گرما/خنک/خاموش اطمینان می دهد که فقط تجهیزات انتخاب شده می توانند در هر زمان فعال شوند.

ترموستات ها و کنترلرهای عصر دیجیتال

تا سال 2005، تقریباً 97 درصد از خانوارهای ایالات متحده از سیستم های گرمایشی نصب شده استفاده می کردند. در همین بازه زمانی، تنها 75 درصد از خانوارهای ایالات متحده از تهویه مطبوع استفاده کردند. اما جهان در حال تغییر است و آب و هوای متغیر مرتبط با گرمایش جهانی همچنان تقاضا را افزایش می دهد تهویه مطبوع نصب شده.

فناوری مدرن ترموستات و کنترلر قابل برنامه ریزی افزایش چشمگیری در ویژگی ها و قابلیت ها به ارمغان می آورد. از گرمایش و سرمایش روشن/خاموش ساده گرفته تا سیستم‌های تهویه کنترل‌شده و از تنظیمات دستی گرفته تا کنترل‌کننده‌هایی که به سیگنال‌های قیمت برق پاسخ می‌دهند، سیستم مدیریت تهویه مطبوع و پمپ حرارتی خانه در یک عرصه کاملاً جدید از آسایش حرارتی و صرفه‌جویی در انرژی شرکت می‌کند.

و سپس ترموستات ها و کنترل های پیشرفته تهویه مطبوع می آیند که مستقیماً به سیستم شبکه اینترنت خانگی متصل می شوند. تعجب می کنم که بعد چه می شود؟Source by RM Harrington

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments