منوی دسته بندی

یونیت پکیج چیست؟

ab98897d60eaa0d05c1862c118538407 XL - یونیت پکیج چیست؟ - آرین پادرا صنعت

یونیت پکیج, دستگاهی است که فرآیند برودت را بدون نیاز به چیلر و فرآیند گرمایش را به کمک آب گرم موتورخانه و یا پکیج انجام می دهد. طریقه ساخت برودت پکیج به این صورت است که مایع مبرد پس از ورود به کویل سرمایشی با عبور از هوای ایجاد شده توسط فن پکیج به بخار تبدیل شده و سپس گرمای هوای ورودی گرفته شده و هوای سرد خروجی ایجاد می شود. فرآیند گرمایش پکیج هم به این صورت است که آب گرم خروجی از دیگ موتورخانه و یا پکیج وارد کویل های گرمایی پکیج یونیت شده و با عبور هوا از روی این کویل ها, هوای گرم خروجی تولید می شود. همانطور که ذکر شد مزیت پکیج در یک پارچه بودن آن و عدم نیاز به چیلر و در نتیجه به صرفه بودن آن نسبت به سیستم هواساز است.
پکیج یونیت ها که به نام داکت اسپلیت یونیت هم شناخته میشوند در دو مدل زمینی ( ایستاده ) و سقفی ساخته میشوند و از نظر ظرفیت, بار سرمایی و حرارتی مورد نیاز برای واحد های مسکونی و یا اداری تا زیربنای ۲۵۰ متر مربع را تامین میکنند.

پکیج ها معمولآ روی بام ساختمان به سادگی و بدون برهم زدن نمای ساختمان نصب می شوند که البته با توجه به نوع دستگاه و نصب روی بام می توان کانال های خروجی را افقی یا عمودی به فضاها منتقل کرد. این دستگاه ها معمولا برای کارخانه ها، سوله ها، هتل ها، فروشگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند

از مزایای این یونیت پکیج ها به موارد زیر میتوان اشاره نمود:

امکان استفاده در ظرفیت های بالا (۱۲.۵ الی ۳۰ تن)
قابلیت نصب روی زمین و سقف ساختمان
عدم اشغال فضای داخلی
سطح صدای پایین نسبت به سایر دستگاه ها
توزیع هوای مناسب با استفاده از کانال
قابلیت ایجاد و تامین هوای تازه (Fresh Air)
قابلیت ایجاد تهویه برای چند فضا با یک دستگاه
کارکرد مناسب در دمای محیط تا ۵۴ درجه سانتیگراد
قابلیت نصب کویل آبگرم جهت تامین گرمایش
قابلیت کانال کشی افقی و عمودی
استفاده از فین های مدرن برای ذخیره انرژی و جلوگیری از خوردگی پره ها
تعمیر و نگهداری آسان و ارزان

پکیج یونیت ها از نظر طرز تولید سرما در نوع تراکمی (الکتریکی) و یا جذبی (گازی) تولید میشوند . نوع جذبی آنها که با سوخت گاز کار میکند بایستی در فضای بیرون ساختمان مانند پشت بام و یا تراس نصب شود .

http://arianps.ir/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%a7%d8%aa-%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86%db%8c%da%a9%db%8c/%d8%aa%d8%a3%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments