منوی دسته بندی

5 نکته برای نصب سیستم های تهویه مطبوع خانگی

تهویه مطبوع سیستم ها یکی از محبوب ترین ابزارهای سبک زندگی در سراسر جهان هستند. این محصولات به طور گسترده ای در خانه و محل کار استفاده می شود. اگر قصد خرید واحدهای تهویه مطبوع برای خانه خود را دارید، عوامل خاصی وجود دارد که باید برای تصمیم گیری بهتر آنها را در نظر بگیرید. به خصوص، اگر تحت محدودیت بودجه هستید، به سراغ تهویه مطبوع قابل حمل بروید. با توجه به راحتی بیشتر مشتریان، مدل های مختلفی از واحدهای AC قابل حمل توسط برندهای سازنده به بازار معرفی شده است. حال ممکن است بپرسید که تنوع قابل حمل چگونه از بقیه بهتر است؟

هوای قابل حمل به دلیل انعطاف پذیری بی نظیرشان برای خانه ها ایده آل هستند. علاوه بر این، هزینه یکی دیگر از جنبه های مثبت طیف محصولات است. در مقایسه با انواع معمولی، سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل تقریباً نصف قیمت دارند. با این حال، سیستم های تهویه مطبوع غیر قابل حمل نیز انتخاب خوبی هستند، البته به شرطی که فاکتورهای خاصی را در نظر بگیرید:

هنگام نصب AC، برای اطمینان از ایمنی در خانه و کارایی سیستم، عوامل زیر را در نظر بگیرید.

ابعاد یک اتاق: ابعاد فیزیکی اتاقی را که قصد دارید AC را در آن نصب کنید، تعیین کنید. وقتی از طول و عرض اتاق مطلع شدید، می توانید تهویه مطبوع را با ظرفیت کافی انتخاب کنید. هر چه اتاق بزرگتر باشد، AC با ظرفیت بیشتری که نیاز دارید. در غیر این صورت، اگر شما به دنبال یک AC با ظرفیت کمتر در یک اتاق بزرگتر هستید، نمی تواند خنک کننده لازم را تامین کند.

رتبه بندی کیلووات HVAC: رتبه کیلووات یکی دیگر از فاکتورهای حیاتی است که در انتخاب کولر گازی صرف نظر از نوع یا مدل آن باید در نظر گرفته شود. هرچه این رتبه بالاتر باشد، مقدار گرمای بیشتری را می‌تواند از اتاقی که در آن نصب شده است حذف کند.

تعداد پنجره ها: تعداد پنجره ها نیز در این جنبه نقش دارند. هر چه تعداد اتاق های بیشتری در یک اتاق داشته باشید، گرمای بیشتری به داخل اتاق وارد می شود. بنابراین، AC به زمان بیشتری نیاز دارد تا گرما را از اتاق دور کند تا خنک‌سازی مؤثر تسهیل شود. از طرف دیگر، هر چه اتاق شما بزرگتر باشد، هزینه اجرای سیستم بیشتر خواهد بود.

EER یا ضریب رتبه بندی بازده انرژی: در حین خرید، باید EER یا رتبه بازده انرژی محصول را نیز بررسی کنید. در حالت ایده آل، باید به سراغ محصولی بروید که بالاترین عدد EER را دارد. این تضمین می کند که سیستم تهویه مطبوع خانگی شما با کمترین هزینه کارایی بیشتری دارد.

خانه با عایق بندی مناسب: مهم است که مطمئن شوید خانه شما دارای سیستم عایق مناسب برای پشتیبانی از عملکرد ایمن واحد HVAC است. اگر خانه شما به خوبی عایق بندی شده باشد تا هوای سرد در تابستان و هوای گرم در زمستان به دام بیفتد، هزینه جاری واحد HVAC بیشتر کاهش می یابد.

نصب تهویه مطبوع در خانه واقعاً چندان آسان نیست. شما باید مطمئن شوید که هیچ جا خللی وجود ندارد، در غیر این صورت ممکن است به جان و مال شما آسیب وارد کند. نکات ذکر شده در بالا را دنبال کنید و تمام عوامل خطر به طور خودکار برطرف می شوند.Source by Rick Oogle

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments