منوی دسته بندی

آشنایی با انواع رادیاتور ها

timthumb - آشنایی با انواع رادیاتور ها - آرین پادرا صنعت

دستگاههای پخش کننده گرما وسایلی هستند که از آنها برای جبران تلفات گرمایی ساختمان و گرم نگه داشتن محل مورد نظر استفاده میشود. دراین دستگاهها سیال گرم (آب گرم، آب داغ و یا بخار)جریان داشته و گرمای خود را از طریق سطح تبادلکنندۀ گرما به محیط منتقل میکنند.

2018 02 26 181717 - آشنایی با انواع رادیاتور ها - آرین پادرا صنعت

رادیاتور پنلی
رادیاتورهای پنلی به دلیل استفاده ازورقهای فولادی در گروه رادیاتورهای فولادی قرار میگیرند. رادیاتورهای پنلی مانند رادیاتورهای آلومینیومی روی دیوار نصب میشوند آب در سطح جلو و عقب جریان دارد و وجود فاصله بین دو سطح جلو و عقب با یک یا دو ردیف کنوکتور باعث جریان هوا از پایین به بالا در بین دو سطح شده و راندمان گرمایی آن افزایش مییابد.

این رادیاتورها در مدلهای گوناگون تولید میشوند. هر مدل براساس ارتفاع و طول رادیاتور معین میشودارتفاع رادیاتور یکی از اعداد ۷۰۰،۶۰۰،۵۰۰و ۴۰۰میلیمتر است و طول آنها هم یکی از مقادیر ،۸۰ میلیمتر است. هریک ازمدلهای رادیاتور۲۶۰۰ ،۲۴۰۰ ،۲۲۰۰ ،۲۰۰۰ ،۱۶۰۰ ،۱۴۰۰ ،۱۲۰۰ ،۱۰۰۰ ممکن است تک پنل،یک کنوکتور دو پنل، دو کنوکتور باشد.

2018 02 26 182022 - آشنایی با انواع رادیاتور ها - آرین پادرا صنعت

رادیاتور پره ای 

این رادیاتور از چند پره تشکیل شده که این پره ها بسته به نوع رادیاتور به سه روش اتصال پرسی جوشی، اتصال توسط مغزی چپگرد و راستگرد، بش جا زدنی به یکدیگر متصل شده اند.

در نوع آلومینیومی از ترکیب تعداد پره، میتوان توان گرمای مورد نظر متناسب با فضای مورد بحث را به دست آورد. به ترکیب چند پره رادیاتور، یک بلوک میگویند. در اکثر قریب به اتفاق موارد جنس رادیاتورهای پره ای از آلیاژهای آلومینیومی میباشد.
برخی از ویژگیها (و به خصوص مزایای) رادیاتورهای پره ای آلومینیومی به شرح ذیل میباشد:
*  امکان کاهش یا افزایش پره و در نتیجه امکان افزایش بار گرمای بلوک رادیاتور؛
*  امکان تعویض پره های آسیب دیده؛
*  مقاومت بیشتر آلومینیوم نسبت به فولاد (رادیاتورهای پنلی) در مقابل زنگ زدگی

رادیاتور قرنیزی:

سیستم گرمایش قرنیزی جایگزین قرنیزهای متداول به کار رفته در ساختمانها اعم از مسکونی و اداری و حتی تجاری شده و با ظاهر و ابعادی در حد قرنیز کاربری گرمایشی را نیز به قرنیز اضافه مینماید. عدم جاگیری و اشغال فضای محیط و اتاق و تأثیر نداشتن آن در چیدمان و دکوراسیون محیط داخلی و عدم نیاز به قرنیز کاری محیط داخلی و اتاقها از مزایای آن است.
در رادیاتور قرنیزی پوستهای آلومینیومی شبیه به قرنیز تولید میگردد و با توجه به قابلیت شکل پذیری پوشش رنگ مقاومت و سختی آلومینیوم این امکان را به وجود میآورد که یک رادیاتور طولی در پشت این پوسته قرار گیرد که جنس لولهها هم مانند پوسته از آلومینیوم است.
شکلهای زیر تفاوت گرم کردن رادیاتور قرنیزی را با سایر رادیاتورها نشان میدهد.

2018 02 26 183545 - آشنایی با انواع رادیاتور ها - آرین پادرا صنعت

رادیاتور لوله ای :

این رادیاتور ساده ترین نوع رادیاتور میباشد که از لوله گالوانیزه یا سیاه به اندازه های مختلف ساخته میشوند وممکن است به صورت لوله های مارپیچ یا به طور موازی(عمودی یا افقی) که در دوطرف به دو لوله قطور متصل شده باشند،آب گرم از یک طرف وارد و پس از تبادل گرما از طرف دیگر خارج میشود. ازاین رادیاتورها برای گرم کردن بعضی نقاط کم اهمیت مثل انباری یا گلخانه استفاده میشود برای اینکه سطوح گرمایی این رادیاتور را افزایش دهند اطراف لوله ها را به تیغه هایی (پره هایی) متصل میکنند.

2018 02 26 183734 - آشنایی با انواع رادیاتور ها - آرین پادرا صنعت

رادیاتورحوله ای یا حوله خشک کن
رادیاتورهای حوله ای دارای شکل خاصی هستند که برایخشک کردن حوله و لباس در حمام یا در کنار استخرها و سایر نقاطی که طراح صلاح بداند مورد استفاده قرار میگیرند. بهترین برند این مدل حوله خشک کن ایران رادیاتور می باشد.

2018 02 26 184113 - آشنایی با انواع رادیاتور ها - آرین پادرا صنعت

http://arianps.ir/02/%d8%a8%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%da%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d9%81/%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%db%8c/

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments