منوی دسته بندی

بهترین نوع فیلتر هوا برای دستگاه تهویه مطبوع شما چیست؟

انواع مختلفی از فیلترهای هوا و سیستم های تمیز کننده تهویه مطبوع وجود دارد که نه تنها برای فیلتر کردن هوای خانه شما استفاده می شود، بلکه از تجهیزات گرمایش یا سرمایش اغلب گران قیمتی که برای محافظت و نگهداری از واحد شما استفاده می شود نیز محافظت می کند. در این مقاله به برخی از انواع فیلترهای هوا و سیستم های تمیز کننده موجود در دسترس مصرف کنندگان خواهیم پرداخت.

قبل از اینکه به جزئیات فیلترهای هوا و سیستم های تمیز کننده هوا بپردازیم، مهم است که بدانیم چرا داشتن یک فیلتر خرس هوا با راندمان بالا بسیار مهم است. بسیاری از مردم از این که متوجه می شوند هوای داخل خانه یا آپارتمان شما بسیار آلوده و آلوده تر از هوایی است که شما و خانواده تان در خارج از منزل تنفس می کنید، بسیار متعجب می شوند. ما بیشتر اوقات در مورد هوایی که شما و خانواده تان تنفس می کنید به صورت روزانه استفاده می کنیم. هوای داخل خانه که شما و خانواده تان تنفس می کنید می تواند با ریز ذرات مانند گرد و غبار، دود و پرز آلوده شود. در بسیاری از خانه‌ها، شوره حیوانات خانگی، کپک‌ها و باکتری‌ها مشکل را پیچیده‌تر می‌کنند. در واقع، 99 درصد از ذرات در حال گردش در هوای خانه یا آپارتمان شما یک میکرون و کوچکتر است که کمتر از 1/40 قطر موی انسان است. این ذرات میکرو می توانند آلرژی شما را تشدید کنند و سیستم تنفسی شما را تحریک کنند یا به سادگی خانه یا آپارتمان شما را گرد و خاک و کثیف کنند.

رایج‌ترین فیلتر هوا که در فروشگاه‌های سخت‌افزاری پیدا می‌کنید بسیار ساده است و فقط ذرات بسیار بزرگ را جذب می‌کند، بنابراین از شما در برابر آلودگی‌های خطرناک‌تر شناور در هوا و در نهایت ریه‌های شما محافظت نمی‌کند. اولین قدم برای حرکت به سمت تمیز کردن هوای داخل خانه توجه به رتبه بندی MERV است. فیلتر خرس هوا در واحد شما یک سازمان ملی به نام ASHRAE استانداردی را برای آزمایش فیلترهای هوا ایجاد کرد. با این تست، نتایج بر حسب MERV (حداقل مقدار گزارش کارایی) بیان می شود. به بیان ساده، هرچه رتبه MERV بالاتر باشد، فیلتر خرس هوا در حذف آلاینده ها و آلاینده ها از جریان هوا کارآمدتر خواهد بود. همیشه بهترین کار این است که فیلتر هوای متناسب با دستگاه شما با بالاترین امتیاز MERV موجود پیدا کنید. اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید، می توانید سیستمی به واحد خود اضافه کنید که از فناوری HEPA استفاده می کند، اما این راه حل اغلب بسیار گران است و فیلترهای جایگزین نیز بسیار گران هستند. در حالی که فیلتراسیون HEPA بسیار موثر است، اغلب اوقات ضروری نیست. همیشه مطمئن شوید که یک فیلتر خرس هوا با بالاترین رتبه MERV موجود را انتخاب کنید.

توسط Christopher C Micheals حق چاپ – فیلترهای هوای OxycleanSource by Christopher C Micheals

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments