منوی دسته بندی

تفاوت بین گواهینامه HVAC و مجوز HVAC

تکنسین های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) تاجران ماهری هستند که سیستم های گرمایش و سرمایش را نصب می کنند. علاوه بر این، آنها سیستم را در صورت بروز مشکل نگهداری و تعمیر می کنند. این ممکن است در یک محیط مسکونی یا برای امکانات تجاری باشد. کسانی که برای یک خرده فروش کار می کنند اغلب مسئول فروش قراردادهای خدمات به مشتریان هستند.

انواع گواهینامه

دریافت گواهی تهویه مطبوع به نوع گواهینامه ای که می خواهید و آموزشی که کسب کرده اید بستگی دارد. از آنجایی که بسیاری از افراد در این زمینه تحت یک فرد دارای مجوز HVAC کار می کنند، ممکن است قبل از شرکت در کلاس ها تجربه ای داشته باشند. کسانی که بیش از یک سال تجربه در نصب و حداقل 2 سال در تعمیر و نگهداری دارند، در مورد نوع گواهینامه HVAC که انتخاب می کنند، انتخاب گسترده تری خواهند داشت.

برای دریافت گواهینامه باید کلاس های مناسب را گذراند. قبل از انجام این کار، مدرک دیپلم دبیرستان یا GED مورد نیاز است. این برای پذیرش در اکثر برنامه های آموزشی معتبر HVAC مورد نیاز است. این برنامه ها کلاس هایی را در زمینه نصب و تعمیر تهویه مطبوع و همچنین خواندن نقشه ها، کنترل دما، ساخت و ساز و طراحی تجهیزات ارائه می دهند. این برنامه ها در مدارس و کالج های مختلف و همچنین به صورت آنلاین در دسترس هستند.

دوره ها به طور کلی از شش ماه تا دو سال است و بسته به طول دوره، پس از اتمام موفقیت آمیز، دانشجو گواهی یا مدرک کاردانی دریافت می کند. همچنین برای افرادی که به نیروهای مسلح می پیوندند، فرصت هایی برای دریافت آموزش های تخصصی در زمینه HVAC وجود دارد.

صدور مجوز

پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه آموزشی، کسب گواهینامه یا مدرک، شرکت در آزمون مجوز HVAC توسط اکثر ایالت ها برای کار در این زمینه مورد نیاز است. آزمون صدور مجوز از مکانی به مکان دیگر تا حدودی متفاوت خواهد بود. نکته اصلی آگاهی از تمامی جنبه های نصب و تعمیر سیستم های HVAC است. علاوه بر این، برخی از آزمون های صدور مجوز، متقاضی را ملزم به دانستن کدهای برق می کند.

اگر شغل انتخاب شده شامل کار با مبرد باشد، گواهی جداگانه برای این زمینه لازم است. این شامل مبردهای فشار قوی و کم فشار و سرویس لوازم خانگی کوچک است. هنگامی که این شغل در سنین پایین انتخاب می شود، معمولاً در دوران دبیرستان، شرکت در کلاس هایی مفید است که می تواند به آماده سازی دانش آموز برای کلاس های بعدی کمک کند. توصیه های اساسی ریاضیات، فیزیک، الکترونیک و نقشه کشی مکانیکی است.

اگر حرفه تهویه مطبوع شامل خدمات پیمانکاری باشد، مجوزهای بیشتری لازم است. این اغلب شغلی است که پس از یادگیری سایر جنبه های HVAC انتخاب می شود. شرایط لازم برای درخواست مجوز به عنوان پیمانکار HVAC شامل داشتن حداقل 18 سال سن، صحبت کردن و خواندن زبان انگلیسی و چهار سال تجربه قابل تایید در گرمایش گرم است.

اگر متقاضی واجد این شرایط باشد، باید در آزمون ICC شرکت کند. شورای بین‌المللی کد (ICC) این آزمون‌ها را توسعه می‌دهد و آنها مسئول برگزاری آن‌ها برای بسیاری از ایالت‌ها هستند. آنها در سایت های آزمایش تایید شده در سراسر کشور ارائه می شوند و برای هر کسی که خود را به هر نحوی به عنوان یک پیمانکار تهویه مطبوع معرفی می کند مورد نیاز است.

همانطور که مشاهده شد، حرفه HVAC بسیار متنوع است. این می تواند جنبه های مختلفی از این حرفه را شامل شود که هر کدام الزامات و مجوزهای خاص خود را دارند.Source by Lorn H.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 4 / 5. تعداد رای: 1

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
View all comments