منوی دسته بندی

تمیز کردن کانال هوا – سوالات متداول صاحبان خانه در مورد تمیز کردن کانال

در حالی که بسیاری از صاحبان خانه در حال درک اهمیت تمیز کردن روتین کانال هستند، ممکن است هنوز در مورد این فرآیند سؤالاتی داشته باشید. به همین دلیل است که ما لیستی از متداول ترین سؤالات درباره اینکه چه کسی باید مجاری شما را تمیز کند، چرا این کار ضروری است و چگونه انجام می شود، گردآوری کرده ایم.

“چرا مجاری هوای من باید تمیز شوند؟”

در طول سال ها، گرد و غبار، مواد آلرژی زا، کثیفی و سایر زباله ها می توانند در مجاری شما جمع شوند. در واقع، می تواند در لایه هایی به عمق سه اینچ ساخته شود! این کثیفی می تواند باکتری ها را به دام بیاندازد و رشد کپک ها را تقویت کند و تهدیدات بالقوه ای برای سلامت خانواده شما ایجاد کند. و بدتر از آن، هر بار که سیستم تهویه مطبوع شما روشن می شود، برخی از این آلودگی ها در سراسر خانه شما پخش می شوند. تمیز کردن مجاری هوا این تجمع آلاینده ها را از بین می برد و کیفیت هوای خانه شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. برای داشتن هوای ایمن و قابل تنفس، باید حداقل هر چهار سال یکبار مجاری خود را تمیز کنید.

“مجرای من دقیقاً چگونه تمیز می شود؟”

پاک کننده های مجرای هوا با استفاده از ابزارهای تخصصی و یک سیستم جریان هوا منفی (در اصل یک جاروبرقی بزرگ)، گرد و غبار، خاک و زباله ها را از مجاری شما می خراشند. ابزارها ذرات را از کناره های مجاری دور می کنند و خلاء مانع از خروج آنها به خانه شما می شود. تمیز کردن همچنین باید شامل اجزای کوره شستشوی هوا و تهویه مطبوع، رجیسترهای جاروبرقی و در صورت لزوم استفاده از عوامل بازدارنده قالب باشد.

“چه کسی باید مجاری مرا تمیز کند؟”

فقط به یک سرویس تمیز کردن کانال حرفه ای اعتماد کنید. این متخصصان دانش و تجهیزات تخصصی را دارند تا به طور موثر همه گرد و غبار و زباله ها را از کانال کانال شما بدون آسیب رساندن به آن یا پراکندگی آلاینده ها در سراسر خانه شما پاک کنند. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) توصیه می کند فقط از متخصصان دارای گواهی انجمن ملی تمیز کردن کانال هوا (NADCA) استفاده کنید. متخصصان دارای گواهینامه NACDA، متخصصان ماهر و آموزش دیده با دانش کامل از استانداردهای صنعت، روش های مناسب تمیز کردن کانال ها و نگرانی های زیست محیطی هستند.

“آیا تمیز کردن کانال به کوره یا تهویه مطبوع من آسیب می رساند؟”

خیر: کانال پاک کن ها از ابزارها و تکنیک های تخصصی برای حذف گرد و غبار انباشته شده بدون آسیب رساندن به هیچ یک از اجزای سیستم HVAC استفاده می کنند. در واقع، کوره و تهویه مطبوع شما بعد از تمیز کردن بهتر عمل می کنند: جریان هوا بهبود می یابد، بنابراین سیستم گرمایش و سرمایش شما می تواند کارآمدتر کار کند.

“خانه من نو است، بنابراین من نیازی به تمیز کردن کانال ندارم، درست است؟”

اشتباه! ساخت و ساز یک فرآیند نامرتب است و اغلب زباله ها و گرد و غبار دیوار خشک وارد کانال شما می شود. این جریان هوا را مسدود می کند، گرد و غبار بیشتری را به دام می اندازد و می تواند به رشد کپک کمک کند. یک تمیز کردن کامل هرگونه انسداد و همچنین گرد و غبار انباشته شده را از بین می برد تا مجاری شما به شکل عالی در بیاید!

“آیا خانه من بعد از تمیز کردن کانال من کمتر گرد و غبار می شود؟”

شرط می بندی! از آنجایی که سیستم گرمایش و سرمایش شما گرد و غبار را از کانال کانال شما در سراسر خانه به گردش در می آورد، حذف آن گرد و غبار به این معنی است که کل خانه شما تمیزتر خواهد شد.

“از آنجایی که کوره جدید من تمیز است، من نیازی به تمیز کردن کانال ندارم، درست است؟”

اشتباه. با وجود اینکه کوره جدید شما تمیز است، هنوز گرد و غبار در مجرای شما وجود دارد. و از آنجایی که فن در کوره جدید شما احتمالاً قوی تر از کوره قدیمی است، تمام آن گرد و غبار و کثیفی مستقیماً به اتاق شما دمیده می شود! اکثر متخصصان نظافت تهویه مطبوع، تمیز کردن کامل کانال ها را همزمان با نصب کوره یا تهویه مطبوع جدید توصیه می کنند.

“آیا تمیز کردن مجرا به آلرژی من کمک می کند؟”

به احتمال زیاد. تجمع در داخل مجاری شما شامل گرده، شوره حیوانات خانگی، کنه های گرد و غبار و سایر آلرژن ها و همچنین کثیفی است. حذف این زباله ها باید غلظت آلرژن ها را در هوا کاهش دهد و علائم آلرژی شما را کاهش دهد.

اگر سؤال دیگری در مورد تمیز کردن کانال کانال دارید یا نیاز به برنامه ریزی برای تمیز کردن کانال خود دارید، با محل خود تماس بگیرید. خدمات تمیز کردن کانال هوا. آنها قادر به ارائه اطلاعات اضافی و تمیز کردن عالی خواهند بود!Source by Matt Gallo

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments