منوی دسته بندی

شش (6) فاکتور متداول که باید در هنگام نصب واحدهای تهویه مطبوع در نظر گرفت

اگر خانه جدیدی دارید که به صورت سازه ای ساخته شده است و قدم بعدی شما نصب واحدهای تهویه مطبوع است، قبل از نصب آنها باید چند نکته را در مورد تهویه مطبوع در نظر بگیرید. اشتباهات رایجی در نصب سیستم های تهویه مطبوع وجود دارد که در مقاله زیر به شما کمک می کند تا از انجام این کارها جلوگیری کنید.

1. گرفتار شدن در مورد بحث فروش بیان شده یک فروشنده بسیار با تجربه.

فقط اجازه ندهید که فروشنده از طریق چاپلوسی و صحبت های صریح فروش، لطف شما را جلب کند. جلب نظر شما به نفع او شغل او به عنوان یک فروشنده با تجربه است. اغلب، برخی از مشتریان واقعاً در مورد واحدهای خنک کننده هوا آگاهی ندارند. برخی در نهایت به خرید واحدهای تهویه مطبوع می پردازند که توسط فروشنده توصیه می شود که برای آن مهم نیست که آیا کالا برای منطقه مورد نظر خیلی بزرگ است یا خیلی کوچک. این یک اشتباه رایج برخی از مشتریان است که بدون اینکه بدانند ابتدا باید چه چیزهایی را در نظر بگیرند، تصمیم قطعی برای خرید یک واحد خنک کننده هوا می گیرند.

2. نصب واحد AC بدون برنامه ریزی دقیق.

در برخی موارد، نصب واحدهای تهویه مطبوع صرفاً برای ارضای هوس مالک خانه انجام می شود. نباید اینطور باشد. نصب واحدهای خنک کننده هوا به این سادگی نیست، موارد زیادی باید در نظر گرفته شود. این باید توسط مهندس برق شما به خوبی برنامه ریزی شود. واحدهای AC که قرار است نصب شوند باید با کانتور یا چیدمان خانه شما مطابقت داشته باشند. به همین دلیل است که یک نوع واحد خنک کننده هوا در یک مکان نصب می شود در حالی که نوع دیگری در قسمت دیگری از خانه نصب می شود. برخی از اشتباهات مرتکب در نصب واحدهای تهویه مطبوع عبارتند از نصب واحدهای خیلی کوچک یا خیلی بزرگ در یک اتاق بدون در نظر گرفتن تعداد بدنه های گرم که آن را اشغال می کند، مساحت، اندازه پنجره های روی دیوار و چیدمان خانه.

توجه اولیه هنگام تصمیم گیری در مورد اندازه خرید، مساحت و تعداد افرادی است که از اتاق استفاده می کنند. ابتدا باید منطقه ای را در خانه خود تعیین کنید که می خواهید خنک شود. این باید تعیین کند که به چه مقدار نیرو نیاز دارید. مساحت اتاق شما باید با BTU یا مقدار واحد حرارتی بریتانیا و قدرت (ظرفیت) واحد تهویه مطبوع (ac) شما مطابقت داشته باشد. این یک دستورالعمل توصیه می شود که برای هر فضای 50 متر مربع به ظرفیت خنک کننده 2000 BTU نیاز است. بنابراین در اینجا، شما باید کمی ریاضیات را انجام دهید. نکته دیگری که باید در نظر گرفت، تعداد اجسام گرمی است که منطقه تهویه‌شده را اشغال می‌کنند و چند بار از آن استفاده می‌کنند.

3. محل واحد AC

یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که دستگاه را در یک اتاق یا منطقه ای با تعداد زیادی چراغ یا لامپ در اطراف نصب کنید. چنین شرایطی هنگام روشن شدن، گرمای بیشتری از لامپ ها تولید می کند. این به هیچ وجه در هنگام استفاده از دستگاه تهویه مطبوع کمکی نمی کند. در یک موقعیت مرتبط دیگر، راه اندازی یک واحد AC در منطقه ای رو به نور خورشید یا در مجاورت یک گیاه یا درخت نصبی است که به دقت فکر نشده است. سیستم های تهویه مطبوع باید از هر گونه زباله یا هر جسم مانعی پاک شوند.

4. تیک اتصالات واحد AC را بردارید

هنگام نصب اتصالات واحد تهویه مطبوع انتخابی در خانه، سعی کنید اگر همه چیز را به تکنسین ها سپرده اید، اتصالات ایجاد شده را مجددا بررسی کنید. در اغلب موارد، اگر به درستی بررسی نشود، برخی از اتصالات ممکن است به خوبی جا نیفتاده باشند، در نتیجه باعث نشتی در آینده می شود. بنابراین، بهتر است قبل از اینکه خیلی دیر شود، این اتصالات را بررسی کنید.

5. سوراخ هایی به اندازه پنجره در دیوارهای خود ایجاد کنید تا در واحد AC قرار بگیرند

هرچه سوراخ های کمتری در خانه ایجاد کنید، بهتر است. امروزه سوراخ های بزرگی به اندازه پنجره در خانه شما ایجاد نمی کنند تا واحدهای تهویه مطبوع شما را در خود جای دهند. امروزه چندین واحد تهویه مطبوع وجود دارد که فقط به یک سوراخ بسیار کوچک برای نصب نیاز دارند. امروزه می توانید سیستم های اسپلیت یا پرتابل یا یونیت دیواری مستقل داشته باشید، هر کدام که با نیاز شما مطابقت دارد. بنابراین، درس اینجا این است که اجازه ندهید سوراخ هایی به اندازه پنجره در چهار گوشه دیوار ایجاد شود، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد.

6. نصب واحد AC در اتاق هایی با کف چوبی

داشتن یک واحد AC در اتاقی که کف آن از چوب ساخته شده است، دقیقاً بد نیست. فقط این است که نوع مواد کفی که دارید یا استفاده می کنید بر سرعت خنک شدن منطقه تأثیر می گذارد. این بر این اصل استوار است که هوای خنک فرو می‌رود و هوای گرم بالا می‌آید که همچنین نشان می‌دهد که هوا در سطوح جامد به سرعت به عقب باز می‌گردد. اگر خوش شانس هستید که یک مهندس برق مشاور خوب دارید، او باید توضیح دهد که چگونه مواد کف خانه بر خنک کننده اتاق تأثیر می گذارد. او همچنین باید جایگزین های دیگری را نیز ذکر کند که می توانند به نحوی استفاده از واحدهای AC شما را صرفه جویی کنند.Source by Tom Pittenger

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments