منوی دسته بندی

شناخت اهمیت سیستم های HVAC

 

سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع در هر موسسه نقش بسیار مهمی در تبدیل آن به مکانی مساعد برای کار و پیشرفت دارد. سیستم تهویه مطبوع چندین کارکرد دارد و برخلاف تصور بسیاری از مردم، تنها به عنوان یک تنظیم کننده دما عمل نمی کند. در این مقاله عملکردهای مختلف سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع مورد بررسی قرار می گیرد.

تهویه مطبوع علاوه بر حفظ درجه حرارت در سطحی راحت، برای اینکه هوای اطراف یک مکان خاص با کیفیت خوب باشد نیز کار می کند. علاوه بر این، رطوبت و جریان هوا را نیز تنظیم می کنند. در زیر خلاصه ای از هر یک از اقدامات مختلف انجام شده توسط این سیستم ها آمده است:

گرمایش

همانطور که قبلا ذکر شد، تهویه مطبوع برای کنترل دما به ویژه در شرایط آب و هوایی شدید یا شرایط آب و هوایی استفاده می شود. وقتی بیرون خیلی سرد است، سیستم سعی می کند هوای داخل را با استفاده از بخاری گرم کند. برای این کار دو نوع وجود دارد: بخاری متمرکز و محلی.

تهویه

در هر موسسه یا ملک، تهویه مناسب ضروری است. سیستم های تهویه مطبوع تهویه مناسب را با تصفیه یا پاکسازی هوایی که در داخل فضا در گردش است، فراهم می کنند. دی اکسید کربن از بین می رود و با اکسیژن جایگزین می شود تا مردم منطقه در هوای سالم تنفس کنند.

تهویه مطبوع

همانطور که HVAC ها دمای بسیار سرد را تنظیم می کنند، برعکس را نیز کنترل می کنند. هنگامی که هوا خیلی گرم است، واحد تهویه مطبوع سیستم هوا را خنک می کند و ناخالصی ها را مسدود می کند تا مردم هوای عاری از گرد و غبار و کثیفی را استنشاق کنند.

داشتن یک سیستم HVAC نسبت به داشتن یک واحد مجزا برای هر یک از عملکردهای اصلی انرژی کارآمدتر است. با این حال، برای حفظ سطح کارایی آن، باید وظیفه خود را با سرویس منظم آن توسط پیمانکاران حرفه ای گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع انجام دهید. این گزینه بهتری نسبت به نادیده گرفتن وظایف تعمیر و نگهداری برای مدت طولانی است و در نهایت برای تعمیر اساسی هزینه زیادی پرداخت می کنید. البته این جدای از ناراحتی و ناراحتی است که یک سیستم آسیب دیده به همراه دارد.

برای اینکه بتوانیم عملکرد تهویه مطبوع را به طور کامل به حداکثر برسانیم، باید توسط یک شرکت حرفه ای تهویه مطبوع به درستی نصب شوند. اطمینان حاصل کنید که با سازنده واحد مشورت کنید زیرا ممکن است آنها یک تیم پشتیبانی فنی داشته باشند که بتواند به درستی به شما در نصب، نگهداری و تعمیر صحیح واحد شما کمک کند. از درخواست برنامه های خدماتی که ممکن است چند ماه طول بکشد دریغ نکنید زیرا این روش خوبی برای صرفه جویی در هزینه های خدمات خواهد بود. علاوه بر این، شما همچنین از پرسنل فنی آموزش دیده و توانمندی اطمینان دارید که مراقب باشند واحد شما همیشه در شرایط عالی باشد. همیشه به خاطر داشته باشید که تهویه مطبوع یک سرمایه گذاری بلندمدت است که برای شما یا کسب و کارتان سود زیادی خواهد داشت، به خصوص اگر در انجام اقدامات لازم برای حفظ عملکرد بهینه آنها ثابت قدم باشید. اقدامات لازم را در حال حاضر انجام دهید تا مطمئن شوید که منافع در دراز مدت به حداکثر می رسد.

Source by Cedric P Loiselle

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments