منوی دسته بندی

صحنه های معروف کانال هوای HVAC در فیلم ها

کانال‌های هوای HVAC برای قهرمان‌ها و آنتاگونیست‌ها ابزارهایی برای فرار، ورودی‌های یواشکی و حملات غافلگیرکننده در فیلم‌ها فراهم کرده‌اند. اگرچه صحنه‌های این فیلم‌ها ممکن است کاملاً واقعی با استانداردهای زندگی واقعی نباشند، اما تماشای آنها همچنان لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است. در زیر چند صحنه وجود دارد که در آن یک کانال هوای تهویه مطبوع توسط شخصیت‌های فیلم به طرز ماهرانه‌ای استفاده شده است.

ماموریت غیرممکن

شاید بدنام ترین صحنه از مجموعه ماموریت غیرممکن، پایین آوردن شخصیت تام کروز به اتاق کنترل سفید در لنگلی باشد. با توجه به امنیت شدید پیرامون این ماموریت، شخصیت تام کروز نمی تواند به سادگی از درب ورودی عبور کند. مجرای هوا به او امکان دسترسی از سقف را می دهد تا اطلاعات را بدون ایجاد هیچ آلارمی بازیابی کند. در طول صحنه می بینیم که همدستش او را از ایمنی کانال هوای فوق العاده قوی و مطالعه بالا پایین می آورد.

عنصر پنجم

در این فیلم علمی تخیلی حواس پرت، یک بیگانه به یک زن انسان تبدیل می شود. بعد از اینکه دگرگونی او کامل شد، او کاملاً گیج، گیج و ترسیده است. برای فرار از کسانی که سعی در دستگیری او دارند، ابتدا سرش را به داخل مجرای هوا می‌پرد. در آنجا او در تونل ها به دنبال راهی برای خروج می گردد. این شخصیت همچنین سعی می کند از طریق یک دریچه هوا در اوج فیلم فرار کند، اما به زودی متوجه می شود که دریچه دایره ای است و راهی برای خروج وجود ندارد. نیازی به گفتن نیست که تهویه مطمئناً زمانی مفید است که این موجود ماورایی به دنبال فرار است.

بیگانه

بیگانه از این نظر منحصر به فرد است که آنتاگونیست (بیگانه) کسی است که از سیستم تهویه برای حرکت و غافلگیری طعمه خود استفاده می کند. این سناریو حقیقت را به حد خود می رساند، زیرا می توانیم حدس بزنیم که بیگانه احتمالاً نزدیک به یک تن وزن دارد و اسید تف می دهد. این دو عامل در کنار هم باعث می شود که بعید به نظر برسد که بیگانه بتواند به درستی به این شکل حمایت شود، اما باز هم فیلم را هیجان انگیز و پرتعلیق می کند.

باشگاه صبحانه

کلوپ صبحانه کمی حقیقت را در صحنه فرار از کانال هوای HVAC خود وارد کرد. پس از اینکه بندر، شخصیت سرکش، به دلیل رفتار نادرست، در کمد جارو محبوس می شود، از مجرای بالای راهرو فرار می کند. وقتی از بالای کتابخانه می‌گذرد، جایی که همه دانش‌آموزان دیگر در آنجا هستند، غار مجرا می‌رود و از آن می‌افتد. از آنجایی که اکثر راه های هوایی احتمالاً نمی توانند وزن یک انسان را تحمل کنند، این واقعی ترین صحنه در لیست است. فروپاشی همچنین یک خط خنده دار برای شوخی ناتمام بندر ایجاد می کند.

بازی Resident Evil

گروهی از ماموران وارد یک مرکز زیرزمینی می شوند که به دلیل شیوع ویروس تعطیل شده است. هنگامی که گروه متوجه می‌شوند که ویروس مرده‌ها را به زامبی‌های متحرک تبدیل کرده است، به دنبال راهی برای خروج ایمن از تأسیسات زیرزمینی هستند. در راهروها، اتاق‌های آزمایشگاه و تونل‌های خدماتی، گروه در نهایت راه خود را از طریق یک محور هوایی برای رسیدن به ایمنی و فرار از زامبی‌های گرسنه طی می‌کنند.

اگرچه فرار از طریق سیستم تهویه هوای HVAC احتمالاً بهترین گزینه در زندگی واقعی شما نیست، اما فراری هیجان انگیز و سرگرم کننده در فیلم ها ایجاد می کند. به احتمال زیاد در آینده شاهد خزیدن های مخفیانه تری از طریق مجاری هوایی خواهیم بود.Source by Andrew Stratton

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
View all comments