منوی دسته بندی

علائم خرابی سیستم HVAC چیست؟

یکی از دلایلی که شما می توانید به راحتی در کل روز در محل کار خود کار کنید، کیپ کاد گرمایش و سرمایش تجاری است. سیستم. اما تا کی؟ سیستم های تهویه مطبوع به مراقبت، تعمیر و نگهداری منظم برای حفظ کارایی نیاز دارند. در صورت عدم انجام این کار، منجر به از کار افتادن سیستم می شود. همه باید با ناراحتی ناشی از شکست این سیستم روبرو شوند.

با این حال، قبل از شکست، سیستم علائم خاصی را نشان می دهد. شما این علائم را می شناسید و آنها را تشخیص می دهید. این به شما کمک می کند تا اقدامات لازم را برای تعمیر سیستم HVAC قبل از خرابی انجام دهید. در اینجا برخی از علائم وجود دارد که می تواند به شما در تشخیص خرابی سیستم HVAC کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از حواس خود برای تشخیص این علائم به خوبی استفاده کنید.

  • این پر سر و صدا و بلند است که قبلا

اگر سیستم به خوبی کار کند، هیچ صدای عجیبی تولید نمی کند، که آن را به یکی از علائم به راحتی قابل تشخیص تبدیل می کند. اگر صدای عجیبی می شنوید یا بلندتر از قبل است که نیاز مبرمی به تعمیر و نگهداری دارد. این صداها نتیجه شل شدن قطعات، مشکلات کمربند یا موارد دیگر است.

  • نوسانات برق

در حین کار با رایانه یا رفتن به یک سخنرانی، اگر مرتباً نوسانات برق مانند سوسو زدن چراغ‌ها، تکان‌های ناگهانی و موارد دیگر را مشاهده کردید، به وضوح نشان می‌دهد که نوعی مشکل در منبع تغذیه یا گرم شدن بیش از حد سیستم وجود دارد. نادیده گرفتن این علامت می تواند صدمات جبران ناپذیر یا گرانی را به HVAC وارد کند.

  • افزایش قابل مشاهده در صورتحساب انرژی

یکی از نشانه های واضحی که نشان می دهد راندمان تهویه مطبوع تحت تاثیر قرار گرفته است، افزایش قبض انرژی است. هنگامی که سیستم قدیمی می شود و به طور منظم سرویس نمی شود، قطعات مقدار زیادی فرسودگی و پارگی را تجربه می کنند.

راندمان سیستم به دلیل فرسوده شدن قطعات کاهش می یابد. سیستم HVAC اکنون به منبع انرژی بیشتری برای تنظیم دمای فضای کار نیاز دارد. نیاز به تامین انرژی بیشتر به معنای صرف مقدار مناسبی برای قبوض انرژی است.

  • بوی عجیب

دلیل این بو می تواند بسیار باشد: بوی سوزش، قطعات فرسوده، بوی کپک زدگی، پوسیدگی یا بیشتر. هر بوی عجیبی که به نظر نمی رسد حتی با استفاده از خوشبو کننده های اتاق از بین برود، می تواند هواکش، فیلتر یا سیستم باشد.

اطمینان حاصل کنید که آن را بررسی کنید تا دلیل دقیق این بو را بدانید، زیرا گاهی اوقات به دلیل نشت از سیستم می تواند سمی باشد.

  • عدم حفظ دمای داخلی

ناراحتی، تحریک، کاهش بهره وری کارکنان، برداشت بد از بازدیدکنندگان و موارد دیگر می تواند نتیجه عدم توانایی سیستم HVAC در تنظیم مناسب دمای داخل باشد.

اگر محل کار شما چندین طبقه دارد، ممکن است متوجه تغییر دما در طبقات مختلف شوید که مطمئناً این سیستم است که نمی‌تواند دما را تنظیم کند.

  • افزایش رطوبت داخلی

همه ما در خانه متوجه این موضوع شده ایم. اگر مشکلی در AC وجود داشته باشد، رطوبت اتاق افزایش می یابد. همین طور است. سیستم تهویه مطبوع به همراه تنظیم دما، با حذف رطوبت، رطوبت را کنترل می کند. اگر احساس می کنید پوست شما بیش از حد معمول چسبنده است، به دلیل رطوبت بیش از حد داخل خانه است.

خرابی یک سیستم ممکن است هزینه تعمیرات گران قیمتی برای شما داشته باشد و گاهی اوقات نیاز به تعویض دارد. بهتر است همراه با بازرسی، تعمیر و نگهداری منظم، مراقب این علائم باشید.Source by Krish Smith

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments