منوی دسته بندی

چک لیست دستی تمیز کردن فنر HVAC

تمیز کردن بهاره سیستم تهویه مطبوع شما چیزی است که تقریباً در ذهن همه صاحبان خانه قبل از نزدیک شدن به فصل جدید است. یک راه هوشمندانه برای نزدیک شدن به این موضوع، گردآوری لیستی از همه کارهایی است که باید انجام شود. حفظ فصل سرمایش و گرمایش خانه به کارایی آن می‌افزاید. اقدامات صحیح برای تمیز کردن و مراقبت از سیستم شما نیز هزینه های تعمیر را به حداقل می رساند.

بیایید نگاهی به مواردی که باید در چک لیست تمیز کردن فنر HVAC خود بگنجانیم، بیاندازیم.

تعویض فیلتر هوا

هنگامی که فصل در حال تغییر است و بهار نزدیک می شود، فیلتر HVAC شما باید تعویض شود. تعویض فیلتر تهویه مطبوع هر سه ماه یکبار می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش خنک کننده تهویه مطبوع شود. همچنین فیلترها را می توان به دفعات بیشتری مانند هر ماه تغییر داد تا کیفیت هوا بهبود یابد. می توانید یک فیلتر HVAC جدید را از فروشگاه سخت افزار خود خریداری کنید. قبل از انجام این کار حتما اندازه مناسب را بررسی کنید.

کندانسور را تمیز کنید

کندانسور قسمت بیرونی سیستم HVAC شما است. در زمستان، کندانسور ممکن است کثیف شده و با کثیفی، زباله و برگ مسدود شود. کندانسور را تمیز کنید تا AC در تابستان بهتر کار کند.

باتری های ترموستات را بررسی کنید

قبل از نزدیک شدن به فصل جدید، باتری های ترموستات خود را بررسی کنید. اگر باتری های ترموستات شما از بین برود، کولر گازی شما نمی تواند کار کند. معمولاً باتری‌های ترموستات حدود یک سال دوام می‌آورند، بنابراین اگر بهار گذشته آن‌ها را تعویض کردید، اکنون زمان خوبی برای تمیز کردن آن‌ها خواهد بود. برای تعویض باتری های ترموستات، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ترموستات را از روی دیوار بکشید و باتری ها را تعویض کنید. مطمئن شوید که اندازه صحیح باتری ها را دریافت کرده اید.

همه دریچه ها را جاروبرقی بکشید و همه سطوح را گردگیری کنید

دریچه های هوا می توانند گرد و غبار را جذب کنند. هنگامی که AC خود را روشن می کنید، گرد و غبار می تواند به خانه شما منفجر شود. می توانید دریچه ها را با پیچ گوشتی بردارید و با آب صابون بشویید. همچنین می‌توانید دریچه‌ها و قسمت داخل کانال‌ها را تا جایی که می‌توانید جارو بکشید. همچنین مطمئن شوید که تمام سطوح داخل اتاق را گردگیری کنید. حتی اگر فیلتر هوای شما نیز گرد و غبار را بگیرد، این مرحله کار فیلتر هوا را آسان تر می کند.

تمام علف های هرز را پاک کنید

هنگام تمیز کردن یونیت خارجی یا کندانسور، مطمئن شوید که تمام علف های هرزی را که در اطراف واحد رشد کرده اند بیرون آورده اید. اگر علف های هرز نزدیک به واحد رشد کنند، می تواند جریان هوا را مسدود کند و خانه شما به خوبی خنک نمی شود.

تست اجرای سیستم

در نهایت، فراموش نکنید که تهویه مطبوع خود را آزمایش کنید. این به شما اطلاع می دهد که آیا سیستم به طور موثر کار می کند. اگر صداها یا بوهای غیرعادی وجود داشته باشد، می توان آنها را قبل از شروع افزایش دما برطرف کرد.Source by Mike Petty

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments