منوی دسته بندی

چگونه انرژی را در سراسر خانه خود صرفه جویی کنید

این روزها، به نظر می رسد همه در بودجه فشرده هستند. یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای کاهش هزینه ها، صرفه جویی در مصرف انرژی است. ساده ترین کارها باعث صرفه جویی در انرژی و بازگشت پول به جیب شما در این شرایط سخت اقتصادی می شود.

صرفه جویی در انرژی در خانه شما می تواند بسیار مفید باشد. شما شروع به صرفه جویی در پول، کاهش قبوض ماهانه بالای آب و برق و کاهش نیاز به سوخت های فسیلی خواهید کرد و در عین حال محیط زیست را برای نسل های آینده حفظ خواهید کرد.

شما می توانید با چند انتخاب ساده که به کاهش قبوض ماهانه برق و سوخت کمک می کند بدون اینکه آسایش شما را به خطر بیندازد، فوراً در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و در هزینه خود صرفه جویی کنید.

در اینجا چند راه برای کمک به صرفه جویی در انرژی در خانه آورده شده است:

گرمایش

مانند بدن انسان، سیستم گرمایشی باید به درستی نگهداری شود. بنابراین، باید ماهیانه فیلترهای سیستم گرمایشی خود را بررسی کنید. نگهداری صحیح سیستم گرمایشی در منزل باعث کاهش مصرف سوخت و صرفه جویی در هزینه شما می شود.

در طول ماه های زمستان، ترموستات خانه خود را به دمای راحت بین 68 تا 70 درجه کاهش دهید. هنگامی که به خواب می روید، ترموستات خود را حدود 5-10 درجه پایین بیاورید. کارشناسان می گویند با انجام این کار، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید و همچنین به بهبود سلامت و ظاهر خود کمک می کنید.

خنک کننده

در طول ماه های گرم تابستان، بهتر است کولر گازی خود را به طور موثر کار کنید – نمی خواهید آب آن تمام شود! برای بهترین نتیجه، فیلترهای کولر گازی خود را هر ماه بررسی کنید و در صورت کثیف شدن فیلترها را تعویض کنید.

نصب و تنظیم تایمر اتوماتیک برای دمای اتاق را در نظر بگیرید. به این ترتیب در ساعاتی که از خانه دور هستید بیشتر و قبل از بازگشت به خانه خنک تر خواهد بود.

همچنین، خرید و نصب پنکه های سقفی را در سرتاسر خانه خود در نظر بگیرید. این به گردش هوا در خانه کمک می کند و مدت زمان استفاده از کولر را کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده است که پنکه های سقفی نسبت به تهویه مطبوع استاندارد برق بسیار کمتری مصرف می کنند.

عایق کاری کنید

بسیاری از مردم اغلب مزایای عایق کاری دیوارها، کف و سقف برای کاهش اتلاف گرما را نادیده می گیرند. با عایق کاری ساده خانه خود، به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید و هزینه های ماهانه گرمایش و سرمایش را کاهش می دهید.

این کار ساده را می توان با قرار دادن یک پوشش پلاستیکی بر روی پنجره ها، که به نام های آب و هوایی و درزبندی نیز شناخته می شود، به دست آورد. این درزگیرها به جلوگیری از ورود هوای سرد از طریق پنجره‌ها و درها به خانه شما در ماه‌های سرد زمستان کمک می‌کنند و خروج هوای سرد را در طول ماه‌های گرم تابستان کاهش می‌دهند و در نتیجه انرژی مورد استفاده برای گرمایش و سرمایش را حفظ می‌کنند.

علاوه بر این، هنگامی که پنجره های شما در شرایط آب و هوایی ضعیف هستند، به دلیل خروج هوا، سیستم گرمایش یا سرمایش خود را زیاد کار نخواهید کرد.

لوازم خانگی

بسیار مهم است که تمام وسایل الکترونیکی بلااستفاده را در خانه خود، به ویژه در آشپزخانه، از برق بکشید. چندین وسیله کوچک آشپزخانه بدون برق می توانند به سرعت به همان میزان انرژی مصرف شده یک یخچال روشن اضافه کنند. برخی از اقلام مانند پخش کننده دی وی دی و مایکروویو در واقع حتی زمانی که “خاموش” هستند به مصرف انرژی ادامه می دهند. اینها در غیر این صورت به عنوان لوازم فانتوم شناخته می شوند. هر وسیله ای که در حالت خاموش، گرما، صدا، زمان یا نور تولید کند، یک وسیله فانتوم است!

همچنین در نظر داشته باشید که وسایل قدیمی خود را با وسایل جدید کم مصرف جایگزین کنید. کارهای کوچک دیگر مانند شستن حجم زیادی از لباس‌های شسته شده در آب سرد، به جای آب گرم یا گرم نیز می‌تواند راه عاقلانه‌ای برای استفاده از لوازم خانگی برای صرفه‌جویی در مصرف برق باشد.

لامپ

چیزی به کوچکی تعویض لامپ های خانه می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و در هزینه شما صرفه جویی کند. تحقیقات نشان داده است که لامپ های فلورسنت فشرده (CFL) می توانند تا 10 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای دوام بیاورند و تقریباً 75 درصد انرژی کمتری مصرف کنند.

همان مطالعات انجام شده در سال 2010 نشان داد که لامپ های فلورسنت می توانند بیش از 40 دلار در هزینه برق در طول عمر لامپ برای صاحب خانه صرفه جویی کنند. لامپ های CFL، همانطور که شناخته می شوند، می توانند هزینه های خنک کننده در خانه شما را کاهش دهند، زیرا تمایل دارند 75 درصد گرمای کمتری نسبت به لامپ های رشته ای معمولی تولید کنند.Source by Donna Kshir

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments