منوی دسته بندی

گزینه های خنک کننده کارآمد انرژی

اگر شما هم مانند اکثر صاحبان خانه هستید، یک کولر گازی کم مصرف می تواند تفاوت زیادی در بودجه انرژی خانه شما ایجاد کند. با افزایش قیمت انرژی، مطمئناً می خواهید آنچه را که می توانید برای استفاده بهتر از کولر گازی فعلی خود انجام دهید یا کارآمدترین تهویه مطبوع جدیدی را که می توانید بخرید پیدا کنید.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید هزینه های خنک کننده را کاهش دهید، چه از کولر گازی فعلی خود استفاده کنید و چه قصد خرید یک تهویه مطبوع جدید با راندمان بالا را دارید. اکثر سیستم های تهویه مطبوع که امروزه فروخته می شوند در مقایسه با سیستم های تهویه مطبوع سال های گذشته صرفه جویی در مصرف انرژی دارند. صرفه جویی در انرژی این روزها در ذهن همه است زیرا برای محیط زیست و همچنین بودجه شما مفید است.

کاهش مصرف انرژی می تواند به صرفه جویی در هزینه کمک کند

کاهش مصرف انرژی از تهویه مطبوع می تواند تفاوت زیادی در کل بودجه انرژی شما ایجاد کند. اگر مطمئن نیستید که چقدر انرژی مصرف می کنید یا در مورد نوع تهویه مطبوع برای خرید سوال دارید، بهتر است با یک پیمانکار حرفه ای تهویه مطبوع مشورت کنید.

حتی ممکن است در نظر داشته باشید که یک ممیزی انرژی در خانه خود انجام دهید تا بهترین اقدام را تعیین کنید. ممیزی می تواند هر مشکلی را در مورد عایق، سایه، تهویه یا سایر عواملی که ممکن است داشته باشید که بیشترین مصرف انرژی را دارند و هزینه کمی برای شما به همراه دارند، آشکار کند.

خرید کولر گازی جدید کم مصرف

اگر به دنبال یک واحد تهویه مطبوع جدید هستید، متوجه خواهید شد که واحدهای AC امروزی نسبت به 10 سال پیش بسیار بازده انرژی بیشتری دارند. مطمئن شوید که تهویه مطبوع مناسب برای خانه خود دارید، زیرا یک واحد بزرگ بسیار کارآمدتر است. ممکن است یک دستگاه تهویه مطبوع مرکزی بزرگ داشته باشید و ایده خوبی است که به دنبال یک پیمانکار حرفه ای تهویه مطبوع باشید تا به شما کمک کند دقیقاً آنچه را که نیاز دارید بر اساس اندازه خانه، چیدمان و اندازه کلی اتاق ها به دست آورید.

کولر گازی خود را تمیز و نگهداری کنید

برای اینکه دستگاه تهویه مطبوع خود را با حداکثر کارایی کار کند، دستگاه را به طور منظم نگهداری کنید و مبرد را در فواصل زمانی منظم بررسی کنید. دریچه‌ها، باله‌ها، فیلترها، کویل‌ها را که در معرض آن قرار دارند، بررسی کنید و مطمئن شوید که فاقد گرد و غبار و رطوبت هستند. تمیز نگه داشتن و تعویض آن فیلترها، و تعمیر دستگاه می تواند به کارکرد روان و کارآمد کمک کند.

نکاتی برای کمک به کنترل هزینه های تهویه مطبوع

هنگامی که دمای روز در بالاترین حد خود است، زمان آن نیست که AC را به حداکثر درجه برسانید. همیشه بهترین کار این است که اتاق های خود را تا دمای دلخواه خنک کنید در حالی که دمای بیرون سرد است. انرژی بسیار کمتری را برای سیستم تهویه مطبوع مصرف می کند تا یک اتاق را زمانی که بیرون خنک تر است خنک کند. یکی دیگر از عادت های پس انداز پولی که می توانید ایجاد کنید این است که در صورت امکان، واحد خود را در زمانی که یک روز دور هستید خاموش کنید، یا دکمه دما را پایین بیاورید. زمان بسیار کمی طول می کشد تا واحد شما شروع به ایجاد یک اتاق راحت کند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

از فن ها برای تکمیل سیستم تهویه مطبوع خود استفاده کنید

پنکه های سقفی می توانند به گردش هوا در اطراف اتاق کمک کنند و به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کنند. هواکش‌ها هوای مطبوع داخل خانه را به اطراف می‌برند و به گردش آن هوای خنک در سراسر خانه کمک می‌کنند. این به خنک نگه داشتن دما و صرفه جویی در مصرف انرژی و پول کمک می کند. استفاده از فن‌ها برای تکمیل AC بسیار کاربردی است زیرا فن‌ها در مقایسه با روشن کردن کنترل‌های کولر گازی انرژی کمتری مصرف می‌کنند.Source by Donna Kshir

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments