منوی دسته بندی

5 نکته ای که هنگام انتخاب سیستم HVAC تجاری باید در نظر بگیرید

انتخاب یک سیستم HVAC تجاری برای یک ساختمان کار آسانی نیست. با این حال، اگر می دانید به دنبال چه چیزی باشید، هیچ نگرانی در مورد آن ندارید. برای اینکه کارها را برای شما آسان‌تر کنیم، در اینجا 5 نکته برای انتخاب یک سیستم تجاری وجود دارد.

شما می توانید با انتخاب یک سیستم HVAC که دارای رتبه بندی بازده انرژی خوبی است، در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید. در اینجا چند رتبه بندی انرژی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر داشته باشید.

نسبت بهره وری انرژی فصلی یک شاخص کارایی برای تهویه مطبوع است. رتبه های بالاتر SEER منجر به بهره وری انرژی بهتر می شود. حداقل رتبه بندی SEER در ایالات متحده 13 است. هر چیزی که در بالا باشد بسیار کارآمد در نظر گرفته می شود.

ضریب عملکرد فصلی گرمایش (HSPF) برای اندازه گیری راندمان پمپ حرارتی استفاده می شود. یک سیستم HVAC با رتبه HSPF 8.2 یا بیشتر بسیار کارآمد در نظر گرفته می شود. سیستم های HVAC مقدار HSPF کمتر از 7.7 ندارند.

راندمان مصرف سوخت سالانه (AFUE) برای اندازه گیری راندمان سیستم های گرمایشی استفاده می شود. بنابراین، این رتبه در هنگام انتخاب کوره های الکتریکی و سوختی مهم است. به دنبال کوره ای باشید که دارای رتبه بندی در اواسط دهه 90 یا بیشتر باشد.

بهترین راه برای اطمینان از مصرف انرژی سیستم HVAC تجاری شما، انتخاب یک سیستم با اندازه مناسب است. یک سیستم کم اندازه ممکن است نیاز داشته باشد که در دمای کمتری نسبت به دمای مورد نیاز برای خنک کردن ساختمان کار کند. به همین دلیل، ممکن است در نهایت برای هزینه های انرژی بسیار بیشتری هزینه کنید. بدتر از آن، نوسان دما نیز ممکن است فضای اداری را ناخوشایند کند.

انتخاب یک واحد بزرگ ممکن است برای شما هزینه بیشتری را در هزینه های اولیه داشته باشد. علاوه بر آن، ممکن است برای کنترل رطوبت نیز مشکل داشته باشد، که ممکن است منجر به رشد بیش از حد کپک شود. این به نوبه خود ممکن است به تجهیزات آسیب برساند و هزینه های تعمیر را در این فرآیند افزایش دهد. مطمئن شوید که یک متخصص را برای تعیین اندازه صحیح برای سیستم HVAC خود استخدام کرده و به شما کمک می کند تا بهترین گزینه را برای طراحی ساختمان انتخاب کنید.

ساختار ساختمان خود را در ذهن داشته باشید

یک سیستم HVAC با سیستم روشنایی ساختمان و طراحی، تهویه طبیعی و نور روز تعامل دارد. این عوامل می توانند بر سرمایش، گرمایش و انرژی مورد نیاز ساختمان تأثیر بگذارند. بنابراین سیستم تهویه مطبوع شما باید مطابق با این عوامل باشد تا بازدهی را بهبود بخشد و هزینه های انرژی و تعمیر و نگهداری شما را کاهش دهد.

هر ساختمان یا بخش‌های مختلف یک ساختمان دارای الزامات کیفیت هوای داخلی (IAQ) متفاوتی است. هنگام انتخاب یک سیستم HVAC باید این را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهره وری انرژی را به حداکثر برسانید و کیفیت هوای کل ساختمان را بهبود بخشید. اگر ساختمان شما بیشتر تحت تأثیر گرد و غبار، کپک، گرده و سایر آلاینده ها قرار می گیرد، ممکن است به سیستمی نیاز داشته باشید که فیلتر هوای بهتری داشته باشد.

شما باید به دنبال سیستمی باشید که بدون نیاز به تعویض کامل، قابل ارتقا باشد. ارتقاء ساختمان ممکن است پس از بازسازی ساختمان ضروری باشد، بنابراین در این مورد نباید برای یک سیستم کاملاً جدید پول بیشتری خرج کنید.

هنگامی که نحوه انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع تجاری را می دانید، مطمئن شوید که پیمانکاری را پیدا کنید که تمام عوامل ذکر شده در بالا را در نظر داشته باشد.Source by David Kagan

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
1 نظر
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
View all comments