منوی دسته بندی

HVAC Sizing 101 – چگونه اندازه سیستم HVAC مورد نیاز خانه خود را تعیین کنید

یک سیستم HVAC یک سرمایه گذاری بزرگ از سوی شما است. ما فقط در مورد هزینه‌های اولیه خرید و نصب تجهیزات صحبت نمی‌کنیم، بلکه به مقدار پولی که در طول سال‌ها برای قبوض انرژی خرج می‌کنید نیز اشاره می‌کنیم. آمار می گوید که امسال بیش از 2000 دلار صرف قبض انرژی خواهید کرد. سیستم تهویه مطبوع شما تقریباً نیمی از انرژی مصرفی خانه شما در آن بازه زمانی را تشکیل می دهد. خانه شما، مهم نیست چقدر قدیمی یا جدید، یک گراز انرژی است. چه بخواهید سیستم تهویه مطبوع فعلی خود را ارتقا دهید یا یک سیستم جدید را در خانه جدید خود نصب کنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید برای انتخاب سیستم با اندازه مناسب که مصرف انرژی را تضمین می کند، رعایت کنید.

پس برای جلوگیری از جذب انرژی در خانه چه کاری انجام دهید؟ ابتدا درک کنید که اگر تجهیزات شما قدیمی است، زمان تعویض آن فرا رسیده است. تجهیزات 10 سال یا بیشتر بسیار ناکارآمد هستند و باید جایگزین شوند، ترجیحاً با یک مدل کم مصرف (یعنی دارای شرایط انرژی استار). هنگام خرید هر نوع تجهیزات تهویه مطبوع، هوشمندانه است که از یک مدل کم مصرف استفاده کنید. در طول سال‌ها این کار باعث صرفه‌جویی زیادی در پول شما خواهد شد.

احتمالاً از خود می پرسید: “پس اگر تجهیزات کم مصرف را انتخاب کنم، چرا اندازه اهمیت دارد؟” مهم است! انتخاب تجهیزات با اندازه مناسب (یعنی خروجی گرمایش/سرمایش مناسب) به طور مستقیم بر راحتی شما، راندمان سیستم HVAC و هزینه های نگهداری و عملیاتی آن تأثیر می گذارد. می بینید که چقدر این موضوع مهم و دست کم گرفته شده است. در واقع، تخمین زده شده است که بیش از نیمی از صنعت تهویه مطبوع، سیستم های تهویه مطبوع شما را به درستی اندازه نمی گیرند.

“بیش از حد” بزرگترین اشتباهی است که انجام می شود. هنگامی که یک سیستم تهویه مطبوع را بزرگ می کنید، می تواند بر تعدادی از مناطق در فرآیند تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، نصب گران تر خواهد بود. معمولاً سیستم‌های بزرگ معمولاً هزینه بیشتری برای کارکرد دارند، اغلب خراب می‌شوند، کارآمد نیستند و نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. دستگاه های تهویه مطبوع بزرگ قبل از اینکه فرصتی برای رطوبت زدایی هوا داشته باشند، خاموش می شوند. این منجر به ایجاد یک محیط آب پز می شود که ممکن است مستعد کپک زدن باشد. کوره های بزرگ، نوسانات دمایی ناراحت کننده ای ایجاد می کنند.

وقتی تکنسین تهویه مطبوع شما سعی می کند سیستم شما را اندازه کند، نباید برچسب یا استانداردهای ساده کتاب را بخواند. در عوض، محاسبه باید چند متغیره باشد و شامل عواملی باشد که مختص موقعیت شما هستند. مثلاً آب و هوای منطقه شما چگونه است؟ چند تا پنجره دارید و اندازه آنها چقدر است؟ چه مقدار عایق وجود دارد و چه نوع عایق است؟ خانه چقدر بزرگ است؟ خانه دو طبقه است یا یک طبقه؟ چقدر از بیرون دزدانه وارد می شود؟ چند نفر سرنشین هستند؟

دو استاندارد صنعتی وجود دارد که باید برای کمک به تعیین اندازه مناسب برای سیستم شما استفاده شود. اینها عبارتند از “Manual J” و “Manual D” که توسط پیمانکاران تهویه مطبوع آمریکا ساخته شده اند. کتابچه راهنمای J که به آن “Residential Load Calculation” نیز گفته می شود، در درجه اول برای تعیین محاسبات اندازه HVAC استفاده می شود. یک شرکت معتبر تهویه مطبوع به شما می گوید که از Manual J برای تعیین اندازه استفاده می کند. دفترچه راهنمای D که “طراحی کانال مسکونی” نیز نامیده می شود، برای تعیین اندازه کانال استفاده می شود. هنگامی که به دنبال شرکتی برای کمک به نصب سیستم تهویه مطبوع جدید خود هستید، همیشه مطمئن شوید که آیا آنها از Manual J و D در اندازه و فرآیند نصب خود استفاده می کنند یا خیر.Source by Alex A. Ortiz

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments