منوی دسته بندی

استخرهای سرپوشیده رطوبت گیر HVAC

کنترل رطوبت در Natatoriums / استخرهای سرپوشیده

چگونه می توان تعادل کامل آب و هوا را از ساختمان تا رطوبت زدایی به دست آورد

اطلاعات زیادی در طول سال ها در مورد استخرهای سرپوشیده، برای “چگونه” و “چرا” برای کنترل مناسب رطوبت در استخرهای سرپوشیده توزیع شده است. سوالاتی در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و به چه قیمتی کار می کند – از فن های خروجی، تبادل هوای بیرون با هوای داخل ساختمان (تهویه زباله)، باز کردن پنجره ها، دستگاه های رطوبت گیر سبک زیرزمینی، سیستم های 100% هوای بیرون، تا سیستم های رطوبت زدایی مبتنی بر تبرید مکانیکی. اتاق استخر مانند یک قابلمه آب جوش روی اجاق گاز است… هوای گرم مرطوبی که به صورت تبخیر از استخر خارج می شود بالا می رود و در قسمت های سقف و دیوارهای اتاق استخر طبقه بندی می شود. اگر این رطوبت 100 درصد کنترل نشود، در نهایت تمام مصالح و تجهیزات ساختمانی را از بین می برد، سقف ها فرو می روند، کپک، پوسیدگی، کپک ایجاد می شود.

سیستم‌های رطوبت‌زدایی مبتنی بر تبرید با بازیابی حرارت امروزی، این رطوبت را به دستورالعمل‌های توصیه‌شده ASHRAE 50-60% کاهش می‌دهند، دما را حفظ می‌کنند، گرمایش و سرمایش را فراهم می‌کنند، و منبع «گرم‌کردن مجدد» رایگان را به اتاق و استخر در حین کار اضافه می‌کنند. در بسیاری از موارد، رطوبت زدایی یک فکر قبلی یا پس از آشکار شدن مشکلات رطوبت است. در برخی موارد تجهیزات نامناسب با این نوع سازه ها نصب می شود و در مدت کوتاهی مشخص می شود که برای کنترل محیط کار نمی کند. هزینه های جلوگیری از خرابی اتاق های استخر در مرحله طراحی قابل پیشگیری است و بسیار کمتر از هزینه های تعمیرات بعدی است. آنچه امروز می بینیم کمبود دانش در زمینه ساخت و ساز، مهندسی، نصب سیستم های رطوبت زدایی و سیستم انتقال هوا با اندازه مناسب است که برای کاهش رطوبت و کنترل محیط اتاق استخر 365 روز در سال نصب شده است.

بسیاری از شرکت ها مقالاتی نوشته اند که استفاده از مصالح ساختمانی گران قیمت و غیر ضروری را توصیه می کنند، که در واقع نه “ضد گلوله” هستند و نه ضد آب در برابر “پمپ حرارتی مادر طبیعت”. یک مهندس که در استخرهای سرپوشیده و رطوبت زدایی تخصص داشت، یک بار گفت: “اگر نبرد با آب باشد… آب همیشه برنده است”.

در 30 سال گذشته، ما تجربه استخرهای سرپوشیده، محوطه های ساخته شده را داشته ایم که در کمتر از 5 سال خود تخریب می شوند – اولاً به دلیل عدم انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب در مراحل طراحی و ساخت و ثانیاً عدم نصب رطوبت گیر مناسب. سیستم کنترل محیطی برای آشنایی با الزامات استخر سرپوشیده، ساختمان و سیستم نم زدایی مورد نیاز، حوزه های مختلفی وجود دارد که باید پوشش دهید. همه تحقیقات را به معماران/مهندسان، سازندگان و شرکت‌های تهویه مطبوع و تهویه مطبوع نسپارید… بیشتر آنها در ساختمان‌های استخر سرپوشیده یا سیستم‌های رطوبت‌زدایی آموزش دیده و تحصیل نکرده‌اند. آنها همان تحقیقی را انجام می دهند که شما باید انجام دهید. ما اغلب می شنویم … “هرگز به ما در مورد سد بخار گفته نشد” … “هرگز به ما گفته شد که به یک سیستم نیاز داریم” … “به ما گفته شد که ما به سیستم رطوبت گیر نیاز نداریم که بتوانیم از فن های اگزوز استفاده کنیم. “، “ما فکر می کردیم می توانیم از یک پریز رطوبت گیر مانند آنچه در زیرزمین خود داریم استفاده کنیم”…. همه این افسانه ها را می توان به راحتی با کمی تحقیق از بین برد. بودجه برای رطوبت زدایی: این کار را اکنون با هزینه کمتر انجام دهید، یا هزینه های بیشتری را برای خراب کردن، تعویض دیوارهای خشک، پنجره ها و مصالح ساختاری در کمتر از 5 سال اختصاص دهید. اغلب هزینه یک سیستم رطوبت زدایی با طراحی مناسب کمتر از بازسازی سازه است.

اندازه یک سیستم بر اساس دستورالعمل های خاصی است که توسط ASHRAE (انجمن مهندسین گرمایش و تبرید آمریکا)، ACCA، SMACNA و سایر کنسرسیوم های صنعت ما ارائه شده است. زیر سایز و سایز بیش از حد در این صنعت رایج است. این همچنین ممکن است باعث افزایش هزینه ها در عملیات شود. در کنار الزامات طراحی شما، تمام جنبه ها برای طراحی سیستم با اندازه مناسب در نظر گرفته می شود. الزامات ساختمان – مصالح ساختمانی استاندارد را می توان استفاده کرد (موانع بخار، فشار منفی، روشنایی، پنجره ها، فضای مکانیکی باید با مشاور خود برای درخواست شما در میان گذاشته شود). برخی از محصولات در یک پاکت با رطوبت بالا بهتر از سایرین مقاومت می کنند. اکثر شرکت ها دانش لازم برای مشورت با شما را در بخش ساختمان معادله ندارند. شما می خواهید به دنبال شرکت هایی باشید که به همراه طراحی و سیستم رطوبت زدایی خود مشاوره ارائه می دهند. HVAC – سیستم رطوبت زدایی.

بسیاری از شرکت ها به شما می گویند که یک دستگاه رطوبت گیر درجه تجاری، کم هزینه ترین واحد، با کمترین هزینه نصب بخرید، یک واحد کوچکتر بخرید که ولتاژ الکتریکی کمتری نسبت به استاندارد مصرف می کند، کمترین هزینه عملیاتی را داشته باشد و از گزینه های پیچیده دور بمانید. این به چند دلیل کمی گمراه‌کننده است: سیستم‌های رطوبت‌زدایی امروزه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که همه انواع برنامه‌ها را در خود جای دهند. پروژه های مسکونی با 5-50 تن و پروژه های تجاری با 3 تن کوچک وجود دارد. چه در مصارف مسکونی و چه تجاری، شما یک رطوبت‌گیر می‌خواهید که برای کاربرد شما، میزان تبخیر، جریان هوا و الزامات طراحی شما ساخته شده باشد. زمانی که شرکت ها از شما می خواهند که یک واحد “کوچکتر” را نصب کنید زیرا هزینه کمتری دارد، یا اینطور است یک پلاگین به سبک واحد، سوال شما باید از هر سازنده ای باشد که “آیا سیستم شما با تمام دستورالعمل های ASHRAE برای استخرهای داخلی مطابقت دارد یا از آن فراتر می رود؟”

تحویل هوا (کار کانال). این مهم ترین جنبه هر نصب است. شریان های بزرگ بد قلب بدون کانال کشی، قلب (رطوبت زدایی) نمی تواند کار کند. به فکر ساختن یک خانه جدید باشید. به عنوان یک مالک، شما یک کوره و یک سیستم تهویه مطبوع در فضای باز و سپس نصب نمی کنید آن را به مجرا وصل نکنید سیستم کار برای حرکت جریان هوا با نرخ گردش هوای معین در سرتاسر خانه. همچنین اگر می‌خواهید کل خانه راحت باشد، فقط کانال‌کشی را به اتاق خانواده‌تان نمی‌کشید و بقیه خانه را رها نمی‌کنید. بهره وری انرژی، کمترین هزینه بهره برداری، کمترین هزینه تجهیزات، بر اساس عوامل متعددی از جمله اندازه natatorium شما، نرخ بهره برداری شما، استفاده از پوشش استخر، عدم اندازه بیش از حد یا خرید یک سیستم رطوبت زدایی کوچکتر از نیاز پروژه شما است. شارژ مبرد، طراحی تجهیزات، ساختمان شما، تلفات/افزایش گرما و غیره.

اینها چند مورد از متغیرهایی هستند که باید در نظر گرفته شوند. برای هر سازنده ای دشوار است که کمترین هزینه عملیاتی هر سیستمی را تضمین کند، در حالی که “نحوه ساخت” بر هزینه های عملیاتی نیز تأثیر می گذارد. موثرترین راه برای کاهش هزینه های عملیاتی استفاده از روکش استخر در مواقعی که از استخر استفاده نمی شود و حفظ دما در سطوح توصیه شده است. در مرحله دوم، به طراحی خود نگاه کنید. آیا ساخت و ساز استاندارد با دیوارها و سقف های عایق شده است یا اصلا شیشه ای است؟ طراحی ساختمان همچنین منجر به کاهش یا افزایش هزینه های آب و برق می شود.

Environmental Pool Systems، Inc. متخصص در کنترل رطوبت استخرهای سرپوشیده است. شرکت ما به صنعت natatorium مشاوره ارائه می دهد و از سال 1985 سیستم های رطوبت زدایی می سازد. http://www.dry-air.com، برای اطلاعات بیشتر ساختمان، با کریس لئونتی با شماره 800-514-7051 تماس بگیرید یا ایمیل بزنید. [email protected] برای سوالات خاص! ما اینجا هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که اتاق استخری خواهید داشت که برای سال‌های آینده محیطی سالم، پایدار، گرم و خشک را فراهم می‌کند!Source by Christine M Leonetti

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments