منوی دسته بندی

اصول HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع).

تهویه مطبوع (مخفف عبارت Heating, Ventilation, and Air Conditioning) برای اکثر صاحبان خانه‌های امروزی چیزی بیش از یک راحتی موجود، ضرورت یا یک صورت‌حساب تعمیر سخت است. برخی از صاحبان خانه حتی نمی دانند که مخفف چیست! همانطور که گفته شد، این مسئولیت هر صاحب خانه است که هر دو اصول اولیه را بدون نیاز به تماس با Handyman Hank برای کمک بداند.

از آنجایی که مانترای قدیمی بهترین مکان برای شروع از ابتدا است، پس بیایید با دست زدن به کمی تاریخچه زمینه HVAC شروع کنیم. گنجاندن سیستم‌ها در خانه از انقلاب صنعتی زمانی آغاز شد که روش‌های جدید الکترونیک و ساخت در دسترس قرار گرفت، و اجازه دهید با آن روبرو شویم، ما از عرق کردن در محل کار خسته شدیم. و در خانه. گرمایش و تهویه مطبوع از طریق شاهکارهای مهندسی مکانیک که امروزه هنوز در حال بهبود هستند، دمای مناسب و کیفیت هوای داخلی بالاتر را فراهم می کند.

بخش اول مخفف، گرمایش، اغلب از طریق سیستم گرمایش مرکزی متشکل از یک دیگ بخار یا کوره برای گرم کردن آب یا هوا، و کانالی که یک وسیله حمل و نقل را برای حرکت هوای گرم شده در سراسر یک سازه فراهم می کند، استفاده می شود. به طور معمول بخش گرمایش سیستم ها (یعنی رادیاتورها، پمپ های حرارتی) در سردترین قسمت خانه قرار می گیرد تا گردش خون مناسب را فراهم کند. جای تعجب نیست که اختراع سیستم های هوای مرکزی به رومیان باستان نسبت داده می شود که کانال کشی را در خانه ها و حمام های عمومی ایجاد کردند.

تهویه، همچنین یک افزودنی مهم به تهویه مطبوع، شامل سیستم‌هایی است که هوای موجود در داخل خانه را مبادله، جایگزین و فیلتر می‌کند تا کیفیت هوای داخلی بالاتری ایجاد کند. اتاق‌هایی در خانه مانند حمام‌ها از شکل مکانیکی تهویه‌ای برای کاهش رطوبت و بو استفاده می‌کنند، در حالی که وسایلی مانند پنکه‌های سقفی به دنبال کاهش دمای درک شده و جذب هوای تازه از طریق یک پنجره باز هستند. سیستم هوای مرکزی شما نیز به احتمال زیاد در فرآیند خود از تهویه استفاده می‌کند و کیفیت هوای بالایی را از طریق فیلترهایی که گرد و غبار، هاگ‌های کپک و سایر آلرژن‌های داخلی را از بین می‌برد و جذب می‌کند، فراهم می‌کند.

در نهایت، سیستم های تهویه مطبوع بر این واقعیت کار می کنند که هوای سرد عدم وجود هوای گرم است. این سیستم ها برای حذف گرما بر اصولی مانند رسانایی یا مبردهای شیمیایی تکیه می کنند و در نتیجه هوای خنک تولید می کنند. کانالی که سیستم گرمایش مرکزی شما استفاده می کند احتمالاً برای پخش این هوای خنک در سراسر خانه نیز استفاده می شود. برخی از سیستم ها همچنین از رطوبت گیر برای کاهش دمای هوا استفاده می کنند زیرا هوای مرطوب گرمتر از هوای خشک به نظر می رسد.

گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع لازم نیست سخت باشد، و با کمی تحقیق می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و با تعمیرکار خود به طور موثر در مورد سیستم خانه خود صحبت کنید تا آن را سالم نگه دارید. برای راهنمایی در مورد نحوه عملکرد عالی سیستم خود با تعمیرکار محلی یا سازنده سیستم خود تماس بگیرید.Source by Matthew Eddington

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments