منوی دسته بندی

اهمیت تعمیر و سرویس HVAC

اصطلاح HVAC به سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع خانه شما اشاره دارد. اگر در مورد آن فکر کنید، واقعاً یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که دارید. نگهداری و تعمیر صحیح سیستم تهویه مطبوع برای اطمینان از عملکرد صحیح و کارآمد آن در تمام طول سال ضروری است.

صنعت معمولاً توصیه می کند که سیستم تهویه مطبوع خود را دو بار در سال، معمولاً در بهار و پاییز، سرویس کنید. آنها این دو زمان خاص از سال را مشخص می کنند زیرا آنها انتقال از استفاده از تهویه مطبوع به گرمایش و بالعکس را نشان می دهند. در طول این تماس های معمول سرویس، متخصص HVAC سیستم را برای هر گونه مشکل بررسی می کند. او دستگاه را تمیز می کند و تمام قسمت های متحرک را روغن کاری می کند. پس از تکمیل، او ممکن است توصیه هایی برای بهبود یا تعمیر سیستم ارائه دهد.

خراب شدن سیستم تهویه مطبوع شما نه تنها ناراحت کننده است، بلکه زمانی که دما به زیر صفر برسد می تواند خطرناک باشد. ماندن در خانه بدون گرمای کار می تواند زندگی شما را در صورتی که هوا بسیار سرد باشد به خطر بیاندازد. همچنین می تواند باعث یخ زدن لوله های شما شود که می تواند منجر به آسیب آب و تعمیرات گران قیمت سیستم لوله کشی شما شود. اگر در مناطقی زندگی کنید که دمای هوا در ماه‌های تابستان افزایش می‌یابد، گرما می‌تواند به اندازه سرما خطرناک باشد. جوانان و افراد مسن به ویژه در برابر اثرات گرمای بیش از حد آسیب پذیر هستند.

یکی از نگرانی های اصلی زمانی که HVAC شما به درستی کار نمی کند، بهره وری انرژی است. گرمایش و سرمایش خانه شما درصد زیادی از قبض آب و برق هر ماه شما را تشکیل می دهد. هنگامی که سیستم شما به درستی کار نمی کند، ممکن است به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد. این به معنای قبوض بالاتر برای شما است. یک متخصص خدمات تهویه مطبوع معتبر قادر خواهد بود تمام سیستم ها را بررسی کرده و توصیه هایی برای تعمیرات ارائه دهد. ارزیابی سیستم شما توسط یک متخصص دو بار در سال تضمین می کند که کارآمد است و پول خود را هدر نمی دهید.

اگر صاحبان خانه از تعمیرات پیشگیرانه معمول غافل نشوند، می توان از بسیاری از تعمیرات گران قیمت جلوگیری کرد. درست مانند یک وسیله نقلیه، سیستم تهویه مطبوع شما نیاز به بازرسی و سرویس دهی منظم دارد تا از تبدیل مشکلات کوچک به مشکلات بزرگ جلوگیری شود. نگهداری از تعمیر و نگهداری بسیار ساده تر و کم هزینه تر از تعمیر یا جایگزینی یک واحد نادیده گرفته شده است. این یک سرمایه گذاری در خانه شما است و اگر به درستی توسط یک متخصص خدمات تهویه مطبوع نگهداری و سرویس شود، دوام بیشتری خواهد داشت و عملکرد بهتری خواهد داشت.

بسیاری از شرکت ها قراردادهای خدماتی را به صاحبان خانه ارائه می دهند. با این طرح، صاحب خانه هزینه ای را پرداخت می کند و شرکت دو بار در سال برای بازدید، تمیز کردن و سرویس واحد بیرون می آید. اغلب این مشتریان از تخفیف در تعمیرات برخوردار می شوند و همچنین اولویت اصلی تماس های خدمات را دریافت می کنند. این یک راه خوب برای تضمین این است که متخصصانی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید، سیستم شما را هر ساله به درستی نگهداری می کنند.

تعمیر و نگهداری سیستم تهویه مطبوع را تا زمانی که سیستم شما به درستی کار نکند یا به طور کامل کار نکند به تعویق نیندازید. آخرین چیزی که می خواهید این است که در سردترین روز سال بدون گرما بگذرید. از سیستم خود محافظت کنید و مطمئن شوید که در تمام طول سال کارآمد است.Source by Matt Hord

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments