منوی دسته بندی

تفاوت بین دستگاه تصفیه هوا و رطوبت ساز

اگرچه بسیاری از مردم از هر دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما واقعیت متفاوت است. در این مقاله قصد داریم تفاوت بین رطوبت ساز و تصفیه کننده هوا را پیدا کنیم. اگرچه می توانید هر دوی این واحدها را تهیه کنید، اما ترکیبی از این واحدها نیز در بازار موجود است. بدون بحث بیشتر، بیایید تفاوت بین این دو واحد را پیدا کنیم.

تصفیه کننده هوا

یک دستگاه تصفیه هوا برای فیلتر کردن طیف وسیعی از آلاینده ها طراحی شده است. این دستگاه ها می توانند بوی دود، شوره حیوانات خانگی، هاگ های کپک، آلرژن ها و باکتری ها را به دام بیاندازند و از بین ببرند. هنگامی که دستگاه کار می کند، هوای آلوده می تواند ذرات معلق در هوا را از آن جدا کند.

اگر به سراغ نسخه HEPA این فیلترها بروید، ممکن است انتظار داشته باشید که 99.97 درصد ذرات هوا را فیلتر کنید. همه این آلاینده‌ها می‌توانند باعث مشکلات سلامتی زیادی مانند بیماری‌های تنفسی، آسم و آلرژی شوند.

به طور معمول، فیلترهای HEPA از فایبرگلاس و نخ های پلاستیکی ساخته می شوند. آنها محکم بافته شده اند و نمی توانند به آلاینده ها اجازه عبور دهند. لازم است به خاطر داشته باشید که این واحدها رطوبت هوا را اضافه یا حذف نمی کنند. تنها نقش این واحدها فیلتر کردن آلودگی هوا است.

به عبارت دیگر، این واحدها نقش مرطوب کننده هوا را ایفا نمی کنند. بنابراین، ممکن است بخواهید این تفاوت را قبل از پردازش این واحد در نظر داشته باشید.

رطوبت ساز

وظیفه اصلی یک دستگاه رطوبت ساز اضافه کردن رطوبت به هوای داخل خانه است. اصولاً این دستگاه بخار آب تولید می کند و این بخارات را در هوا آزاد می کند. در واقع، این تفاوت اصلی بین این دو واحد است. نقش یک رطوبت گیر حذف رطوبت اضافی از اتاق شما است. بنابراین، این نوع واحد عملکرد معکوس دارد.

اگر می‌خواهید رطوبت‌دهنده‌ای به هوای داخل خانه‌تان اضافه کند، پیشنهاد می‌کنیم همچنان آب را به واحد مخزن اضافه کنید. عملکرد این واحد تولید غبار ریز و پخش آن در سراسر اتاق شما است.

پیشنهاد می کنیم در اتاقی که رطوبت کمی دارد، دستگاه بخور قرار دهید. کمبود رطوبت در اتاق شما ممکن است باعث شود که مشکلات تنفسی، خونریزی بینی، مشکلات سینوسی، سوزش گلو، پوست اندروید را تجربه کنید.

مهم است که به خاطر داشته باشید که یک مرطوب کننده می تواند به افزایش سطح رطوبت نسبی در یک اتاق کمک کند. با این حال، باید در نظر داشت که رطوبت بیش از حد ممکن است باعث رشد کپک شود. در حالت ایده آل، سطح رطوبت نسبی در اتاق شما باید بین 30 تا 50 درصد باشد.

اگر رطوبت نسبی زیر 30 درصد باشد، ممکن است تمام مشکلات ذکر شده در بالا را تجربه کنید. از طرف دیگر، اگر سطح رطوبت بیش از 50 درصد باشد، ممکن است مجبور شوید با مشکل کپک و کپک مقابله کنید.

به دلایلی، اگر نمی توانید سطح رطوبت اتاق خود را کاهش دهید، پیشنهاد می کنیم به سراغ یک دستگاه تصفیه هوای خوب بروید. با فعال بودن این واحدها، می توانید هاگ های قالب را فیلتر کنید.

به طور خلاصه، این توضیحی از برخی تفاوت های عمده بین دستگاه های تصفیه هوا و مرطوب کننده ها بود. امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا بهترین واحد را برای پوشش نیازهای خود انتخاب کنید.Source by James Yuan

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments