منوی دسته بندی

تهویه مطبوع کارآمد انرژی – ترکیب فناوری با تکنیک

اغلب اوقات، ما بهره وری انرژی را به عنوان چیزی نشان می دهیم که از خرید یک محصول نسبت به محصول دیگر حاصل می شود. به هر حال، اگر به دنبال راهی برای کارآمدتر کردن انرژی خانه خود هستید، به زودی با سنگری از توصیه هایی روبرو خواهید شد که بر دستیابی به بهره وری انرژی با استفاده از لوازم آشپزخانه، در، پنجره، تهویه مطبوع و غیره تمرکز دارد. در برخی موارد، این تصویر ساده از کارایی انرژی به عنوان چیزی که از خرید محصول حاصل می شود، درست است. اگر می خواهید از لوازم آشپزخانه کم مصرف استفاده کنید، باید لوازم آشپزخانه کم مصرف، ساده و ساده خریداری کنید. اما وقتی نوبت به نگرانی‌های سیستماتیک مربوط به بهره‌وری انرژی مانند تهویه مطبوع می‌رسد، کارآمد کردن خانه‌تان تا حد امکان در مصرف انرژی بیشتر از خرید یک محصول کارآمد در مصرف انرژی است. در مورد تهویه مطبوع، تکنیک‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا صرفه‌جویی در مصرف انرژی را که با اجرای یک واحد تهویه مطبوع کارآمد شروع می‌شود، افزایش دهد. در زیر، ما دو تکنیک از این قبیل را فهرست می کنیم.

تهویه طبیعی

تهویه طبیعی به باد طبیعی و آنچه به عنوان “اثر دودکش” شناخته می شود، متکی است. تهویه طبیعی که در آب و هوای سردتر به بهترین نحو کار می‌کند، در مکان‌های گرم‌تر در بخش‌های خاصی از سال، مانند ایالت‌های جنوبی که دمای پاییز مطبوع را برای مدت طولانی تجربه می‌کنند، گزینه‌ای است. اثر دودکش زمانی رخ می دهد که هوای خنک از طبقه اول یا زیرزمین وارد خانه می شود، گرما را جذب می کند و سپس از طریق بقیه خانه بالا می رود تا در نهایت از بالاترین سطح پنجره ها خارج شود. تهویه طبیعی در خانه هایی با سقف کلیسای جامع و پنجره هایی که در نزدیکی بالاترین نقاط خانه قرار دارند، بهترین کار را انجام می دهد. اما محوطه سازی همچنین می تواند بر تهویه طبیعی تأثیر بگذارد، با موانع طبیعی و مصنوعی که از ورود هوا به پنجره های سطح پایین جلوگیری می کند تأثیر آن را کاهش می دهد.

فن های پنجره

پنکه های پنجره ای یکی از قدیمی ترین روش های مدرن برای خنک سازی خانه است. اما مصرف کم انرژی آنها همراه با توانایی آنها برای دستیابی به یک اثر خنک کننده خلاء مانند آنها را به یک عنصر خنک کننده با ارزش در هوای سرد تبدیل می کند. در خانه های چند طبقه باید پنکه پنجره را در بالاترین سطح و پنجره ها را در پایین ترین سطح قرار دهید. مانند تهویه طبیعی، پنکه های پنجره نباید جایگزین یک تهویه مطبوع کم مصرف باشد، بلکه به عنوان روشی گهگاهی برای خنک نگه داشتن خانه در روزهایی که دمای بیرون از داخل سردتر است، استفاده کنید. استفاده از تهویه طبیعی و پنکه های پنجره نیز راهی برای صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه مطبوع شما ارائه می دهد. برای ایده های رسمی در مورد نحوه ترکیب تهویه طبیعی و پنکه های پنجره ای با تهویه مطبوع کم مصرف، صحبت با یک سرویس تهویه مطبوع که متخصص در تعمیر تهویه مطبوع و راه حل های گرمایش و سرمایش کارآمد انرژی است، ایده خوبی است.Source by Brian Figlioli

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments