منوی دسته بندی

راهنمای تهویه مطبوع – چگونه در هزینه های تهویه مطبوع به شدت صرفه جویی کنیم

ساده ترین نکته برای صرفه جویی در هزینه هنگام راه اندازی واحد تهویه مطبوع چیست؟ پاسخ این است که واحد تهویه مطبوع را روی دمای صحیح تنظیم کنید. در زیر نکات و نکاتی وجود دارد که در هزینه شما صرفه جویی می کند.

زمانی که کولر گازی خود را راه اندازی می کنید، در حالت ایده آل باید دما را روی 22-23 درجه سانتیگراد (74 درجه فارنهایت) تنظیم کنید. این یک دمای ایده آل برای گرمایش و سرمایش است.

در طول خنک شدن، هرچه دما را کمتر تنظیم کنید، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا دستگاه خاموش شود. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که هرچه دما را کمتر کنند، خانه سریع‌تر خنک می‌شود. اما یک واحد تهویه مطبوع چه روی 23 درجه سانتیگراد (74 درجه فارنهایت) یا 18 درجه سانتیگراد (65 درجه فارنهایت) تنظیم شود با همان سرعت خنک می شود.

واحدهای تهویه مطبوع برای خاموش کردن چرخه طراحی شده اند. در حالت ایده‌آل، دستگاه تنها حدود 20 دقیقه در هر ساعت کار می‌کند. یونیت بیرونی به روشن و خاموش شدن ادامه می‌دهد، جایی که شما در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنید. ممکن است به نظر برسد که دستگاه همیشه روشن است اما این فقط فن در حال کار است. کمپرسور بیرونی بخشی از دستگاه است که چرخه روشن و خاموش می شود. اگر مطمئن نیستید که دستگاه شما چقدر کار می کند، بیرون بروید و به صدای کمپرسور گوش دهید و به روشن و خاموش شدن آن گوش دهید.

هنگام اجرای خود تهویه مطبوع سیستم در شب، سعی کنید دما را چند درجه بالاتر در حالت خنک کننده قرار دهید. بدن شما در شب سریع‌تر خنک می‌شود، زیرا دیگر در اطراف حرکت نمی‌کنید، بنابراین کمتر برای خنک شدن خواهید داشت.

هنگامی که واحد تهویه مطبوع شما در حال گرمایش است، همین امر صدق می کند. هرچه دما را گرمتر تنظیم کنید، دستگاه برای مدت طولانی تری کار می کند و هزینه بیشتری را در قبض برق برای شما به همراه خواهد داشت. کمترین دمایی را که می توانید تنظیم کنید تا احساس راحتی کنید.

به یاد داشته باشید، دمایی که شما در اتاق احساس می کنید، نخواهد بود. تنظیم دما را به عنوان یک مقیاس در نظر بگیرید و مطابق با آن تنظیم کنید. اگر در هنگام خنک شدن هنوز خیلی گرم است، دما را با کوچکترین افزایش ممکن کاهش دهید تا زمانی که راحت باشید. به همین ترتیب در هنگام گرم کردن، درجه حرارت را تا حد امکان کم کنید تا راحت باشد.

این نکات باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های برق شما می شود. به این نکات پایبند باشید و نه تنها در هزینه صرفه جویی خواهید کرد، بلکه طول عمر کولر گازی خود را نیز افزایش خواهید داد.Source by James Fletcher

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments