منوی دسته بندی

سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت – مینی اسپلیت برای چه فضاهایی مناسب است؟

هنگامی که به دنبال صرفه جویی در هزینه های تهویه مطبوع و آب و برق خود هستید، مطمئناً منطقی است که به گزینه های سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت نگاه کنید. HVAC در اینجا مخفف Heating, Ventilation and Air Conditioning است.

در حالی که سیستم‌های تهویه مطبوع مینی اسپلیت در دهه ۷۰ در ایالات متحده معرفی شدند، هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و اخیراً صرفه‌جویی در مصرف انرژی HVAC و کیفیت صدای کم ظاهر شده است.

ما در اینجا شرایط و فضاهایی را که در آن یک سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت یک انتخاب محکم و توصیه شده است را فهرست می کنیم. هنگامی که یک یا چند شرایط برای شما صدق می کند، بهتر می دانید که بررسی بیشتر در نصب سیستم اسپلیت یونیت منطقی است.

واحدهای اسپلیت افزونه های مقاوم سازی عالی را ایجاد می کنند

با توجه به کمترین تهاجم به ساختار دیوار یا پنجره، واحدهای تقسیم شده برای بهبود بخشیدن افزونه های خوبی ایجاد می کنند. به عنوان مثال، خانه‌های قدیمی‌تر و کوچک‌تر که در آن کانال‌ها فضای زیادی را اشغال می‌کنند. همچنین، زمانی که آرامش در یک فضا از اهمیت بالایی برخوردار است، یونیت های تقسیم شده بسیار منطقی هستند. مکان هایی مانند بیمارستان ها، کلیساها و فضاهای اجتماعی از سیستم های تهویه مطبوع تقسیم شده بهره می برند.

یونیت های اسپلیت برای آپارتمان های کوچک بدون کانال و اضافات به خوبی کار می کنند

هنگامی که معرفی پسوند کانال غیرعملی است، مانند آپارتمان‌های کوچک و اضافات خانه، معرفی یک واحد HVAC اسپلیت یا یک پمپ حرارتی کوچک اسپلیت بسیار منطقی است. به اتاق های آفتابگیر، اتاق خواب، کارگاه ها و دفاتر خانگی فکر کنید. در محیط‌های صنعتی، دفاتر کامپیوتر و پست‌های انبار با موفقیت از واحدهای سیستم اسپلیت HVAC استفاده می‌کنند.

واحدهای آپارتمانی در طبقه اول

واحدهای اسپلیت برای آپارتمان‌های طبقه اول که در آن دریچه‌های واحد قابل حمل یا حتی واحدهای پنجره به دلیل نیاز به باز بودن پنجره در زمان‌هایی که از واحد قابل حمل استفاده می‌شود، یک خطر امنیتی را نشان می‌دهند، بسیار منطقی است.

خانه هایی در آب و هوای معتدل زمستانی

در آب و هوای معتدل‌تر، مانند کالیفرنیا، مینی اسپلیت تهویه مطبوع می‌تواند به طور موثر هم به عنوان تهویه مطبوع و هم به عنوان پمپ حرارتی برای کاهش هزینه‌های سرمایشی در تابستان و هزینه‌های گرمایشی در زمستان استفاده شود.

وقتی ساکنانی که با هم زندگی می کنند تنظیمات دمایی متفاوتی را ترجیح می دهند

در خانه‌هایی که افراد با تنظیمات دمایی متفاوت در یک فضا زندگی می‌کنند یا کار می‌کنند، می‌توانید واحد خنک‌کننده مینی اسپلیت را با احتیاط روی دیوار در ارتفاع وسط یا نزدیک سقف قرار دهید. می توانید آن را از سقف آویزان کنید یا آن را در سقفی نصب کنید یا حتی آن را روی زمین قرار دهید. با انتخاب درست مکان و جهت جریان هوا از یک واحد تهویه مطبوع مینی اسپلیت، می توانید ترجیحات چندین “شخصیت دما” مختلف را در یک فضا برآورده کنید.

خانه های خانوادگی یک نفره با حداکثر چهار اتاق

در نهایت، خانه‌هایی با حداکثر چهار اتاق یا “منطقه” برای استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع کوچک اسپلیت مناسب هستند، زیرا معمولاً یک واحد بیرونی می‌تواند تا چهار واحد داخلی را در خود جای دهد. به دلیل کنترل بیشتر بر دمای فردی در “مناطق” و همچنین به دلیل عدم تلفات در کانال ها، هر ماه در انتخاب یک تهویه مطبوع مرکزی صرفه جویی خواهید کرد.Source by Jason Stark

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments