منوی دسته بندی

پنج دلیل رایج تماس های تعمیر تهویه مطبوع

دستگاه های تهویه مطبوع دمای داخل خانه را در روزهای گرم تنظیم می کنند، آلاینده ها و آلاینده ها را دور نگه می دارند و سطح رطوبت را در خانه حفظ می کنند. علیرغم میزان استفاده از واحدهای AC، بسیاری از صاحبان خانه منتظر می مانند تا مشکلات کوچک به مشکلات بزرگ تبدیل شود تا خدمات تعمیر تهویه مطبوع را برنامه ریزی کنند. در اینجا چند دلیل متداول برای تماس های تعمیر وجود دارد.

عدم نگهداری

وقتی نوبت به نگهداری یک واحد HVAC در شرایط کاری خوب می رسد، تعمیر و نگهداری منظم کلیدی است. تنظیم منظم می تواند به کارکرد واحدها در تمام تابستان کمک کند. وقتی صاحبان خانه از نگهداری منظم غافل می شوند، مسائل کوچک می توانند به سردردهای پرهزینه تبدیل شوند. به یاد داشته باشید، تکنسین ها می توانند آسیب را قبل از ایجاد یک مشکل بزرگ تشخیص دهند.

رطوبت داخل سیستم

واحدهای تهویه مطبوع برای کاهش خطر تجمع رطوبت در سیستم طراحی شده اند. یک خط تخلیه مرکزی رطوبت اضافی را به بیرون منتقل می کند، جایی که نمی تواند به خانه آسیب برساند. با این حال، اگر خط تخلیه مسدود شود، آب می تواند در داخل سیستم جمع شود و منجر به خوردگی، قالب و حتی مشکلات الکتریکی شود. علاوه بر این، تجمع رطوبت می تواند آفاتی را جذب کند که می تواند به سایر قسمت های خانه آسیب برساند. این تعمیرات نیاز به یک متخصص با تجربه دارد و نباید توسط صاحب خانه انجام شود.

واحدهای AC بیش از حد استفاده شده و بیش از حد کار می کنند

در طول گرم ترین روزهای تابستان، بسیاری از صاحبان خانه ها سیستم های خود را به طور مداوم اجرا می کنند. در حالی که این کار خانه ها را خنک تر نگه می دارد، می تواند به واحد تهویه مطبوع نیز آسیب برساند. استفاده مداوم فشار زیادی بر سیستم وارد می کند و در صورت عدم نگهداری صحیح می تواند باعث آسیب شدید شود. حتی ممکن است یک واحد بیش از حد استفاده شود، کار خود را متوقف کند، که منجر به تعمیر گران قیمت تهویه مطبوع شود که احتمالاً می‌توانست با یک قرار ملاقات معمولی از تعمیر و نگهداری جلوگیری شود.

واحدهای AC با اندازه نامناسب

وقتی یک تکنسین یک واحد را نصب می‌کند، همیشه به اندازه خانه نگاه می‌کند تا مشخص کند کدام واحد بهتر کار می‌کند. اگر یک واحد کوچکتر از آن باشد که بتواند خانه را به خوبی خنک کند، ممکن است کولر گازی خراب شود و صاحب خانه مجبور شود با یک تکنسین تعمیر تهویه مطبوع تماس بگیرد تا مشکل را ارزیابی کند. توجه به این نکته مهم است که مگر اینکه واحد ارتقا یابد یا توسط واحدهای اضافی پشتیبانی شود، AC کم اندازه احتمالاً پس از تعمیر دوباره خراب می شود.

سیم کشی معیوب

هنگامی که یک پیمانکار یا کاردان بدون مجوز یک واحد AC را نصب می کند، ممکن است با پروتکل های ایمنی مناسب برای نصب آشنا نباشد و ممکن است دستگاه را به اشتباه سیم کشی کند. در این صورت، کولر گازی به خوبی کار نمی کند و حتی ممکن است خطر آتش سوزی باشد. صاحبان خانه هایی که متوجه می شوند واحد آنها بدون خنک کردن اتاق کار می کند یا دائماً قطع کننده مدار را خاموش می کند، باید فوراً برای مشاوره برنامه ریزی کنند.

با برنامه ریزی برای تعمیر و نگهداری معمول هر سال از این مشکلات رایج تعمیر جلوگیری کنید. با یک متخصص تعمیر AC محلی تماس بگیرید تا برای تابستان قبل از رسیدن آن آماده شوید.Source by Antoinette Ayana

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments