منوی دسته بندی

پنج نکته داغ HVAC برای پاییز

آیا سیستم گرمایش خانه شما برای زمستان آماده است؟ اگر شبیه اکثر صاحبان خانه هستید، احتمالاً در چند ماه گذشته به این موضوع توجه نکرده اید. اما اکنون که سرما در حال افزایش است، زمان آن رسیده است که سیستم خود را برای یک دوره استفاده سنگین آماده کنید. پیروی از این نکات ساده نگهداری تهویه مطبوع می تواند به اطمینان از عملکرد کارآمد در تمام زمستان کمک کند.

1. فیلترهای هوا را عوض کنید

حتی قبل از آزمایش سیستم گرمایشی، از تمیز بودن فیلترهای هوا در کوره خود اطمینان حاصل کنید. هنگامی که فیلترها با خاک، گرد و غبار و زباله مسدود می شوند، می توانند فشار بیشتری را بر کل سیستم گرمایشی شما وارد کنند. راندمان عملیاتی ممکن است تا 15 درصد کاهش یابد که به معنای افزایش قبض انرژی است. تخلیه و تعویض فیلترها به طور منظم همچنین می تواند آلرژن های محیطی را قبل از رسیدن به افرادی که از آسم و آلرژی رنج می برند، از هوا حذف کند. به گفته اکثر کارشناسان HVAC، فیلترهای هوا باید هر دو تا سه ماه یکبار تعویض شوند تا راندمان مطلوب حفظ شود.

2. تنظیمات ترموستات را بررسی کنید

هدف از سیستم HVAC شما این است که شما را با هوای مطبوع راحت نگه دارد. هنگام استفاده از گرما، تنظیم زمستانی توصیه شده 68 درجه فارنهایت (دمای اتاق) است. در این تنظیمات، محیط داخلی باید برای اکثر سرنشینان راحت باشد. اگر می خواهید آن را بالاتر ببرید، مهم است که توجه داشته باشید که هر درجه در دمای اتاق یک تا دو درصد به صورت حساب انرژی شما اضافه می کند. از طرف دیگر، اگر در زمان دوری دما را پایین بیاورید، می توانید تقریباً به همان میزان صرفه جویی کنید.

3. مجاری را بررسی کنید

بر اساس گزارش اخیر وزارت انرژی ایالات متحده، یک خانه به طور متوسط ​​بین 20 تا 30 درصد از هوایی را که از طریق مجاری آن حرکت می کند، به دلیل سوراخ ها، نشتی ها و قطعات اتصال ضعیف از دست می دهد. اما با کمی حوصله و گوش خوب، صاحبان خانه می توانند به هر هوایی که ممکن است از مجرای کانال فرار می کند گوش دهند. پس از شناسایی، مشکلات جزئی اغلب می توانند با هزینه کم توسط یک متخصص برطرف شوند. همچنین اکیداً توصیه می شود که هر چند سال یکبار از همان متخصص مجاری خود را برای مشکلات آزمایش فشار بازرسی کنید.

4. دریچه ها را پاک کنید

یک مشکل رایج در خانه‌های دارای گرمایش مرکزی این است که دریچه‌های هوا اغلب پس از ماه‌ها عدم فعالیت با گرد و غبار و موهای حیوانات خانگی مسدود می‌شوند. تمیز کردن این نواحی نه تنها باید کارایی کلی عملکرد را بهبود بخشد، بلکه میزان گرد و غبار، زباله ها و مواد آلرژی زا را نیز در خانه شما در گردش است. برای کسانی که رادیاتور یا سیستم قرنیز دارند، مهم است که عناصر گرمایش را بدون مانع نگه دارند. مسدود کردن آنها با مبلمان یا اشیاء دیگر از گردش هوای مطبوع در سراسر منطقه جلوگیری می کند.

5. تنظیم کنید

آرامش کامل می خواهید؟ برنامه ریزی تنظیم سیستم تهویه مطبوع بهترین راه برای اطمینان از عملکرد مطلوب در کل فصل زمستان است. علاوه بر تنظیم و تمیز کردن کوره، هوم‌سرویس حرفه‌ای مطمئن می‌شود که تمام قطعات به شکل بالایی هستند. اگر مشکلات کوچک کشف شود، می توان آنها را قبل از تبدیل شدن به مشکلات عمده و گران تر، تعمیر کرد.

برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد و کارآمد سیستم گرمایش خانه خود، این نکات ساده تعمیر و نگهداری HVAC را دنبال کنید.Source by Ace Abbey

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments