منوی دسته بندی

پنکه های سقفی و مزایای آنها

پنکه های سقفی امروزه می توانند بسیار بیشتر از آنچه سال ها پیش می توانستند انجام دهند. این گجت سقفی دمای هوا را تنظیم می کند و در عین حال کیفیت زیبایی به اتاق می بخشد. انواعی از این فن وجود دارد که همراه با لامپ یا لامپ نیز عرضه می شود و آن را به یک لوازم جانبی واقعاً چند منظوره تبدیل می کند.

در ماه های گرمتر، این پنکه قادر است هوای خنک را تامین کند و دمای داخل خانه شما را متعادل کند. می تواند این عملکرد را به تنهایی یا به عنوان شریک کامل یک سیستم تهویه مطبوع انجام دهد. نقش یک تهویه مطبوع تنها وارد کردن هوای سرد است، اما یک پنکه سقفی به پخش یکنواخت هوای خنک در سراسر اتاق کمک می کند. پنکه به شما امکان می دهد استفاده از کولر گازی را کاهش دهید و خانه ای با صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشید. جدای از این، می تواند با فشار دادن هوای گرم از سقف به پایین به گرم نگه داشتن خانه کمک کند. این به شما کمک می کند تا استفاده از سیستم گرمایشی خود را کاهش دهید و هزینه های گرمایشی کمتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

برای انجام این دو عملکرد فقط باید جهت چرخش پره فن را کنترل کنید. جهت خلاف جهت عقربه های ساعت هوای خنک مورد نیاز شما را برای تابستان یا فصل گرم فراهم می کند. معکوس کردن جهت فن، جریان رو به بالا مورد نیاز برای کاهش گرمای ورودی از سقف را تولید می کند. این همان چیزی است که هنگام شروع سرما باید از آن استفاده کنید.

در نتیجه، این فن ها فواید سلامتی نیز به شما می دهند. آثار مضر احتمالی مواد شیمیایی در خانه شما جمع نمی شود زیرا فن به گردش هوا در داخل کمک می کند. گفته می شود هوای داخل خانه که بازیافت نمی شود در مقایسه با هوای بیرون برای سلامتی شما خطرناک تر است.

بیایید با آن روبرو شویم. تهویه مطبوع بهترین وسایل خانه نیستند. پنکه های سقفی اما در طرح های مختلفی عرضه می شوند. مطمئناً یکی را خواهید یافت که حتی فضای داخلی شما را زیباتر کند. تیغه ها به تنهایی می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند – فلز، چوب و ترکیب چوب و پلاستیک. آنها می توانند دارای روکش برنجی یا لکه چوب طبیعی باشند. آنها همچنین در اشکال مختلف، از تیغه های بلند معمولی گرفته تا فن های عجیب و غریب کف دست می آیند.

اینها تنها برخی از دلایلی است که باعث می شود پنکه سقفی گزینه خوبی برای خانه شما باشد. اگر فکر می کنید می خواهید یکی داشته باشید، قبل از خرید، اندازه های اتاق یا منطقه خود را بررسی کنید. این به شما کمک می کند تا نوع پنکه سقفی مورد نیاز برای خرید را تعیین کنید.Source by Frances Roy

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments