منوی دسته بندی

چگونه بفهمیم یک سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت بدون داکت برای شما مناسب است یا خیر

نصب مینی اسپلیت بدون داکت احتمالاً برای شما مناسب است زمانی که می‌خواهید افزونه‌ها را به سیستم‌های موجود که فاقد کانال‌کشی هستند مجهز کنید. به عنوان مثال، سیستم‌های HVAC که از آب گرم، شبکه‌های گرمایش تابشی، اجاق‌های چوبی و بخاری‌های فضای گاز یا نفت استفاده می‌کنند، به راحتی قابل توسعه هستند. همچنین زمانی که در حال گسترش فضای مسکونی یا تجاری خود با افزودن اتاق هایی هستید که در آن نصب کانال کشی گسترده یا غیرممکن است یا به سادگی عملی نیست، این راه حل ایده آل است.

مزایای نصب مینی اسپلیت

این سیستم بسیار انعطاف پذیر است و به شما اجازه می دهد مناطق مختلف را به طور مستقل گرم یا خنک کنید. هر اتاق یا منطقه برای کنترل دما به ترموستات خود متکی است. این به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی است زیرا شما فقط باید فضاهایی را که استفاده می کنید به راحتی گرم یا خنک کنید.

برخی از سیستم ها می توانند تا چهار منطقه مجزا را مدیریت کنند که در آن همه آنها به یک واحد خارجی تکیه دارند. در نهایت، تعداد مناطقی که می توانند به اندازه کافی خدمات رسانی شوند، توسط عوامل متعددی تعیین می شود، از جمله اینکه چگونه مناطق مختلف عایق بندی شده اند و سطح دمای نهایی مطلوب.

نصب سیستم های مینی اسپلیت بدون داکت نسبتاً ساده است. تنها چیزی که برای اتصال یونیت داخلی به یونیت خارجی نیاز است، یک دهانه 3 اینچی در دیوار است تا مجرا را در خود جای دهد. سازندگان این سیستم ها معمولاً چندین طول اتصال دهنده در دسترس دارند. این امکان وجود دارد که واحد بیرونی را تا پنجاه فوت دورتر از اواپراتور داخلی قرار دهید. این به زیبایی بهتری کمک می کند، زیرا کمپرسور ناخوشایند می تواند پنهان شود و در عین حال کنترل دما را در نمای جلوی محل سکونت یا ساختمان تجاری شما فراهم می کند.

از آنجایی که هیچ کانالی وجود ندارد، شما پول خود را با انرژی از دست رفته دور نمی اندازید. این یک واقعیت است که کانال کشی مستقیماً مسئول مصرف بیش از 30 درصد انرژی مورد نیاز برای گرم کردن یا خنک کردن فضاهای داخلی هر ساختمان است. هنگامی که کانال در مناطقی قرار می گیرد که عایق یا کنترل آب و هوا نیستند، تلفات حتی بیشتر می شود. اکثر مدل‌ها به راحتی از کنترل از راه دور استفاده می‌کنند. واحدها را روشن/خاموش کنید تا با سطح راحتی خود مطابق با اتاق به اتاق مورد نیاز باشد.

برای نصب سیستم اسپلیت مینی چندین انتخاب طراحی وجود دارد. هواگیرهای داخلی را از سقف آویزان کنید، آنها را در یک سقف افتاده پنهان کنید یا روی دیوار قرار دهید. حتی امکان نصب واحدهایی که روی زمین قرار دارند نیز وجود دارد. فضای زیادی را اشغال نمی کنند. اکثر واحدها کمی بیشتر از نیم فوت ضخامت دارند و دارای روکش هایی هستند که ظاهر مدرن و مدرنی دارند.

اگرچه معمولاً به عنوان یک مزیت برجسته نمی شود، اما از فاکتور ایمنی غافل نشویم. سیستم های تهویه مطبوع که در قسمت بیرونی نصب می شوند و آنهایی که در پنجره های شما قرار می گیرند، برای هرکسی که می خواهد بدون اجازه وارد شود دعوت به ورود می کند. سیستم مینی اسپلیت AC بدون داکت با ایجاد یک سوراخ در دیوار که فقط 3 اینچ یا بیشتر است، از نفوذ جلوگیری می کند.

معایب نصب مینی اسپلیت بدون داکت

نصب یک سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت می تواند گرانتر باشد. با این حال، با در نظر گرفتن کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه عملیاتی، این واقعاً یک نقطه ضعف نیست. همچنین مهم است که هر گونه تخفیف یا مشوق های صرفه جویی در انرژی ارائه شده توسط سازندگان واحد یا شرکت انرژی محلی شما را در نظر بگیرید.

این به عنوان یک پروژه نصب DIY توصیه نمی شود. مهم است که با یک نصاب حرفه ای HVAC مشورت کنید. هر واحد باید ظرفیت مناسبی برای اندازه اتاق یا منطقه داشته باشد و برای عملکرد بهینه در مکان مناسب قرار گیرد. نصب یک واحد خیلی بزرگ یا قرار دادن یک واحد در مکان نامناسب می‌تواند باعث اتلاف انرژی و دوچرخه‌سواری کوتاه بی‌اثر شود. همچنین، یک سیستم مینی اسپلیت که برای نیازهای شما خیلی بزرگ است، به طرح اولیه پول بیشتری نیاز دارد و هزینه های مداوم استفاده گران قیمت را ایجاد می کند.

سیستم مینی اسپلیت بدون داکت شما همچنین به مکانی برای تخلیه چگالش که در اطراف واحد خارجی رخ می دهد نیاز دارد. این یکی از بسیاری از عوامل مهمی است که معمولاً توسط نصاب های غیرحرفه ای نادیده گرفته می شود. در واقع، بسیاری از پیمانکاران حرفه ای به اندازه کافی با فرآیند نصب مینی اسپلیت بدون داکت آشنا نیستند.Source by Len Stupak

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments