منوی دسته بندی

کاربرد اینترنت اشیا در تهویه مطبوع، روشنایی و پریزهای خانه

اینترنت اشیا قبلاً راه خود را در بخش‌های صنعتی و تجاری باز کرده است و اکنون خانه‌ها را نیز فرا گرفته است. سیستم اتوماسیون خانگی امروزه توسط شرکت هایی که مشتاقانه منتظر معرفی دستگاه های هوشمند هستند در دسترس است. صنایع مشتاقانه منتظر استفاده از آنها برای تهویه مطبوع، خروجی ها و حتی برای سیستم روشنایی خانه هستند. بسیاری از شرکت ها این خدمات را ارائه می دهند و بسیاری دیگر نیز در حال معرفی آن ها در بخش خدمات خانه هوشمند خود هستند. اجازه دهید نگاهی به عملکرد دستگاه های هوشمند در منازل مسکونی داشته باشیم.

ساخت سیستم تهویه مطبوع هوشمند

مفهوم خانه هوشمند راحتی را به زندگی مردم اضافه می کند، زیرا آنها می توانند بیشتر در انرژی و هزینه صرفه جویی کنند. این همچنین به کار مردم راحتی می بخشد، اما قبل از آن، آنها باید چندین جنبه از این فناوری جدیدتر را مرور کنند. اکثر خانه ها دارای سیستم تهویه مطبوع، سیستم یا تجهیزات گرمایش متمرکز، روشنایی، آبگرمکن، پریز و بسیاری موارد دیگر هستند. از آنجایی که امروزه شرکت ها در حال ارائه سیستم تهویه مطبوع هوشمند هستند، نقش مهمی در خانه ها ایفا می کند.

اکثر صاحبان خانه ها به تهویه مطبوع وابسته هستند، زیرا در روزهای امروزی باید در هر خانه ای وجود داشته باشد زیرا برای تابستان ها به سیستم تهویه مطبوع و تهویه هوا و برای زمستان ها به سیستم گرمایشی نیاز است. با استفاده از اینترنت اشیا برای این سیستم، مفهوم خانه هوشمند را می سازد و بهبود در عملکرد آن نمایان می شود. در اینجا برخی از جنبه های مثبتی که IoT قرار است برای سیستم HVAC ارائه دهد، آمده است:

  • دستگاه هوشمند می تواند دمای اتاق را تنظیم کند، ترموستات هوشمند با دمای خنک کننده تنظیم می شود و به حداقل رساندن و صرفه جویی در انرژی وجود خواهد داشت.
  • به کاربران در مورد دمای سرمایش و گرمایش به طور همزمان آموزش داده می شود و برنامه دستگاه های هوشمند را نظارت خواهد کرد.
  • اینترنت اشیا همچنین به صاحبان خانه در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی و ارائه دانش در زمینه صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی توصیه می کند.
  • این نیز یک رویکرد مقرون به صرفه است زیرا دستگاه های هوشمند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند و در عوض هزینه را نیز کاهش می دهد.

شرکت‌های برتر بسیاری از دستگاه‌های خانه هوشمند تولید کرده‌اند که به تنظیم دمای اتاق کمک می‌کنند و از حسگر برای تعیین دما و زمان مکان کاربران استفاده می‌کنند. حتی می‌تواند با جدیدترین دستیارهای فعال‌شده صوتی به خوبی کار کند.

مراقب خروجی ها باشید

نه تنها، دستگاه‌های هوشمند برای کارکرد خوب با سیستم HVAC طراحی شده‌اند، بلکه پریزهایی نیز از مصرف برق در خانه شما تشکیل می‌شوند. اینترنت اشیا به صاحبان خانه کمک می کند تا از میزان مصرف برق خانه و نحوه صرفه جویی در آن آگاه شوند همانطور که ترموستات هوشمند این کار را انجام می دهد. دستگاه های Outlet با فناوری پیشرفته به نظارت بر مصرف برق در خانه کمک می کنند. چنین دستگاه هایی به شیوه ای کارآمد واکنش نشان می دهند و از هر نوع برق گرفتگی یا مصرف بیش از حد جلوگیری می کنند. در اینجا برخی از کاربردهای دستگاه های هوشمند برای خروجی خانه آورده شده است:

  • یک ویژگی خودکار مصرف برق وسایل قدیمی و جدید را بررسی می کند و به صاحب خانه در مورد همان هشدار می دهد.
  • دوشاخه‌های مقرون‌به‌صرفه و مدرن این شرکت‌ها با دستیارهای صوتی برای بیان میزان مصرف برق خانه استفاده می‌شوند.
  • با اضافه شدن کنترل‌های بی‌سیم، سوکت‌های برق پیشرفته و غیره، مصرف برق در خانه سناریوی جدیدتری به خود گرفته است.

روشنایی و اینترنت اشیا

مفهوم روشنایی خانه هوشمند همچنین کار صاحبان خانه را آسان می کند، زیرا شرکت های زیادی در حال کار بر روی ارائه آخرین فن آوری دستگاه های روشنایی هستند. شرکت های برتر مختلف سودآورترین سایه ها و کیت را برای روشنایی هوشمند ارائه می دهند. یک پل توسط اکثر شرکت ها ارائه می شود که نزدیک به 50 چراغ را به طور همزمان مدیریت می کند. این یک سرمایه گذاری عالی برای خانه های بزرگتر است و حتی برخی از آپارتمان ها ترجیح می دهند لامپ های LED هوشمند مصرف کنند. در اینجا به برخی از اثرات مفید آن اشاره می کنیم:

با استفاده از دستگاه های روشنایی پیشرفته، صاحبان خانه می توانند راحتی داشته باشند و می توانند در مصرف برق و هزینه سیستم روشنایی صرفه جویی بیشتری کنند.

ویژگی های چنین دستگاه هایی به صاحبان خانه این امکان را می دهد که چراغ ها را از هر مکانی در خانه خود خاموش کنند. آنها حتی رنگ ها را ارائه می دهند و این چراغ های مدرن می توانند در هنگام قطع برق نیز مفید باشند.

امروزه اکثر صاحبان خانه‌ها در حال سرمایه‌گذاری روی لامپ‌های هوشمند هستند تا با خاموش کردن خودکار چراغ‌ها در زمانی که کسی در اطراف نیست، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند. بنابراین، برای به حداقل رساندن مصرف برق، روشنایی هوشمند یک ایده مقرون به صرفه است.

نرم افزاری که برای سیستم روشنایی ساخته شده است با سیستم های اندروید و iOS سازگار است و می توان از طریق این نرم افزار پل یا لامپ های LED را کنترل کرد.

نتیجه

با مشاهده سیستم فعلی، خانه های هوشمند توسط صاحبان خانه ترجیح داده می شود زیرا این امر باعث کاهش مصرف برق و صرفه جویی در انرژی می شود. روشنایی خودکار، خروجی، و تهویه مطبوع سیستم در حال تبدیل شدن به نیاز به یک ساعت. بنابراین، صاحبان خانه آماده دریافت خدمات از شرکت ها برای دستگاه های خانه هوشمند هستند.Source by Frank Shan

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments