منوی دسته بندی

HVAC – آیا تصفیه آب ضروری است؟

درام کیکرها، صابون فروشان… آنها را خیلی چیزها خوانده اند. متخصصان تصفیه آب (احتمالاً نامی که آنها ترجیح می دهند) همه جا هستند. ما به عنوان یک پیمانکار مکانیکی، درب خانه‌مان را زیاد زده‌ایم. با توجه به اینکه اکثر ساختمان‌های تجاری بزرگ و تأسیسات صنعتی در ممفیس از تجهیزات مکانیکی خنک‌کننده/گرمایش آب استفاده می‌کنند، این صنعت بسیار رقابتی است، اما آیا واقعاً تصفیه آب ضروری است؟ در این نسخه از Mechanical Matters® من قصد دارم به این سؤال پاسخ دهم و چندین واقعیت مهم دیگر در مورد خدمات تصفیه آب را مورد بحث قرار دهم.

در این نسخه می خواهم به سه سوال در مورد تصفیه آب پاسخ دهم:

تصفیه آب دقیقا چیست و آیا لازم است؟

خدمات نامناسب تصفیه آب چگونه بر تجهیزات مکانیکی تأثیر می گذارد؟

آیا با تصفیه آب صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد؟

1. تصفیه آب دقیقا چیست و آیا لازم است؟

تصفیه آب فرآیندی را توصیف می کند که برای قابل قبول تر کردن آب برای استفاده نهایی مورد نظر استفاده می شود. این موارد می تواند شامل استفاده به عنوان آب آشامیدنی، فرآیندهای صنعتی، پزشکی و بسیاری مصارف دیگر باشد.

هدف تمام فرآیندهای تصفیه آب حذف اجزای موجود در آب و بهبود آن برای استفاده بعدی است. (Wikipedia.org)

در صنعت مکانیک تصفیه آب روشی است که برای بهینه سازی اکثر فرآیندهای مکانیکی و صنعتی مبتنی بر آب مانند: گرمایش، سرمایش، پردازش، تمیز کردن و شستشو استفاده می شود تا هزینه ها و خطرات عملیاتی کاهش یابد.

اکثر برنامه های تصفیه آب شامل نرم کننده های آب، بازدارنده ها و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز برای “تصفیه” آب به منظور رسیدن به شرایط مطلوب برای استفاده مکانیکی و انتقال حرارت است. محصولاتی که برای حفظ شرایط آب مناسب استفاده می شوند، اغلب به طور خودکار توسط تجهیزات پیشرفته مستقیماً به آب چیلر یا دیگ بخار تغذیه می شوند. آب هم برای سرمایش و هم برای گرمایش در ساختمان های تجاری بزرگ استفاده می شود. در بیشتر محیط‌های صنعتی از آب برای خنک‌کردن تجهیزات تولیدی یا یکی از مواد تشکیل دهنده یک محصول استفاده می‌شود. نحوه استفاده از آب تعیین می کند که چه نوع تصفیه ای لازم است.

اکثر شرکت های تصفیه آب از کیت های آزمایش و سیستم های توزیع مواد شیمیایی استفاده می کنند که استفاده از مواد شیمیایی تصفیه آب را در سیستم های چیلر، بویلر و برج خنک کننده بسیار آسان کرده است. اما توجه به جزئیات، مانند تعداد دفعات آزمایش سیستم ها، برای عملکرد سیستم بسیار مهم است. شیمی صحیح تصفیه آب در زمان مناسب بسیار مهم است زیرا حتی مشکلات جزئی نیز می تواند هزینه های زیادی را ایجاد کند.

هفته گذشته با گری رینولدز و باب شوبرت از Garratt Callahan برای صبحانه نشستم. آنها “متخصص” تصفیه آب هستند. من و گری با چندین مشتری مشترک کار کرده ایم. توجه آنها به جزئیات، خدمات مشتری و دانش گسترده آنها در مورد تصفیه آب به همین دلیل است که بسیاری از ساختمان ها در جنوب میانه با Garratt Callahan دست خوبی دارند. در جلسه ما اطلاعات زیادی در مورد اهمیت تصفیه آب، تأثیرات خدمات ضعیف و مواردی که در انتخاب ارائه دهنده خدمات باید به آنها توجه شود در اختیار من قرار دادند.

2. خدمات ضعیف یا بدون خدمات چگونه بر تجهیزات مکانیکی تأثیر می گذارد؟

تصفیه نامناسب یا عدم تصفیه آب مصرف انرژی و هزینه عملیاتی شما را افزایش می دهد و در عین حال کارایی تجهیزات مکانیکی و طول عمر را کاهش می دهد. یک برنامه تصفیه آب به خوبی طراحی شده و اجرا شده برای عملکرد هر دیگ بخار، چیلر گریز از مرکز و برج خنک کننده بسیار مهم است. هر سه سیستم نشان داده شده در زیر از آب برای سرمایش و گرمایش استفاده می کنند.

تصفیه ضعیف آب به آب اجازه می دهد تا با سطوح لوله ها و مخازن حاوی آن تعامل داشته باشد. دیگ های بخار می توانند بزرگ شوند یا خورده شوند و این رسوبات به این معنی است که برای گرم کردن همان مقدار آب به سوخت بیشتری نیاز است. برج های خنک کننده می توانند بزرگ شوند و خورده شوند، اما اگر درمان نشوند، آب گرم و کثیف موجود در آنها باعث رشد باکتری ها می شود و بیماری لژیونر می تواند پیامد مرگبار آن باشد. لوله های کندانسور درون چیلر و سایر تجهیزات خنک کننده آب نیز می توانند بزرگ شوند و خورده شوند و بنابراین از انتقال حرارت خوب جلوگیری می کنند. افزایش مصرف انرژی و عملکرد ضعیف سرمایش نتیجه رایج در تصفیه ناکارآمد آب است.

تصفیه آب اغلب می تواند به عنوان “کم تکنولوژی” و غیر جذاب طبقه بندی شود. با این حال، مواد شیمیایی مناسب، تجهیزات خوراک مواد شیمیایی مناسب، و ارائه‌دهنده خدمات اختصاصی برای تجهیزات مکانیکی شما ضروری است و باید با اولویت اول درمان شوند.

3. آیا با تصفیه آب صرفه جویی در انرژی وجود دارد؟

ارزش تصفیه: تصفیه آب متخصص می تواند هزینه های آب، انرژی و نگهداری شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شاید مهم‌تر از همه این باشد که می‌تواند در هزینه تعمیر یا جایگزینی تجهیزاتی که در اثر تصفیه ناکافی آب آسیب دیده‌اند – از جمله زمان خرابی و از دست رفتن درآمد که معمولاً با حل چنین مشکلاتی مرتبط است، صرفه‌جویی کند.

نمونه‌های ROI تصفیه آب (بازگشت سرمایه) نشان داده شده در زیر نشان می‌دهد که چگونه لایه‌های بسیار نازک مواد رسوب‌شده از آب تصفیه‌شده ضعیف می‌تواند هزینه‌های انرژی را افزایش دهد.

مقیاس

سیستم: چیلر 1000 تنی

عملیات: 12 ساعت در روز، 365 روز در سال

هزینه برق: 0.10 دلار / کیلووات ساعت

ضخامت ترازو: 1/32 اینچ

حذف 1/32 اینچ مقیاس باعث صرفه جویی 15018 دلار در سال شد.

رسوب بیولوژیکی

سیستم: چیلر 1000 تنی

عملیات: 12 ساعت در روز، 365 روز در سال

هزینه برق: 0.10 دلار / کیلووات ساعت

ضخامت بیو فیلم: 1/1000 اینچ

حذف 1/1000 اینچ بیو فیلم باعث صرفه جویی 26834 دلاری در سال شد.

16/3 اینچ رسوب می تواند باعث شود سیستم دیگ بخار 38 درصد سوخت بیشتری مصرف کند. ناچیزترین مقدار اکسیژن محلول در آب همچنین به این معنی است که سیستم ممکن است به سمت مشکلات خوردگی پیش برود. و حتی یک لایه نازک از آن. لجن باکتریایی در لوله های چیلر می تواند به طور قابل توجهی بر راندمان انتقال حرارت تأثیر بگذارد.

بسته شدن:

ما به عنوان پیمانکاران مکانیکی با اهمیت تصفیه آب بیگانه نیستیم. با این حال، پس از تحقیق و نوشتن این مقاله می توانم به شما این اطمینان را بدهم که در مورد ضرورت و مزیت داشتن یک برنامه تصفیه آب خوب بسیار بیشتر مطلع هستم.

در این نسخه Mechanical Matters®، من سه واقعیت مهم در مورد تصفیه آب شیمیایی را مورد بحث قرار دادم. ابتدا با تعریف تصفیه آب و کاربرد آن در صنایع مکانیکی آشنا شدیم. دوم، ما آموختیم که تصفیه آب قطعا ضروری است و بدون آن تجهیزات مکانیکی شما آسیب خواهند دید. آخرین بار یاد گرفتیم که چگونه تصفیه صحیح آب باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و در نهایت افزایش سود شما می شود.



Source by Jimmy Veteto

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments