منوی دسته بندی

انجام بررسی های سالانه سیستم تهویه مطبوع شما

هر صاحب خانه ای اهمیت داشتن یک سیستم تهویه مطبوع در شرایط کار خوب را می داند، اگرچه تعداد کمی از آنها واقعاً می دانند که چگونه از سالم ماندن سیستم خود مطمئن شوند. نکته کلیدی در بررسی های منظمی است که همه صاحبان خانه باید انجام دهند.

از این چک لیست چهار نقطه ای برای بررسی سیستم تهویه مطبوع خود هر سال استفاده کنید:

1. اگر می توانید اواپراتور را تمیز کنید. اگر نه، از یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای بخواهید آن را تمیز کند. اواپراتور معمولاً درست بالای کوره قرار دارد. در برخی از مدل ها، این قسمت از سیستم به راحتی قابل دسترسی نیست و فقط باید توسط یک متخصص تمیز شود، اگرچه سایر سیستم ها دسترسی صاحب خانه را برای تمیز کردن آن آسان می کنند. در صورت شک، اولین بار با یک متخصص تماس بگیرید تا مطمئن شوید که این چیزی است که هر سال می توانید از عهده آن برآیید.

2. سیم پیچ کندانسور را تمیز کنید. در بیشتر موارد، شما باید بتوانید به این قسمت از سیستم دسترسی پیدا کنید، زیرا معمولاً در خارج از خانه روی یک دال بتنی قرار دارد. مطمئن باشید که همیشه از رشد علف ها و درختچه ها بر روی این واحد جلوگیری می کنید زیرا اگر جریان هوا مسدود شود، راندمان به شدت آسیب می بیند. برای تمیز کردن کندانسور از یک پاک کننده کویل تجاری استفاده کنید و سپس کویل را تمیز کنید. از استفاده از شلنگ برای این کار خودداری کنید زیرا ممکن است به طور تصادفی دستگاه مسدود شود. به دنبال ابزاری به نام شانه باله باشید تا بین فضاهای کوچک تمیز کنید.

3. سطح مایعات را بررسی کنید. این یکی دیگر از مواردی است که برخی از صاحبان خانه ممکن است در انجام آن احساس راحتی کنند، در حالی که برخی دیگر بهتر است آن را به حرفه ای ها بسپارند. در برخی از مدل ها، به راحتی می توان متوجه شد که چه مقدار مبرد در سیستم وجود دارد. اگر تعداد خیلی زیاد یا خیلی کم است، وقت آن است که برای تعمیر یا شارژ با یک متخصص تماس بگیرید. در مواردی که مبرد کافی وجود ندارد، معمولاً مشکل از نشتی در سیستم است. همیشه باید تعمیرات اساسی را به یک متخصص بسپارید، اگرچه دانستن اینکه چگونه یک مشکل را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بسیار جدی تشخیص دهید مفید است.

4. ترموستات را مرتباً آزمایش کنید. هر سال ضروری است که یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای داشته باشید که ترموستات را بررسی کند تا بدانید که خانه شما را در دمایی که می خواهید نگه می دارد. تست ترموستات یک فرآیند نسبتا پیچیده است که اکثر صاحبان خانه نمی خواهند به تنهایی با آن مقابله کنند.

البته کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید تا سیستم تهویه مطبوع خود را در بهترین حالت نگه دارید و همچنین در هزینه قبض برق خود صرفه جویی کنید. برای مثال، اجرای رطوبت‌گیر در واقع می‌تواند سیستم را سخت‌تر کند، زیرا جریان هوای اضافی باعث می‌شود فضای بزرگ‌تری برای خنک‌سازی به نظر برسد. اگر از رطوبت گیر استفاده می کنید، مطمئن شوید که همزمان با کولر گازی روشن نشود.

همچنین از خاموش کردن هوا و روشن کردن مجدد آن در عرض پنج دقیقه خودداری کنید. این امر بار سنگینی را بر روی سیستم وارد می کند و می تواند مشکلاتی مانند سوختن فیوزها یا حتی آسیب دائمی جدی تر به کمپرسور ایجاد کند.

بسیار مهم است که به یک ارائه دهنده خدمات تهویه مطبوع حرفه ای اجازه دهید تا تمام تعمیرات اواپراتور و کندانسور سیستم را انجام دهد. هر دوی این واحدها مهر و موم شده اند و کل سیستم باید سالانه توسط یک متخصص علاوه بر بررسی های منظم توسط صاحب خانه بررسی شود.Source by Irvan Sanjaya

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments