منوی دسته بندی

اهمیت گرمایش صنعتی و تهویه مطبوع در قرن بیست و یکم

رشد جمعیت و افزایش سطح درآمد طبقه متوسط ​​منجر به تقاضای بی سابقه برای غذا، کالاهای مصرفی و بسیاری موارد دیگر شده است. در نتیجه، امروزه صنایع از آخرین فناوری های موجود برای رفع نیازهای در حال تحول استفاده می کنند. برای همین، گرمایش صنعتی و تهویه مطبوع به یک موضوع مهم تبدیل شده است. صنایع از زمان‌های بسیار قدیم به تولید و استفاده کارآمد از گرما وابسته بوده‌اند، اما افزایش تقاضا و پیشرفت‌های تکنولوژیکی اخیر، آنها را وادار کرده است تا از شرکت‌هایی که به شیوه‌ای شایسته آن را ارائه می‌دهند، به سراغ خدمات گرمایش صنعتی و تهویه مطبوع بروند.

صنایع نیازمند سیستم گرمایشی

امروزه تعداد زیادی از صنایع دارای چنین سیستمی هستند تا بازده حرارتی و اتلاف حرارتی کمتری داشته باشند. برخی از آنها موارد زیر است:

شیمیایی – برای بسیاری از فرآیندهای این نوع صنعت از بخار استفاده می شود که نیاز به تنظیم از طریق سیستم گرمایش کارآمد دارد. از آنجایی که این بخار در دیگ‌ها تولید می‌شود، سیستم‌های گرمایش نه تنها برای حفظ دمای دقیق مطابق با الزامات تولید، بلکه برای کاهش هرگونه اتلاف انرژی در طول فرآیند تولید بخار، یک شرط اصلی هستند.

درمان ضایعات – در اینجا، استفاده از آب گرم به منظور از بین بردن اثر هر گونه میکروارگانیسم وجود دارد، زیرا آنها نمی توانند در دمای بسیار بالا زنده بمانند. علاوه بر این، احتراق کنترل شده برای تصفیه زباله های جامد در چنین صنعتی ضروری است.

فرآوری مواد غذایی – برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی، سیستم گرمایش بخشی از این نوع صنعت است. برای پاستوریزه کردن، گرم کردن اجاق های بزرگ، بهداشت مواد غذایی، استریل کردن و بسیاری از اهداف دیگر استفاده می شود.

بیودیزل – بخاری های گردشی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند تولید بیودیزل هستند. سیستم گرمایش صنعتی کاربرد وسیعی در اینجا پیدا کرده است.

کاغذ – انرژی زیادی مصرف می کند و از این رو سیستم های گرمایشی کارآمد برای اطمینان از اتلاف انرژی کمتر الزامی است.

صنایع نیازمند سیستم تهویه مطبوع

تهویه مطبوع در سرتاسر دنیا کاربرد رایجی در منازل و ادارات پیدا کرده است، اما برای برخی از صنایع، برای تولید ایمن و همچنین نگهداری کالاهای تولیدی ضروری است. برخی از لیست شامل موارد زیر است:

  • مهمان نوازی

  • دارویی

  • کشاورزی – غذایی

آینده گرمایش صنعتی و تهویه مطبوع روشن است، زیرا چالش‌های شدید آب و هوایی باعث افزایش بیشتر تقاضا برای چنین سیستم‌هایی در صنایع متعدد در سطح جهانی شده است.Source by Frank Shan

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments