منوی دسته بندی

تهویه مطبوع – خودکار کردن سیستم شما

با تکنولوژی امروزی بسیار آسان است که سیستم تهویه مطبوع خود را خودکار کنید. اتوماسیون کمک می کند تا از بالا و پایین رفتن برای تنظیم دمای اتاق جلوگیری کنید. همچنین می تواند با استفاده از سیستم کارآمدتر که توسط ترموستات قابل برنامه ریزی ارائه شده است، در هزینه شما صرفه جویی کند.

کل اتوماسیون خانگی

برخی از صاحبان خانه ها تمام خانه های خود را خودکار می کنند و نه فقط سیستم های تهویه مطبوع خود را. با اتوماسیون کامل، به صاحب خانه این امکان را می دهد که تمام دستگاه های الکترونیکی و تاسیسات را با یک کنترل از راه دور کنترل کند. کنترل از راه دور را می توان از طریق رایانه، دستگاه تلفن همراه، لپ تاپ، آی پد یا فقط با استفاده از کنترلر مستقل مدیریت کرد. در ابتدا این یک سرمایه گذاری گران است اما هزینه خود را با صرفه جویی در انرژی پرداخت می کند. این می تواند سیستم تهویه مطبوع، درب های گاراژ، امنیت، چراغ ها و موارد دیگر را خودکار کند. در خانه خود، با این نوع سیستم، به جای یک ترموستات مرکزی که دمای کل خانه را کنترل می کند، در هر اتاق یک ترموستات خواهید داشت. با ترموستات‌های جداگانه، هر فردی در خانه می‌تواند اتاق را با دمایی که انتخاب می‌کند داشته باشد، به‌ویژه اتاق‌خواب‌ها، زیرا بیشتر اتاق‌ها دمای متفاوتی دارند که دوست دارند در آن بخوابند.

ترموستات قابل برنامه ریزی

قبل از خرید یک ترموستات قابل برنامه ریزی برای سیستم تهویه مطبوع خود مطمئن شوید که با این نوع ترموستات کار می کند. این نوع ترموستات به صاحب خانه کمک می کند تا خانه ای کارآمد از نظر انرژی داشته باشد و در دراز مدت در هزینه صرفه جویی کند. ترموستات با تنظیم خروجی هوای خنک با تغییرات دمای بیرون کار می کند. به این ترتیب واحد فقط در صورت نیاز کار می کند.

سیستم گرمایش اتوماتیک

برای روزهای سردی که می‌خواهید فقط اتاق‌های خاصی گرم باشند، این همان نوع اتوماسیونی است که به آن نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر در اتاق نشیمن یا اتاق نشیمن تلویزیون تماشا می کنید و سپس قبل از خواب دوش می گیرید، می توانید قبل از رسیدن به آنجا، حمام و اتاق خواب خود را طوری برنامه ریزی کنید که گرم باشند. این به شما کمک می کند از خروج از دوش آب گرم به اتاق خواب خنک جلوگیری کنید.

کنترل از راه دور گوشی های هوشمند و موبایل

اینها زمانی استفاده می شوند که شما دارای اتوماسیون کامل خانه برای کمک به کنترل دمای خانه خود از راه دور هستید. وقتی کسی در خانه نیست و فراموش کرده اید که تهویه مطبوع را قبل از خروج بچرخانید، می توانید از تلفن هوشمند یا دستگاه تلفن همراه برای این کار استفاده کنید. این به صرفه جویی در قبض برق ماهانه شما کمک می کند. برای استفاده از هر یک از این دو دستگاه، فقط باید برنامه را در یکی از آنها دانلود کنید.

اینها تنها برخی از راه‌هایی هستند که می‌توانید از اتوماسیون برای کمک به صرفه‌جویی در قبض‌های برق و داشتن خانه‌ای کارآمد در مصرف انرژی استفاده کنید. با یک متخصص تهویه مطبوع صحبت کنید تا بفهمید کدام یک برای خانه شما مناسب است.Source by Lora Davis

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments