منوی دسته بندی

راه اندازی ماشین آلات با واحدهای تهویه مطبوع قابل حمل

حتی داخل یک ماشین‌فروشی کوچک به دلیل کارکرد ابزارهای صنعتی و اصطکاک ایجاد شده در هنگام کار با فلز می‌تواند به سرعت گرم شود. سرمایش مناسب یک ماشین‌فروشی برای عملکرد یک تجارت حیاتی است، زیرا یک فضای بدون تهویه می‌تواند برای کارگران، ابزار و خود ساختمان خطرناک باشد. واحدهای تهویه مطبوع قابل حمل که این نوع فضاهای صنعتی را اداره می کنند، بخشی از راه حل برای ماشین سازی هستند. گاهی اوقات ممکن است چهار یا چند واحد خنک کننده برای حفظ دمای خوب در داخل ساختمان لازم باشد. چندین عنصر در یک مغازه وجود دارد که می تواند به میزان گرمایی که باید مدیریت شود کمک می کند.

دستگاه

مغازه‌های بزرگ اغلب باید با ده‌ها یا حتی صدها دستگاهی سروکار داشته باشند که هر کدام در افزایش دما نقش دارند. این می تواند ناشی از چندین مرکز چرخش یا ابزارهای دیگری باشد که از هیدرولیک و موتورهای قدرتمند استفاده می کنند. تعدادی از این موتورها که به طور همزمان کار می کنند می توانند به سرعت باعث افزایش دما صدها یا هزاران گالن روغن شوند. این گرما در هوا پخش می شود و می تواند بر عملکرد سایر ماشین آلات تأثیر بگذارد. مغازه‌هایی که دمای اطراف ماشین‌آلات را مدیریت نمی‌کنند، به‌طور بالقوه می‌توانند به دلیل گرمای بیش از حد، وقفه‌هایی را در کار مشاهده کنند که ابزارها را تا زمانی که منطقه خنک شود، قفل می‌کند. تهویه مطبوع قابل حمل را می توان به عنوان یک راه حل خنک کننده در مناطق مورد نظر که ممکن است حاوی غلظت بالایی از ماشین آلات باشد که در حین استفاده بسیار داغ می شوند استفاده شود.

بخار و رطوبت

ابزارهای کنترل عددی کامپیوتری (CNC) در طرح های متفاوتی وجود دارند. برخی از اینها از خنک کننده های مبتنی بر آب برای کمک به خنک نگه داشتن سرهای برش و سایر اجزاء در حین اجرای برنامه استفاده می کنند. نتیجه این است که اجزای داغ باعث می شوند که آب در مایع خنک کننده به بخار تبدیل شود. سپس این بخار در هوا آزاد می شود و می تواند باعث افزایش دما در ماشین سازی شود. سیستم های خاصی وجود دارند که می توانند نصب شوند که می توانند به کاهش مقداری از این انتشار بخار کمک کنند. واحدهای تهویه مطبوع پرتابل می توانند به عنوان راه حل دائمی یا موقتی برای رفع این مشکل با ارائه قابلیت کاهش میزان رطوبت ایجاد شده و خنک سازی همزمان کل منطقه مورد استفاده قرار گیرند.

عایق بندی نامناسب

تقریباً همه ماشین آلات به نوعی عایق نیاز دارند تا فضا را در زمستان گرم و در تابستان خنک تر نگه دارد. عایق هایی که به درستی نصب نشده اند یا ساختمان هایی که فاقد عایق هستند می توانند در تابستان زمانی که خورشید به دیوارهای بیرونی برخورد می کند مانند کوره عمل کنند. تهویه مطبوع قابل حمل را می توان برای خنثی کردن این افزایش دما مورد استفاده قرار داد تا مغازه را در سطحی راحت نگه دارد که در آن کارکنان و تجهیزات بتوانند بدون مشکل کار کنند.Source by Jeremy P Stanfords

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments