منوی دسته بندی

راه هایی برای کاهش هزینه های تهویه مطبوع در تابستان

با نزدیک شدن به تابستان، قبوض تهویه مطبوع در حال افزایش است. به عنوان یک صاحب خانه، هدف شما به حداقل رساندن هزینه های انرژی به خصوص در تابستان تا حد امکان است. این زمانی است که دستگاه های تهویه مطبوع در بخش زیادی از روز کار می کنند. چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای خنک نگه داشتن خانه خود، حتی زمانی که هوا در بیرون بسیار گرم است، انجام دهید.
در اینجا چند نکته برای کاهش هزینه های AC در تابستان آورده شده است.

از فن گردشی استفاده کنید

روشن کردن پنکه سقفی در حالی که AC روشن است در واقع ایده خوبی است. یک پنکه سقفی یا هر پنکه چرخشی دیگری به پخش موثر هوای خنک در اطراف اتاق کمک می کند. این امر دمای اتاق را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این همچنین به صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند زیرا اتاق سریعتر خنک می شود. همچنین می توانید پس از روشن کردن فن، بدون هیچ گونه ناراحتی، ترموستات خود را چهار درجه پایین بیاورید.

سایه درختان راهنما

کاشت درختان سایه دار در اطراف خانه می تواند به خنک نگه داشتن خانه شما کمک کند. این همچنین به کاهش قبوض AC در دراز مدت کمک می کند. سایه ای که درختان ایجاد می کنند میزان نور خورشیدی که از پنجره ها وارد می شود را کاهش می دهد. در نتیجه خانه شما خیلی گرم نخواهد شد. AC شما مجبور نیست برای خنک کردن مکان خیلی سخت کار کند. این کار راندمان واحد AC شما را نیز افزایش می دهد. کاشت درختان افرا قرمز و توس رودخانه ای ایده خوبی است زیرا آنها سریع رشد می کنند و سایه زیادی ایجاد می کنند.

ویندوز خود را پوشیده نگه دارید

مطمئن شوید که پرده های شما کشیده شده اند، تا نور خورشید مستقیماً وارد اتاق نشود. همچنین می توانید صفحه نمایش های خورشیدی را برای جذب انرژی خورشیدی قبل از ورود به خانه نصب کنید. اگر پنجره شما رو به شرق یا غرب باشد، این صفحات پنجره بهترین عملکرد را دارند.

یک ترموستات هوشمند دریافت کنید

دریافت یک ترموستات هوشمند می تواند هزینه های AC را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ترموستات شما به شما این امکان را می دهد که دمای خانه خود را هر زمان که بخواهید روی یک سطح مشخص تنظیم کنید. این باعث می شود خانه شما همیشه راحت باشد. همچنین می توانید ترموستات را از راه دور کنترل کنید. اما برای اینکه ترموستات شما به طور موثر کار کند، مطمئن شوید که آن را در مکان مناسب قرار داده اید. باید دور از نور مستقیم خورشید و نورگیر قرار گیرد. همچنین باید از درها و پنجره ها دور باشد.

AC خود را به طور منظم سرویس کنید

اگر AC شما ناکارآمد باشد، به طور خودکار هزینه شما را افزایش می دهد. بنابراین، AC خود را به گونه ای سرویس کنید که کارآمد باشد. اطمینان حاصل کنید که فیلترهای AC خود را هر چند ماه یکبار تمیز و تعویض می کنید. این به این دلیل است که فیلترهای کثیف یا گرفتگی فیلترها می توانند جریان هوا را کاهش دهند و AC شما را ناکارآمد کنند. همچنین بررسی کنید که کندانسور و اواپراتور تمیز هستند و گرد و غبار را جمع نکرده اند.Source by Mike Petty

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments