منوی دسته بندی

وزش هوای سرد بیرون در پشت جعبه دستکش – فورد اکسپلورر یا جیپ گرند چروکی

تغییر فصل گاهی اوقات مشکلات یک وسیله نقلیه را آشکار می کند که در غیر این صورت مورد توجه قرار نمی گیرد. اگر یک جیپ گرند چروکی یا یک فورد اکسپلورر دارید که دارای نشت هوای بیرونی در پشت جعبه دستکش است، ممکن است درب هوای تازه شکسته شده باشد (AKA Recirculate Door یا Max Door). درب هوای تازه برای گردش مجدد هوا در محفظه سرنشین یا اجازه ورود هوای تازه به سیستم HVAC (تهویه گرمایش و تهویه مطبوع) استفاده می شود. با کمال تعجب، اکسپلورر و گرند چروکی یک نقص مشترک در سیستم گرمایش و AC دارند. درب های هوای تازه پلاستیک ضعیفی هستند که بارها تحت فشار محرک کنترل می توانند بشکنند. وقتی بیرون هوا سرد است این مشکل خود را بسیار آشکار می کند. در آب و هوای گرمتر در تابستان، شکستن درب هوای تازه کارایی تهویه مطبوع را به شدت کاهش می دهد.

در حال بررسی آن با استفاده از درب هوای تازه و گوش دادن به افزایش جریان هوا آسان است. هنگامی که تنظیم کنترل آب و هوا به حداکثر می رسد، صدای وزش هوا از طریق دریچه ها باید بلندتر باشد زیرا درب هوای تازه هوای بیرون را مسدود می کند و هوای داخل را مجبور به چرخش مجدد می کند. اگر صدا بلندتر نیست، می‌توانید درب جعبه دستکش را باز کنید و هنگام تغییر تنظیمات از حالت عادی به حداکثر، به عملکرد درب نگاه کنید. اگر درب به وضوح حرکت نمی کند، احتمالا شکسته است. گاهی اوقات درب حتی می‌تواند به پایین قاب، درست بالای دمنده، بیفتد. ممکن است در معرض دید نباشد، گاهی اوقات می توانید انگشتان خود را از داخل رنده پلاستیکی بچسبانید و احساس کنید که در زیر آن شل شده است.

جایگزینی از درب این نیست که خودتان آن را انجام دهید. داشبورد باید بیرون زده شود و قاب تهویه مطبوع روی گرند چروکی برداشته شود. در فورد اکسپلورر کار را می توان بدون برداشتن کیس انجام داد، اما مونتاژ باید تعویض شود. بدیهی است که اگر کیس نیاز به برداشتن داشته باشد، مبرد باید بازیابی شود، که به یک دستگاه ac نیاز دارد. بنابراین، اگر از نظر مکانیکی تمایل دارید، چیزی که ممکن است در خانه انجام شود ممکن است Explorer باشد، البته این بستگی به توانایی مکانیکی شما دارد. حتی اگر قرار نیست خودتان این کار را انجام دهید، می‌توانید از این اطلاعات برای توضیح دادن مشکل به تعمیرگاه استفاده کنید. با ارائه اطلاعات بیشتر برای هدایت تکنسین به ناحیه مشکل، زمان تشخیص را می توان کاهش داد.

souce: github

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments