منوی دسته بندی

تهویه مطبوع زمینی – سه مزیت نسبت به تهویه مطبوع مرکزی

در این مواقع به نظر می رسد که سرگرمی مورد علاقه همه پس انداز کردن پول است. بسیاری از خانوارها به صورت حساب های هزینه خود نگاه کرده اند و متوجه شده اند که هزینه تهویه مطبوع در تابستان و هزینه گرمایش در زمستان بیشترین سهم را در هزینه های خانوار دارند. وقتی به همین نتیجه رسیدید و می خواهید یاد بگیرید که چگونه هزینه های تهویه مطبوع و گرمایش خود را کاهش دهید، در این مقاله به سه مزیت کولر گازی کفی در مقابل تهویه مطبوع مرکزی خواهیم پرداخت. اینها عبارتند از: خرید تهویه مطبوع روی زمین ارزان تر و راه اندازی ارزان تر است، می توان اتاق ها یا مناطق جداگانه را به طور انتخابی خنک کرد، نیازی به کانال ندارد.

هزینه اولیه و هزینه اجرای AC

تنها راهی که می توانید با کولر گازی مرکزی در مقایسه با کولر گازی زمینی صرفه جویی کنید، زمانی است که نیاز به نصب و استفاده از تهویه مطبوع زمینی در تمام اتاق های خانه دارید. سپس، شاید هوای مرکزی جلوتر از هزینه خارج شود. اما آخرین باری که از اتاق خواب و اتاق نشیمن به طور همزمان استفاده کردید کی بود؟ بنابراین، با توجه به این واقعیت که در اکثر خانه‌ها نیازی به سرمایش یا گرمایش همزمان همه اتاق‌ها نیست، خرید و بهره‌برداری از واحدهای AC کف‌پایه هزینه کمتری دارد.

اتاق‌ها یا مناطق جداگانه را با سیستم تهویه مطبوع به طور انتخابی خنک یا گرم کنید

با یک تهویه مطبوع ایستاده، می توانید به صورت جداگانه دمای هوا و جهت هوا را برای هر منطقه در خانه کنترل کنید. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که چندین نفر در اتاق با مناطق راحتی دمایی متفاوت باشند. همچنین برخی از افراد نسیم ملایم را در موهای خود ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر هوای ثابت را ترجیح می دهند. با هدایت دقیق جریان هوای سرد با یک واحد AC سرپایی، باید بتوانید هر دو نوع را حتی زمانی که در یک اتاق هستند راضی کنید.

بدون کانال

کاملاً واضح است که برخی از خانه‌های «مدرن» که اخیراً ساخته شده‌اند بزرگ‌تر هستند و بخش بزرگ‌تر و بزرگ‌تری از زمین‌های اختصاص داده شده به خانه را اشغال می‌کنند. و من احساس می کنم که این فقط تا حدی به این دلیل است که اتاق ها بزرگ و بزرگتر می شوند. سهم دیگر در اندازه خانه های مدرن ناشی از واحد بزرگ تهویه مطبوع مرکزی با فضای زیادی است که به کانال های هوا اختصاص داده شده است. به این معنا، هنگام خرید خانه، هزینه کانال “فضای کف” را می پردازید. از طرف دیگر، یونیت AC ایستاده روی زمین فقط در مواقع مورد نیاز استفاده می شود و می توان آن را کنار گذاشت. یا در صورت نیاز می توان آن را از اتاقی به اتاق دیگر منتقل کرد. و نیازی به مجرا ندارند. از آنجایی که کانال‌ها منبع اتلاف گرما هستند، یک واحد AC سرپایی نیز می‌تواند کارآمدتر باشد زیرا هیچ تلفات حرارتی مربوط به کانال وجود ندارد.Source by Jason Stark

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments