منوی دسته بندی

خدمات گرمایش و تهویه مطبوع

برخی از خدمات مختلف می تواند شامل نصب، تعمیر و نگهداری سیستم های برودتی، گرمایشی و تهویه مطبوع باشد. شخصی که این خدمات را ارائه می دهد، تکنسین HVAC (گرمایش، تهویه، و تهویه مطبوع) نامیده می شود. آنها به طور خاص برای نصب، تشخیص، نگهداری و تعمیر اجزای مکانیکی و الکتریکی آن سیستم ها آموزش دیده اند. آنها همچنین با مبرد و سوخت مورد نیاز این سیستم ها آشنا هستند. یک شرکت ممکن است خدمات گرمایش و تهویه مطبوع را به مشتریان صنعتی یا مسکونی یا ترکیبی ارائه دهد.

یکی از خدمات تهویه مطبوع که ارائه می دهند، نصب سیستم های تهویه مطبوع یا گرمایش مرکزی است. در حین نصب نه تنها نیاز به اتصال دستگاه دارد، بلکه می تواند شامل نصب کانال نیز باشد. این شامل لوله‌ها و لوله‌هایی است که به سیستم می‌روند. آنها همچنین ممکن است مجبور شوند هر سیم کشی لازم را تکمیل کنند. پس از نصب سیستم، شرکت خدماتی با استفاده از ابزارهای خاص، عملکرد سیستم را بررسی می کند. برخی از بررسی‌های اولیه سیستم می‌تواند شامل اطمینان از عملکرد صحیح کنترل‌ها و تجهیزات باشد. آنها همچنین مطمئن خواهند شد که در سیستم جدید نشتی سوخت یا هوا وجود ندارد.

یکی دیگر از خدمات ارائه شده، تعمیر و نگهداری سالانه سیستم های گرمایش و سرمایش است که به طور کلی شامل بررسی اجزای مختلف سیستم می شود. تکنسین ممکن است ولتاژ اجزای الکتریکی واحد را بررسی کرده و اتصالات را محکم کند. آنها همچنین ممکن است تجهیزات را در یک چرخه کاری قرار دهند تا مطمئن شوند که همه اجزا به درستی و ایمن کار می کنند.

هنگام انجام یک سرویس گرمایش و تهویه مطبوع فقط روی سیستم گرمایش، تعمیر و نگهداری خاصی انجام می شود. این می تواند شامل بررسی اتصالات نفت یا گاز برای سلامت یا خطرات آتش سوزی باشد. تکنسین از ابزارهای ویژه ای استفاده می کند تا بررسی کند که آیا گاز در سطح فشار صحیح وارد کوره می شود یا خیر. آنها همچنین به صورت بصری مبدل حرارتی و احتراق مشعل را برای هر گونه علائم آسیب و کثیفی ارزیابی می کنند. در این صورت، آنها می توانند سیستم را از عملکرد ایمن و کارآمد بازدارند.

هنگام انجام یک بررسی سرویس در یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی، بررسی‌های مختلفی انجام می‌شود، مانند اطمینان از اینکه زه‌کشی‌ها اجازه می‌دهند تراکم به اندازه کافی جریان یابد. اگر قطعات تهویه مطبوع معیوب یا کثیف داشته باشید، ممکن است هزینه کارکرد سیستم را افزایش داده و کارایی دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد. اگر کویل های کولر گازی تمیز نباشند، دستگاه برای مدت طولانی تری کار می کند. سطح مبرد نیز بررسی خواهد شد،Source by Lora Davis

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments