منوی دسته بندی

شناسایی مسائل ساخت‌پذیری برای معاملات مختلف با BIM

BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) به بررسی یک طرح ساخت و ساز، شناسایی مسائل ساخت پذیری در مرحله قبل از ساخت کمک می کند. پیاده‌سازی BIM موانع بالقوه و نقص‌های طراحی را شناسایی می‌کند که ممکن است منجر به افزایش هزینه و دوباره کاری شود. ارزیابی کل فرآیند پروژه از طریق BIM قبل از ساخت انجام می شود. کل تجزیه و تحلیل پروژه را می توان از طراحی مفهومی تا ساخته شده، شناسایی مسائلی که ممکن است به دلیل ناسازگاری طراحی، تضاد فضا، گردش، تدارکات و موارد دیگر با آنها مواجه شود، انجام شود. اصلاحات و به روز رسانی طراحی نیز می تواند در طول توسعه طراحی یک پروژه ردیابی شود. علاوه بر این، BIM به بهبود روند سایت کمک می کند.

بیایید بررسی کنیم که BIM چگونه می‌تواند به حل مشکلات ساخت‌پذیری برای معاملات مختلف کمک کند

تجارت برق – نقشه های الکتریکی یک ساختمان بزرگ ممکن است توسط همه سهامداران پروژه به طور یکسان درک و تفسیر نشود. این منجر به دوباره کاری در ساخت و ساز و اتلاف وقت و منابع می شود. همکاری 3D BIM یک راه کارآمد برای آوردن همه سهامداران پروژه در یک پلت فرم است. BIM Constructability Review با عمل به عنوان یک ابزار بصری برای مدیران، پرسنل میدانی و سایر سهامداران در این زمینه کمک می کند. بالاترین سطح هماهنگی BIM ساخت سریع و بدون خطا را تضمین می کند، سفارشات تغییر ایجاد شده در میدان و کار مجدد را کاهش می دهد. علاوه بر این، اختلالات نصب و توقف کار حذف می شوند. مسائل ساخت‌پذیری شناسایی شده توسط BIM در تجارت برق عبارتند از: مناسب بودن فضا برای نصب، بهره‌برداری و نگهداری، استفاده بهینه از اتصالات، استفاده از شعاع خم طبق کدها، ارتفاع نصب طبق کدها، فاصله بین سرویس‌ها و قرار دادن اقلام الکتریکی در مکان مناسب.

بتن – BIM به یافتن چندین تناقض در نقشه های ورودی و اطلاعات ناقص برای تجارت بتن کمک می کند. چندین تضاد شناسایی می شود که می تواند بر ساخت و ساز واقعی از نظر هزینه، مواد و نیروی انسانی تأثیر بگذارد. BIM با اصلاح طرح هایی مانند تغییر توالی ریختن، اصلاح ضخامت دال حصیر، پایان دادن به باز شدن کف و موارد دیگر، هدر رفت را به حداقل می رساند.

هماهنگی HVAC Trade-BIM به شناسایی تضاد کمک می کند و آن را به مشاوران می رساند که منجر به تجدید نظر در طراحی می شود. مشکلات هماهنگی از طریق اعتبار سنجی طراحی مانند برخورد مجرای دودکش با سازه و سایر معاملات، برخورد FPB با دیوار و سازه و موارد دیگر حل می شود. مدل نهایی HVAC با حذف برخوردها از طریق مسیریابی مجدد و تغییر اندازه کانال و همچنین با تغییر ارتفاع تولید می شود. این به پیش ساخته شدن مجموعه ها در تنظیم کیفیت کمک می کند، زمان نصب، هدر رفت و هزینه را کاهش می دهد.

جستجو کنید بررسی ساختارپذیری از طریق BIM و درگیری ها را قبل از ساخت حل کنید. بررسی ساختارپذیری و تجزیه و تحلیل تشخیص برخورد اغلب با نرم افزارهایی مانند بررسی طراحی Autodesk، Navisworks و موارد دیگر انجام می شود. یک ارائه دهنده خدمات BIM ماهر را برای شناسایی تضادهای ساخت و ساز و رفع آنها به طور موثر انتخاب کنید. تجزیه و تحلیل بصری BIM به دستیابی به استانداردهای ایمنی ساختمان کمک می کند و امکان تجسم برنامه را با نصب قطعات ساختمانی دائمی و ترتیبات ایمنی موقت قبل از ساخت فراهم می کند. BIM را پیاده سازی کنید تا گردش کار ساخت و ساز شما را به روشی عالی مطابقت دهد.Source by Biswanath Todi

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments