منوی دسته بندی

مزایای دمپرهای موتوری

اگر صاحب خانه خود هستید، به طور پیش فرض در مورد گرمایش، تهویه مطبوع و تهویه (HVAC) یاد گرفته اید. صرف این واقعیت که شما صاحب خانه هستید، شما را با تمام این جنبه های نگهداری از خانه خود در حالتی راحت آشنا کرده است. برای حفظ دما در زمستان گرمتر و در تابستان خنک تر، داشتن یک سیستم تهویه مناسب ضروری است. یک دمپر موتوری عملکرد دستی و عملکرد را مطابق با خواندن روی ترموستات حذف می کند.

دمپر اجازه ورود و خروج هوا به داخل و خارج از خانه را می دهد یا مانع آن می شود. در انتهای یک سیستم لوله کشی، معمولاً در دیوار، زیر زمین، شیروانی، فونداسیون یا سقف یک ساختمان قرار می گیرد. این می تواند جریان هوا را برای کل منطقه کنترل کند، به عنوان مثال تمام اتاق خواب های طبقه بالای یک خانه، حفظ دمای راحت برای خواب. همچنین ممکن است برای کنترل جریان هوا در یک اتاق خاص از دمپر استفاده شود.

طراحی دمپر موتوری می تواند با برگشت فنر، عملکرد چند تیغه ای یا قابلیت باز و بسته شدن قدرت داشته باشد. سوئیچ‌های انتهایی می‌توانند با برخی از این مدل‌ها عرضه شوند، و به شما امکان می‌دهند تا وقتی دمپر موتوری با قدرت کامل باز یا بسته می‌شود، از سایر وسایل مربوط به هواکش استفاده کنید. اکثراً با برق 24 ولت یا 120 ولت کار می کنند.

دمپرهای برگشت فنری در قطر 4 اینچ تا 20 اینچ با موتور 24 ولت عرضه می شوند. بسیاری از این دمپرها عمدتاً به عنوان دمپرهای هوای تازه استفاده می شوند، نه برای منطقه بندی. دمپرهای چند تیغه ای بیشتر در سیستم های تهویه تونلی و مترو استفاده می شوند. دمپر چند تیغه ای برای جریان هوا، کنترل منطقه و خروجی هوا به خوبی کار می کند. آنها از تیغه های آلومینیومی در درجات مخالف استفاده می کنند. این ماده وزن سبک و در عین حال بسیار قوی است و یک دمپر عملکرد عالی را ایجاد می کند. دمپرهای باز و بسته می توانند دو تا سه منطقه را در یک زمان کار کنند.

برای اطمینان از اینکه خانه شما عاری از هوای سکون یا هوای خیلی سرد یا خیلی گرم است، به یک دمپر کار نیاز است. نوع دمپر انتخابی بر اساس سبک زندگی شما و نوع سیستم تهویه مطبوع شما در حال حاضر است. انتخاب دمپر ایده‌آل برای نیازهای شما می‌تواند منجر به آسایش خانواده‌تان در طول سال یا مجموعه‌ای از شکایات مداوم در مورد عدم راحتی آنها شود. نصب یک دمپر موتوری هرگونه عملیات دستی را که ممکن است قبلاً توسط سیستم HVAC شما مورد نیاز بوده باشد حذف می‌کند و به خانواده شما اجازه می‌دهد بدون هیچ تلاش اضافی از جانب شما از راحتی لذت ببرند.Source by Robert Brodie

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments