منوی دسته بندی

به حداکثر رساندن کارایی سیستم HVAC شما

سیستم HVAC شما برای یک هدف ساده طراحی شده است – گرم نگه داشتن شما در زمستان و خنک نگه داشتن شما در تابستان. برای اینکه سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع شما به درستی کار کند و کارآمد باشد، باید وظیفه خود را برای نگهداری و عیب یابی واحد انجام دهید. نصب سیستم تهویه مطبوع پیشرفته بدون ارائه تعمیر و نگهداری متناوب مناسب و بازرسی سالانه توسط پیمانکار دارای مجوز HVAC، صرفاً کافی نیست.

واحدهای تهویه مطبوع مدرن به گونه ای طراحی شده اند که تا حد امکان از انرژی کمتری استفاده کنند و در عین حال کنترل آب و هوای لازم را برای خانه شما فراهم کنند. افزایش هزینه های انرژی و تلاش برای سبز کردن لوازم خانگی، سازندگان سیستم های تهویه مطبوع را بر آن داشته است تا واحدها را دوباره طراحی کنند تا کارآمدتر و هزینه کمتری داشته باشند. این خبر خوبی برای کسانی است که مایلند در قبض انرژی خود صرفه جویی کنند و ردپای کربن خود را کاهش دهند، با این حال صاحب خانه باید سهم خود را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که سیستم می تواند بازده عملیاتی بهینه خود را حفظ کند.

یک واحد تهویه مطبوع هوای کنترل شده با درجه حرارت را از طریق مجرای جدی می فرستد تا به اتاق های خانه برسد. این کانال باید به طور منظم تمیز شود تا حداکثر جریان هوا وجود داشته باشد. تجمع گرد و غبار در کانال شما باعث می شود تا سیستم HVAC شما برای مدت زمان طولانی تری کار کند تا زمانی که به دمای مطلوب برسد. علاوه بر این، اگر خانه جدیدی می‌سازید، مطمئن شوید که کانال‌ها به درستی و به سازمان‌یافته‌ترین روش نصب شده‌اند تا از عملکرد بهینه واحد HVAC خود اطمینان حاصل کنید.

باید مطمئن شوید که سیستم تهویه مطبوع شما همیشه یک فیلتر تمیز دارد. فیلترها باید هر 30 روز یکبار تعویض شوند، اگر حیوانات خانگی دارید یا گرد و غبار مکرر ایجاد می شود. برای کارآمدترین جریان هوا، از یک فیلتر کم هزینه استفاده کنید که باید اغلب آن را عوض کنید. آنها بیشترین جریان هوا را فراهم می کنند، اما باید به خاطر داشته باشید که فیلتر را اغلب تغییر دهید زیرا بعد از چند هفته کثیف می شوند و عملاً بی اثر می شوند. انسداد در جریان هوا باعث می شود واحد HVAC شما سخت تر کار کند و عملکرد سیستم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مبردها در سیستم‌های HVAC مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دوست‌دار محیط‌زیست‌ترین حالت ممکن باشند. در حالی که R22 Freon برای سال‌ها استاندارد بود، R410A ثابت کرده است که گاز مؤثرتری است. عیب‌یابی مشکلات مبرد فقط باید توسط یک پیمانکار حرفه‌ای تهویه مطبوع انجام شود، زیرا شامل استفاده از گاز فشار قوی و گیج‌های خواندنی است که نیاز به درک مشخصات پیچیده واحد HVAC خاص شما دارد.

اگر این اقدامات بدون عارضه را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که سیستم HVAC شما توانایی کارکرد صحیح را دارد، متوجه کاهش در صورت‌حساب‌های انرژی خود خواهید شد و خانه‌ای خواهید داشت که به راحتی آب و هوا را مطابق میل شما کنترل می‌کند. برای نگهداری سالانه و عیب یابی واحد خود با یک پیمانکار دارای مجوز HVAC مشورت کنید تا از سالها سیستم تهویه مطبوع کارآمد بهره مند شوید.Source by Budda Oliver

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments