منوی دسته بندی

تاریخچه پمپ های حرارتی منبع هوا

مفهوم پمپ حرارتی منبع هوا ناشی از اختراع واحدهای تهویه مطبوع است. ویلیس کریر، فارغ التحصیل مهندسی مکانیک بود که در ابتدا اولین نقشه ها را برای یک واحد تهویه مطبوع در سال 1902 ارائه کرد. در سال 1914، ویلیس کریر با شروع جنگ جهانی اول به دلیل کاهش کار شغل خود را از دست داد. بعد از آن بود که کریر و هفت مهندس مکانیک دیگر شرکت خود را به نام شرکت مهندسی کریر تأسیس کردند.

واحدهای تهویه مطبوع از یک “چرخه تبرید” به منظور تولید هوای خنک‌تر استفاده می‌کردند، بنابراین محیط را رطوبت زدایی و خنک‌سازی می‌کردند. پمپ های منبع هوا فرآیند مشابهی را به صورت معکوس انجام می دهند، بنابراین به جای هوای خنک تر، گرما را به محیط منتشر می کنند.

این پمپ‌ها معمولاً در آب‌وهوای معتدل‌تر که دماها ثابت‌تر است، استفاده می‌شوند، اگرچه پیشرفت‌های اخیر صورت گرفته است زیرا در سال 2007 یک مخترع اوکلاهاما سیستم یخ‌زدایی پمپ هیپ هوا را توسعه داد که امکان استفاده از آنها را در آب و هوای سردتر فراهم کرد.

در حال حاضر شرکت های زیادی مانند پمپ حرارتی میتسوبیشی اکودان تولید کننده این دستگاه های گرمایشی هستند. پمپ‌های حرارتی نیز در اندازه‌ها و تنوع‌های قدرت متعددی در حال حاضر وجود دارند، به این معنی که مدل‌هایی برای اندازه‌های مختلف خانگی یا حتی برای استفاده شرکتی وجود دارد.

در سال های اخیر، به دلیل کاهش منابع طبیعی، بسیاری از مردم به دنبال راه حل های گرمایش خانه سبزتر هستند. گزینه های زیادی در بازار موجود است، اما در کشورهای اروپایی پمپ منبع هوا مورد علاقه قرار گرفته است. در حال حاضر، سیستم‌های پمپ حرارتی منبع هوا برای اکثر اقلیم‌ها مناسب هستند و می‌توانند تا 40 درصد در هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی کنند، ردپای کربن را تا 50 درصد کاهش دهند و راندمان انرژی را افزایش دهند.

اگرچه در بازار بریتانیا نسبتاً جدید است، اما استقبال زیادی در اروپا وجود دارد، تنها در سال 2008 300000 دستگاه در آلمان و فرانسه فروخته شد. با مزایای زیست محیطی و پولی بزرگ، پیش‌بینی می‌شود که پمپ‌های حرارتی منبع هوا به طور گسترده‌تری در سراسر بریتانیا مورد استفاده قرار گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم گرمایش منبع هوای میتسوبیشی اکودان، لطفاً برای اطلاعات بیشتر به وب سایت گرمایش مرکزی هوای سبز مراجعه کنید.Source by Nikki Maidment

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments