منوی دسته بندی

تهویه مطبوع سالم برابر با کیفیت هوای داخلی سالم است

[ad_1]

آیا بهره وری کار شما تحت تأثیر دما، روشنایی، کیفیت هوا یا هر شرایط محیطی دیگری نیست؟ پاسخ این است که “آن را انجام می دهد”. نه تنها تأثیر واقعی بر فعالیت های داخل خانه شما دارد، بلکه بر سلامت شما نیز تأثیر بهینه می گذارد. سیستم‌های HVAC تهویه را فراهم می‌کنند و روابط فشار را بین فضاهای محیط‌های خانگی و تجاری حفظ می‌کنند و سلامت سالم و ایمن یک فرد را ارتقا می‌دهند. با توجه به این موضوع، گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع شما (HVAC) با فیلتر کردن هوای سرد یا گرم در صورت نیاز، فضای خانه یا محل کار شما را متعادل می کند.

بسیاری از شرکت های تهویه مطبوع همه چیز وجود دارند که باید با متخصصان آنها برای تعمیر تهویه مطبوع خود در سن آنتونیو تماس بگیرید. آنها ابتدا یک بررسی انجام می دهند تا بررسی کنند که آیا گرد و غبار، گرده، کثیفی یا زباله در اطراف شما در گردش است یا خیر و همچنین ساختمان را برای یافتن هرگونه نشتی بررسی می کنند، هاگ کپک روی سیستم تأثیر می گذارد. به غیر از این موارد، به ویژه بیماران آسم یا افرادی که مشکلات آلرژی دارند، در صورتی که آسایش محیط وسیله نقلیه تضمین نشود، ممکن است با اختلالات شدید سلامتی مواجه شوند. شما باید فناوری HVAC خود را سالانه یا دو بار در سال کنترل کنید تا از کیفیت هوای داخل خانه مطمئن شوید.

چه زمانی در یک سال باید HVAC خود را چک کنید؟

قبل از اینکه شهر شما به هوای سردی برسد که معمولاً در پاییز به سن آنتونیو، تگزاس نزدیک می شود، با پیمانکاران محلی تهویه مطبوع مستقر در سن آنتونیو تماس بگیرید که برای خدمات گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع مورد اعتماد هستند و می توانند محیط شما را از طریق کار بر روی عوامل زیر تنظیم کنند:

عواملی که به عملکرد سالم سیستم HVAC کمک می کنند

• کنترل دما،

• پر کردن اکسیژن،

• حذف رطوبت،

• مکان یابی بو، دود، گرما، گرد و غبار،

• یافتن باکتری های موجود در هوا، دی اکسید کربن و سایر گازها.

برای تضمین کارایی HVAC، چندین عامل نگهداری وجود دارد که به عملکرد سالم HVAC کمک می کند، اما در این زمان، فقط بر این سه عامل تسلط داشته باشید و سیستم خود را به درستی اجرا کنید.

1. اندازه سیستم

اندازه سیستم نقش اساسی در عملکرد HVAC سالم دارد. ابتدا اندازه خانه خود را در نظر بگیرید و از خود بپرسید که آیا سیستم شما برای خانه شما خیلی بزرگ است یا کوچک. در مورد خیلی بزرگ، سیستم قدرت بیش از حد خود را در راه اندازی هدر می دهد که می تواند منجر به دوچرخه سواری کوتاه شود. ثانیاً، اگر سیستم خیلی کوتاه باشد، می‌تواند شرایط تهویه مطبوع خانه یا محل کار شما را نیز با حمل نکردن بار خراب کند. تهویه مطبوع یا بخاری برای رسیدن به آستانه ترموستات زمان زیادی می برد. اگر سیستم اندازه مناسب نصب نشود، هر دو مورد به هدر رفتن انرژی منجر می شوند.

با متخصصان تهویه مطبوع تماس بگیرید که می توانند تشخیص دهند که آیا اندازه سیستم شما ضعیف است یا نه و تشخیص دهند که آیا سیستم شما با نیاز بار خانه شما مطابقت دارد یا خیر.

2. نگهداری پیشگیرانه

برنامه نگهداری پیشگیرانه را به طور منظم دنبال کنید تا مطمئن شوید که عملکرد HVAC به خوبی انجام می شود یا احتمال خرابی آن وجود دارد. هنگامی که تجهیزات کار می کنند انجام می شود تا متخصصان بتوانند زمان خرابی را تشخیص دهند و عملکرد ارزشمند را بهبود بخشند. به همین دلیل است که شما باید یک برنامه نگهداری پیشگیرانه مانند بخشی از روال سلامتی خود داشته باشید. درست مانند بدن شما به معاینه منظم سلامت توسط پزشک، سیستم HVAC شما نیز باید چند بار در سال عملکرد خود را بررسی کند. تهویه طبیعی (تهویه) هم شامل تبادل هوا به بیرون و هم گردش هوا در داخل ساختمان می شود. یکی از مهم ترین عوامل برای حفظ کیفیت هوای داخلی قابل قبول در ساختمان ها و همچنین در منازل است.

چکاپ تعمیر و نگهداری منظم شامل تست اجزای سیستم و کارایی آن و رفع هرگونه مشکلی است که در طول آزمایش با آن مواجه می‌شوید.

3. کیفیت هوای داخل ساختمان

هنگامی که یک سیستم خاموش نمی شود، منجر به کیفیت پایین هوای داخلی می شود که باعث می شود واحد تهویه مطبوع شما حتی عملکرد بدتری داشته باشد و انرژی کمتری مصرف کند و انرژی بیشتری مصرف کند. کیفیت هوای داخل خانه خود را به طور منظم کنترل کنید زیرا این بهترین راه برای ترویج سبک زندگی سالم برای خانواده شما است و همچنین باعث کارآمدتر شدن سیستم HVAC شما می شود. همچنین می‌توانید با تمیز کردن دستگاه‌های انتقال هوای داخلی و کمپرسورهای فضای باز و رفع گرفتگی، کمی آن را برطرف کنید. کانال ها را از نظر نشتی بررسی کنید، فیلترها را تمیز کنید و موارد دیگر. این یک کار اساسی است که می توانید انجام دهید تا به سیستم خود آسیبی وارد نشود. اگر در این بررسی ها شکست خوردید، از نظر ذهنی برای تعمیرات پرهزینه آماده شوید.

کار دیگری وجود دارد که می توانید انجام دهید که شامل تمیز کردن داخل کوره است. همچنین به شما در کاهش قبض برق کمک می کند. اگر وقت کمی دارید و به کار علاقه دارید، با کارشناسانی تماس بگیرید که مبدل حرارتی را بررسی می کنند تا بررسی کنند که مونوکسید کربن به خانه یا محل کار شما نشت نمی کند.

در پایان روز، ما به شما توصیه می کنیم که عوامل اصلی را به تنهایی حل کنید و برای موقعیت های پیچیده، می توانید با متخصصان کمک تماس بگیرید تا عملکرد HVAC خود را به روشی سالم حفظ کنید و خانه و محل کار راحت تر با محیط با کیفیت داخلی را به شما ارائه دهد.

[ad_2]

Source by Shelly Morrison

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *