منوی دسته بندی

نکاتی برای آماده کردن واحد تهویه مطبوع برای طوفان برف

زمستان ها می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر در یک منطقه به خصوص سرد زندگی می کنید. برای گرم کردن خانه خود در ماه های سرد زمستان به یک سیستم HVAC کارآمد نیاز دارید. همیشه بهتر است واحد HVAC خود را از قبل برای نزدیک شدن به شرایط آب و هوایی سخت آماده کنید. اگر تهویه مطبوع شما در وسط طوفان برف کار خود را متوقف کند، تعمیر آن در این مدت بسیار دشوار خواهد بود.

در اینجا چند نکته برای آماده کردن واحد HVAC برای طوفان برف آورده شده است.

سیستم HVAC خود را بازرسی کنید

بازرسی سیستم HVAC شما اولین قدم حیاتی است. ممکن است مشکلات سیم کشی داخلی وجود داشته باشد که از بیرون قابل مشاهده نباشد. متخصص معاینه همچنین اجزای تهویه مطبوع، مانند خروجی یا واحد القایی را بررسی می کند. بنابراین، با نزدیک شدن به فصل زمستان، با کارشناسان HVAC تماس بگیرید و سیستم HVAC خود را بررسی کنید.

عایق بودن سیستم را بررسی کنید

عایق خانه شما باید کافی باشد. این بدان معناست که تهویه مطبوع باید سطح متوسطی از انرژی را برای اعمال گرما به خانه مصرف کند. اگر خانه شما به اندازه کافی عایق بندی نشده باشد، گرمایش در ماه های برفی ضعیف خواهد بود. پنجره ها و درهای شما باید به خوبی مهر و موم شوند تا باد به داخل خانه نرود. همانطور که زمستان نزدیک می شود، خانه خود را برای عایق بندی مناسب بررسی کنید. اگر هشدارهایی برای طوفان برفی وجود دارد، بسیار مهم است. همچنین مطمئن شوید که تمام لوله های خانه شما به درستی عایق بندی شده اند. اگر لوله ها یخ بزنند، ممکن است ترکیده شوند. اگر لوله ای یخ زد، منبع اصلی آب را ببندید و شیر را باز کنید تا محتویات لوله خالی شود.

مطمئن شوید که فضای دریچه خالی است

هوای گرم از طریق این دریچه ها وارد خانه شما می شود. بسیاری از مردم هنگام بررسی تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع از بررسی دریچه های خود غفلت می کنند. دریچه‌های مسدود شده نیز می‌توانند منجر به اختلال در عملکرد HVAC شما شوند. اطمینان حاصل کنید که هیچ لباس یا مبلمانی قبل از دریچه ها قرار نگرفته است تا هوا به راحتی به گردش درآید. این امر به ویژه قبل از طوفان برف مهم است زیرا خانه شما باید به خوبی گرم شود.

تمام پمپ های حرارتی را پاک کنید

پمپ های حرارتی وظیفه انتقال گرما به خانه را بر عهده دارند. هنگامی که این پمپ ها به درستی کار می کنند، گرما به راحتی از طریق کوره به خانه شما دمیده می شود. در هنگام بارش برف سنگین، پمپ حرارتی گاهی اوقات ممکن است مسدود شود. این باعث گرمایش ضعیف می شود. مطمئن شوید که زباله ها و برف را از نزدیک پمپ حرارتی پاک کنید تا گرمایش به حداکثر برسد.

یک مولد پشتیبان نگه دارید

در مورد طوفان برف، احتمال خرابی منبع تغذیه بسیار واقعی است. اگر این اتفاق بیفتد، سیستم تهویه مطبوع شما می تواند به طور کامل از کار بیفتد. برای جلوگیری از ناراحتی در صورت وقوع چنین اتفاقی، یک منبع تغذیه پشتیبان مانند ژنراتور نگه دارید. ژنراتورها می توانند انرژی را تا زمان بازیابی منبع تغذیه اصلی تامین کنند.Source by Mike Petty

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments